Salon Agata meble w Rumi

 Salony Agata są jednym z czołowych dystrybutorów mebli i akcesoriów wnętrzarskich
w Polsce. Zgodnie z zapowiedziami właścicieli firmy sieć jest w fazie intensywnego rozwoju i do 2020 roku planuje budowę 3 nowych salonów rocznie. Najnowsza inwestycja powstała w Rumi.

Samodzielność inwestycyjna i ekologiczne rozwiązania

Nowy Salon Agata w Rumi ma powierzchnię ponad 15 000 m2, a jego budowa rozpoczęła się
w listopadzie ubiegłego roku i trwała 10 miesięcy. Firma prowadzi wszystkie swoje inwestycje w formie nadzoru inwestorskiego, czyli bez wsparcia generalnego wykonawcy.

– Mamy doświadczony zespół zajmujący się procesami związanymi z budową nowych salonów. Dynamicznie się rozwijamy, więc posiadanie takich kompetencji wewnątrz firmy było dla nas oczywiste. Przyjęte rozwiązanie pozwala nam na ograniczenie kosztów, a jednocześnie zapewnia pełną kontrolę nad procesem inwestycyjnym – mówi Marcel Rodak, dyrektor ds. rozwoju.

Nowe Salony Agata są budowane przy poszanowaniu środowiska i z uwzględnieniem kosztów przyszłej eksploatacji budynków. Dlatego w inwestycji na terenie Rumi zastosowano energooszczędne oświetlenie LED, zarówno w obrębie salonu, jak i w magazynie oraz wszystkich pomieszczeniach socjalnych. Firma przestrzega zasad świadomego gospodarowania odpadami zarówno w trakcie  budowy jak również w okresie eksploatacji obiektu. W ramach tych działań  jest odpowiedzialna za całoroczne utrzymanie swoich terenów cielonych ( w tym nasadzeń drzew i krzewów) .

Nowe miejsca pracy

Nowy Salon Agata w Rumi to ponad 100 dodatkowych miejsc pracy w regionie. Pojawienie się dużej marki w danym mieście przynosi wymierne korzyści dla społeczności lokalnej, nie tylko ze względu na ułatwienie dostępu do oferty danej firmy, ale w dużej mierze właśnie z uwagi na zapotrzebowanie na pracowników.

Wydarzenie dla lokalnej społeczności i nie tylko

Marka Agata działa na rynku od 65 lat i nieustanny rozwój na wielu płaszczyznach jest jednym z jej priorytetów.

– Jesteśmy firmą z tradycjami, dlatego otwarcie nowego salonu to dla nas każdorazowo powód do dumy. Nowa inwestycja to też znaczące wydarzenie dla lokalnej społeczności. Dołożę wszelkich starań, aby odpowiadać na potrzeby mieszkańców i spełniać ich oczekiwania względem naszej marki – komentuje Marcin Plecke, dyrektor salonu w Rumi.

Sieć Salonów Agata rozwija się na terenie całej Polski. Marka inwestuje nie tylko
w największych aglomeracjach, lecz także w miastach o mniejszej liczbie ludności. Pozwala jej to na utrzymanie pozycji jednego z najsilniejszych graczy na rynku w zakresie dystrybucji mebli. Inwestycja
w Rumi to 23. salon tej marki na terenie Polski.

Oficjalne otwarcie Salonu nastąpi 13 października. Przez cały weekend na mieszkańców Rumi i okolic czekać będą liczne atrakcje i oferty promocyjne.