Oddaj krew, by uratować życie

„Podaruj życie, podaruj krew” – pod tym hasłem odbędzie się najbliższa honorowa zbiórka krwi w Rumi. Inicjatywę zaplanowano na 26 maja (sobota). Tego dnia, w godzinach od 9:00 do 14:00, na wszystkich chętnych będzie czekał personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku oraz przychodni NZOZ „Panaceum”. Ośrodek mieści się przy ulicy Katowickiej 16 w Rumi Janowie.

Celem akcji, organizowanej pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego oraz przewodniczącego rady miejskiej Ariela Sinickiego, jest propagowanie wzorowej postawy obywatelskiej oraz honorowego oddawania krwi na rzecz osób przewlekle chorych. Inicjatywa odbywa się w ramach obchodów 100-lecia niepodległości w Rumi.

Przypomnijmy, że Rumia jest liderem wśród organizatorów zbiórek krwi. Ponad 70 litrów życiodajnego płynu, zebranych podczas dwóch zeszłorocznych akcji, uplasowało miasto na 6. miejscu w województwie. Więcej na ten temat można przeczytać pod tym linkiem.

W tym roku odbyła się już pierwsza miejska zbiórka krwi, którą zorganizowano w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udało się wówczas zebrać rekordową ilość życiodajnego płynu – ponad 61 litrów.