„Piosenka jest dobra na wszystko”

W minioną sobotę (14 kwietnia) w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy odbył się IV Wojewódzki Konkurs Piosenki pn. „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Na scenie zaprezentowało się 36 młodych wykonawców: 13 zespołów i 23 solistów (86 dzieci z klas 0 – III) z 16 szkół województwa pomorskiego: SP 10 Rumia, SP 9 Rumia, SP 18, Gdynia, SP 6 Gdynia, „Kuźnia Talentów”-Gdynia, SP w Bojanie, Przedszkole Przygoda Reda, SSP Bolszewo, SP Luzino, Zespół Szkolno-Przedszkolny Mosty, Zespół Szkolno-Przedszkolny Dębogórze, SP nr 44 Gdańsk, SP nr 79 Gdańsk, SP nr 14 Gdańsk, Klub „Maciuś I” Gdańsk, a także Stowarzyszenie „Szkoła dla wszystkich”.

Konkurs podzielony został na kategorie wiekowe: zespoły klas 0-I oraz klas II-III, soliści klas 0-I oraz soliści klas II-III.

Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców jury w składzie: Ewelina Machalewska, Klaudia Kornacka oraz Kinga Stanko przyznało następujące miejsca:

 

GRAD PRIX – Zofia Basek – Klub „Maciuś I”- Gdańsk

 

ZESPOŁY KLAS 0-I:

 I miejsce:  „Muszelki”- SP 18 Gdynia

 II miejsce: „Muzyczna przygoda”- Przedszkole Przygoda Reda

III miejsce:  „Iskierki”- SP Bolszewo

 

Wyróżnienia:

– „Zeróweczki” – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 44

– „Maluchy”- Zespół Szkolno – Przedszkolny Mosty

 

ZESPOŁY KLAS II-III:

 I miejsce: „Nutki”- SP 9 Rumia

II miejsce: „Urwisy”- Sp10 Rumia

III miejsce: „Kolorowe dzieci”- SP 18 Gdynia

 

Wyróżnienie: „Umpalumpas”- SP 1 Luzino

 

SOLIŚCI KLAS 0-I

I miejsce: Victoria Konys- Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów „Kuźnia Talentów” – Gdynia

II miejsce: Marta Hendzel – SP 6 Gdynia

III miejsce: Zofia Bańko- SP 1 Luzino

 

Wyróżnienia:

– Patryk Kujawa- Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dębogórzu

– Hubert Kunc – Zespół Szkolno – Przedszkolny Mosty

 

SOLIŚCI KLAS II-III

 I miejsce: Antonina Hirsz- SP 1 Luzino

 II miejsce:

– Justyna Stefańska- SP 44 Gdańsk

– Wiktoria Dombrowska- SP 9 Rumia

 

III miejsce:

– Zoja Syguda – SP w Bojanie

– Adam Kordowski – SP 14 Gdańsk

 

Wyróżnienia:

– Konstanty Bagiński – Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów „Kuźnia Talentów” Gdynia

– Wiktoria Człapińska – SP 79 Gdańsk

– Paweł Selka- Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dębogórzu

– Tymoteusz Dempc- SP 10 Rumia