Zmiany trasy lini autobusowych J i R

Od godz. 7.00 w dniu 30 listopada 2017 r. (czwartek) do ok. godz. 9.00 w dniu 1 grudnia 2017 r. (piątek) obowiązywać będą  zmienione trasy autobusów linii J i R na czas asfaltowania ronda w Rumi Janowie, u zbiegu ulic Gdańskiej i Pomorskiej.

Autobusy linii J od przystanku „Władysława Łokietka” do przystanku „25-lecia Solidarności” kursować będą (w obu kierunkach) ul. Gdyńską, Gdańską serwisową (lokalną), Katowicką i Gdańską. Na ulicy Gdańskiej (serwisowej) uruchomione zostają przystanki tymczasowe:

  • „Kujawska 91” w kierunku Wejherowa (na wysokości budynku 41);
  • „Kujawska 90” w kierunku Rumi Partyzantów (na wysokości budynku 33 – w identycznym miejscu jak w czasie poprzedniego etapu remontu).

Autobusy linii R, N30 od przystanku „Pomorska” do przystanku „25-lecia Solidarności” kursować będą (w obu kierunkach) ul. Pomorską, Częstochowską, Gdańską serwisową (lokalną), Katowicką i Gdańską. Na ulicy Gdańskiej (serwisowej) uruchomione zostają przystanki tymczasowe:

  • „Kujawska 91” w kierunku Rumi Dw. PKP (na wysokości budynku 41);
  • „Kujawska 90” w kierunku Gdyni (na wysokości budynku 33 – w identycznym miejscu jak w czasie poprzedniego etapu remontu).

Dodatkowo w kierunku Gdyni obowiązywać będzie przystanek „Pomorska – Gdańska 01” w obecnej – tymczasowej lokalizacji.

Za utrudnienia przepraszamy.

W związku z oddaniem do użytku ronda u zbiegu ul. Pomorskiej i Gdańskiej w Rumi Janowie, od ok. godz. 9.00 w dniu 1 grudnia 2017 r. (piątek) przywrócona zostaje stała trasa autobusów linii J. Autobusy ponownie kursować będą przez ul. Gdańską i Dębogórską. Ponownie obowiązywać będą przystanki „Osiedle Królewskie” i „Klonowa” (w obu kierunkach). Nie będą natomiast obowiązywać przystanki „Władysława Łokietka” i „Kazimierza Wielkiego”.