Rumskie przedszkolaki spotkały się ze św. Mikołajem

Setki przedszkolaków przybyło do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, by uczestniczyć we wspólnych obchodach mikołajek. Na najmłodszych czekały rozmaite atrakcje. Nie obyło również się bez drobnych podarunków.

Wydarzenie odbywało się dzień po kalendarzowych mikołajkach, czyli 7 grudnia. Z myślą o najmłodszych, którzy na co dzień uczęszczają do miejskich oraz prywatnych przedszkoli, przygotowano szereg atrakcji.

Na powitanie przedszkolakom zaserwowano muzyczną rozgrzewkę z Nicolą Eqwuatu oraz wspólną zabawę z żywymi maskotkami: Olafem oraz Myszką Mickey. Następnie scenę przejął duet taneczny Casablanca, znany z programu telewizyjnego „Taniec z gwiazdami”. Z racji okoliczności nie mogło zabraknąć świętego Mikołaja oraz wspólnego odśpiewania kolęd. Zwieńczeniem spotkania był magiczny pokaz, który zaprezentował „Połykacz ognia Spartakus”.

Natomiast mikołajkowe życzenia złożyli najmłodszym zastępca burmistrza Piotr Wittbrodt, przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki oraz dyrektor MOSiR-u Jolanta Król. Wydarzenie poprowadził Leszek Winczewski, dyrektor Domu Kultury SM „Janowo”.