Sandra Mazurek laureatką trzeciej edycji „Rumskiego wokalu”

Za nami trzecia edycja projektu „Rumski wokal”. Do finału artystycznych zmagań przeszło dziesięciu wokalistów, a najlepsza, zdaniem jury, okazała się Sandra Mazurek.

Gala finałowa odbyła się w miniony piątek (8 czerwca) w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Artyści musieli wykonać piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, do czego przez miesiąc przygotowywali się pod okiem profesjonalistów. Przed ogłoszeniem werdyktu na scenie pojawił się również gość specjalny – Jerzy Stachura. Laureatką tegorocznej edycji projektu ostatecznie została Sandra Mazurek.

Laureatem pierwszej edycji był mieszkaniec Redy, następnej Bolszewa, a teraz mamy rumiankę. Co ciekawe, brała udział w drugiej edycji, ale wówczas nie przeszła castingu – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi. – Jednak ten rok nie był dla niej stracony. Ciężko pracowała nad sobą, co zaowocowało tym, że na castingu do trzeciej edycji pokazała się już z dużo lepszej strony niż wcześniej. Także podczas przygotowań do gali finałowej wykazywała się ogromnym samozaparciem, pracą, dyscypliną i zaangażowaniem, co ostatecznie przyniosło wielki sukces – dodaje.

Finaliści otrzymali nagrody rzeczowe, a zwyciężczyni zyskała możliwość nagrania demo w profesjonalnym studio nagrań. Wszystkich wykonawców będzie można jeszcze nie raz podziwiać w ramach wydarzeń organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Rumi i nie tylko. Pierwszą taką okazją był odbywający się w minioną sobotę (9 czerwca) festyn ekologiczny.

Bardzo się cieszę, bo kolejna edycja „Rumskiego wokalu” przyciągnęła jeszcze więcej zainteresowanych niż poprzednie edycje. To świadczy o rosnącej randze tego projektu – podsumowuje Agnieszka Skawińska.