„Wytnij swoją choinkę” – akcja Nadleśnictwa Gdańsk

Pachnąca lasem, żywa choinka to nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia. Teraz możecie sami wyciąć ją sobie w lesie, ponieważ rusza przedświąteczna akcja Nadleśnictwa Gdańsk.

Nie ma to jak zapach świeżej choinki w domu. Drzewko tworzy niezapomnianą świąteczną atmosferę. Najładniejsza choinka to ta prosto z lasu, którą się samodzielnie znajdzie i wytnie. W Nadleśnictwie Gdańsk rusza akcja własnoręcznego wycinania świątecznych drzewek.

Wspólne poszukiwania i wycinanie swojej choinki to przede wszystkim doskonała zabawa i przygoda dla całej rodziny. Do domu przyniesiemy ze sobą pachnącą choinkę oraz wyjątkowe wspomnienia – mówi nadleśniczy Janusz Mikoś.

Choinkę będzie można znaleźć i wyciąć w niedzielę 16 grudnia w godzinach od 9:00 do 14:00 przy leśniczówce w Sopocie (dojazd od ulicy Spacerowej). Najlepiej mieć już odliczoną gotówkę, ponieważ w lesie nie ma internetu, a tym samym nie można skorzystać z płatności kartą. Jedna choinka kosztuje 40 zł. Trzeba pamiętać, by wziąć ze sobą narzędzia do wycięcia drzewka – siekierkę czy piłę do drewna. Na miejscu leśnicy pomogą wyciąć i zapakować choinkę.

Drzewka świąteczne będą wycinane z plantacji choinkowej. Ze względu na linie wysokiego napięcia, nie mogą rosnąć tam wysokie drzewa, a tym samym las.