Najmłodsi zostali pełnoprawnymi uczniami

Żeby stać się pełnoprawnymi uczniami klas pierwszych, musieli odśpiewać hymn narodowy, złożyć przysięgę i poddać się oficjalnemu mianowaniu. Mowa o dzieciach z rumskich szkół podstawowych, które w miniony czwartek (13 września) uczestniczyły w pasowaniu na ucznia.

Uroczystość przyciągnęła na halę MOSiR około 250 dzieci, ich rodziny, nauczycieli, a także przedstawicieli władz miasta z burmistrzem i przewodniczącym rady miasta na czele. Wydarzenie było szczególnie ważne dla najmłodszych, uczęszczających od niedawna do szkół podstawowych numer: 4, 6, 7 oraz 8.

Pasowanie na ucznia to wspaniały dzień. Spędzicie 8 lat w naszych szkołach, gdzie poznacie przyjaciół, będzie się uczyć, a także wyjeżdżać na wspólne wycieczki. Jest to chyba najlepszy okres w naszym życiu, co zapewne potwierdzą wasi rodzice i dziadkowie – mówił podczas uroczystości burmistrz Michał Pasieczny. – Życzę wam wszystkiego najlepszego – dodał.

Zaszczytną funkcję pasowania uczniów, za pomocą specjalnych ołówków, pełnili: dyrektor SP nr 4 Monika Polak Bojan, dyrektor SP nr 6 Aleksandra Brunat, dyrektor SP nr 7 Liliana Król, dyrektor SP nr 8 Marzena Korzeniewska, przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki, zastępca burmistrza Piotr Wittbrodt oraz burmistrz Michał Pasieczny.

Po uroczystym mianowaniu świeżo upieczeni uczniowie dwunastu klas pierwszych otrzymali dyplomy oraz zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia.