Jarmark świąteczny ponownie zagości w Rumi

Wielkimi krokami zbliża się największe bożonarodzeniowe wydarzenie w mieście – już po raz trzeci mieszkańcy Rumi będą mieli okazję odwiedzić świąteczny jarmark.

Głównym celem wydarzenia jest wprowadzenie mieszkańców w świąteczny nastrój, jak również promocja regionalnych wyrobów, a także przedmiotów użytkowych i ozdobnych o charakterze bożonarodzeniowym.

Wydarzenie, podobnie jak rok i dwa lata temu, zostanie zorganizowane na placu przy skrzyżowaniu ul. Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Jarmark rozpocznie się w piątek 14 grudnia o godzinie 17:30, a zakończy 16 grudnia o godzinie 20:00.

Święta Bożego Narodzenia to piękny okres, który powinniśmy spędzać w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Właśnie dlatego, aby wprowadzić mieszkańców w ten nastrój, trzeci rok z rzędu organizujemy miejski jarmark świąteczny – podkreśla Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – Na placu przy skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego od piątkowego popołudnia czekać będą rozmaite atrakcje. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie – zachęca.

W programie przewidziano między innymi: przejazd świętego Mikołaja, strefę gastronomiczną, strefę z rękodziełem, występy chórów, koncert kolęd oraz zabawy i animacje dla dzieci. Dodatkową atrakcją będą świąteczne iluminacje oraz okolicznościowe ozdoby.

Więcej szczegółowych informacji, wraz z harmonogramem, można znaleźć na załączonym plakacie.

Przedsięwzięcie wiąże się również z tymczasową zmianą organizacji ruchu, a dokładniej wyłączeniem z użytku parkingu przy ul. Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Więcej informacji można znaleźć w tym komunikacie.