Tylko w Rumi majówka z zespołem Bajm

Przypominamy, że majówkę w Rumi uświetni występ wielkiej gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Beaty Kozidrak z zespołem Bajm. Koncert odbędzie się 3 maja o godzinie 19:00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Wydarzenie jest częścią jubileuszowej trasy koncertowej z okazji 40-lecia zespołu. Wstęp jest wolny!

Słowa piosenek takich jak: „Upiłam się Tobą”, „Ta sama chwila”, „Biała armia”, „Myśli i słowa” czy „Tyle chciałam Ci dać” znane są milionom Polaków. Szansę na przećwiczenie tekstu, na żywo z Beatą Kozidrak, wkrótce będą mieli mieszkańcy Rumi i okolic.

Historia jednego z najpopularniejszych polskich zespołów pop-rockowych sięga 1978 roku. Wówczas do formacji z Lublina dołączyła słynna dziś wokalistka Beata Kozidrak oraz jej brat Jarosław. Bajm rozpoczął działalność od występów na przeglądach muzycznych, a pierwszym znaczącym sukcesem grupy było zdobycie drugiego miejsca w kategorii zespół podczas festiwalu Opole KFPP’78. Bajm wykonał wówczas przebój „Piechota do lata”.

Nazwa formacji pochodzi od pierwszych liter imion założycieli: Beaty Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka oraz Marka Winiarskiego. Na przestrzeni lat skład zespołu zmieniał się kilkukrotnie, jedyną osobą będącą w zespole od początku jego istnienia jest wokalistka oraz współzałożycielka grupy Beata Kozidrak. Obecnie grupę tworzą również: Adam Drath, Piotr Bielecki, Artur Daniewski, Krzysztof Nieścior oraz Maria Dobrzańska.


Przypominamy również, że w związku z obchodami 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na terenie Rumi wystąpi zmiana organizacji ruchu drogowego.

Na ten dzień wyłączona z ruchu zostanie ulica Mickiewicza na odcinku od ulicy Dębogórskiej do ulicy Bohaterów Kaszubskich. Jest to związane z festynem, który odbędzie się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi (ul. Mickiewicza 43). Wydarzenie potrwa od godziny 13:55 do około 21:00.

Przejazd ulicą Mickiewicza zostanie umożliwiony wyłącznie mieszkańcom tej ulicy oraz osobom zaangażowanym w organizację obchodów – za okazaniem przepustki. Wszelkie pytania można kierować pod numer telefonu: 58 679 65 71.