Rada Miejska

Rada Miejska Rumi składa się z 21 radnych, jej kadencja trwa 4 lata. Rada jest organem stanowiącym i kontrolnym w gminie. Do wyłącznej właściwości Rady Miejskiej należy m.in.: uchwalanie statutu gminy, powoływanie i odwoływanie skarbnika miasta, uchwalanie budżetu gminy, rozpatrywania sprawozdania z wykonania budżetu oraz podejmowania uchwały w sprawie udzielenie lub nieudzielenia absolutorium z tego tytułu, podejmowanie uchwał w sprawach majątkowych gminy, uchwalanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, uchwalanie programów gospodarczych, uchwalanie zakresu działania jednostek pomocniczych, podejmowanie uchwał w sprawach podatków i opłat w granicach określonych w odrębnych ustawach, podejmowanie uchwał w sprawach współdziałania z innymi gminami, podejmowanie uchwał w sprawach: herbu gminy, nazw ulic, wznoszenia pomników, nadawanie honorowego obywatelstwa gminy. Rada Miejska obraduje na sesjach planowanych i nieplanowanych. Obrady są jawne.

Rada Miejska Rumi VII kadencji 2014 – 2018: 

ariel sinicki Ariel Sinicki – Przewodniczący Rady Miejskiej Rumi, członek Komisji Polityki Gospodarczej i Rozwoju Przestrzennego, członek Komisji Oświaty i Wychowania; e-mail: a.sinicki@um.rumia.pl, tel. 507 362 315
malgorzata loboz Małgorzata Łoboz –  Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Rumi, członek Komisji Oświaty i Wychowania; e-mail: m.loboz@um.rumia.pl, tel. 501 953 168
florian mosa Florian Mosa – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Rumi, członek Komisji Samorządowej, członek Komisji Polityki Gospodarczej i Rozwoju Przestrzennego; e-mail:f.mosa@um.rumia.pl, tel. 601 685 927
 bartelke Piotr Bartelke – Przewodniczący Komisji Samorządowej, członek Komisji Kultury; e-mail: p.bartelke@um.rumia.pl, tel. 505 234 506
 maria bochniak Maria Bochniak – Przewodnicząca Komisji do Spraw Rodziny, Zdrowia i Opieki Społecznej; członek Komisji Oświaty i Wychowania e-mail: m.bochniak@um.rumia.pl, tel. 662 646 866
 Hanna-Cegielska-Radna-Rady-Miejskiej-Rumi1 Hanna Cegielska – członek Komisji do Spraw Rodziny, członek Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej, członek Komisji Rewizyjnej; e-mail: h.cegielska@um.rumia.pl, tel. 604 788 103
 marek chodnicki Marek Chodnicki – członek Komisji Finansowo-Budżetowej, członek Komisji Polityki Gospodarczej i Rozwoju Przestrzennego; e-mail: m.chodnicki@um.rumia.pl, tel. 601 650 881
 jolanta dobrzeniecka Jolanta Dobrzeniecka – członek Komisji Oświaty i Wychowania, członek Komisji do Spraw Rodziny, członek Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji, Zdrowia i Opieki Społecznej; e-mail: j.dobrzeniecka@um.rumia.pl, tel. 502 704 505
 henryk grinholc Henryk Grinholc – członek Komisji Finansowo-Budżetowej, członek Komisji Polityki Gospodarczej i Rozwoju Przestrzennego; e-mail: h.grinholc@um.rumia.pl, tel. 501 243 146
 leszek grzeszczyk Leszek Grzeszczyk – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej; Członek Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji oraz członek Komisji do Spraw Rodziny, Zdrowia i Opieki Społecznej; e-mail: l.grzeszczyk@um.rumia.pl, tel. 602 601 105
 jałocha Teresa Jałocha – Przewodnicząca Komisji Kultury, członek Komisji Samorządowej; e-mail:t.jalocha@um.rumia.pl, tel. 608 503 635
 melon Marcin Kaczmarek – członek Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji, członek Komisji Polityki Gospodarczej i Rozwoju Przestrzennego; e-mail: m.kaczmarek@um.rumia.pl, tel. 790 011 515
 kryza Michał Kryża – członek Komisji Rewizyjnej, członek Komisji Kultury, członek Komisji Bezpieczeństwa; e-mail: m.kryza@um.rumia.pl, tel. 600 040 190
 lawrukajtis Beata Ławrukajtis – Przewodnicząca Komisji Polityki Gospodarczej i Rozwoju Przestrzennego, członek Komisji Rewizyjnej; e-mail: b.lawrukajtis@um.rumia.pl, tel . 500 523 774
 mrowicka Magdalena Mrowicka – Przewodnicząca Komisji Finansowo-Budżetowej, członek Komisji Rewizyjnej; e-mail: m.mrowicka@um.rumia.pl, tel. 668 298 033
Jarosław-Muszyński Jarosław Muszyński – członek Komisji Samorządowej, członek Komisji Finansowo-Budżetowej, członek Komisji Polityki Gospodarczej i Rozwoju Przestrzennego; e-mail:j.muszynski@um.rumia.pl, tel. 502 934 548
 Tadeusz-Piątkowski-Radny-Rady-Miejskiej-Rumi1 Tadeusz Piątkowski – członek Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji, członek Komisji Bezpieczeństwa; e-mail: t.piatkowski@um.rumia.pl, tel. 693 528 375
 rydzewska Karolina Rydzewska – Przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania, członek Komisji Rewizyjnej; e-mail: k.rydzewska@um.rumia.pl, tel. 509 409 404
 szypula Lucyna Szypuła – członek Komisji Oświaty i Wychowania, członek Komisji Bezpieczeństwa; e-mail: l.szypula@um.rumia.pl, tel. 601 072 704
 urbaniak-dzienisz Tomasz Urbaniak-Dzienisz – Przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji, członek Komisji Bezpieczeństwa; e-mail: t.urbaniak@um.rumia.pl, tel. 609 900 245
 wozniak Krzysztof Woźniak – Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa, członek Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji; e-mail: k.wozniak@um.rumia.pl, tel. 666 169 049