27. finał WOŚP w Rumi

Pomaganie jest dziecinnie proste – pod takim hasłem w najbliższą niedzielę (13 stycznia) w całej Polsce odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja zagości także w Rumi, a dokładniej w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tego dnia odbędzie się również zbiórka krwi oraz rejestracja dawców szpiku.

Atrakcje rozpoczną się o godzinie 13:00 hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnie zaplanowano m.in. koncerty, pokazy taneczne i występy artystyczne. Nieodłącznym elementem WOŚP jest zbiórka datków do puszek, sklepik z gadżetami oraz aukcje charytatywne. Tegoroczny finał poświęcony jest najmłodszym. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zwieńczeniem wydarzenia będzie wspólne wypuszczenie „światełka do nieba”, które odbędzie się o godzinie 20:00 przy stadionie MOSiR.

W niedzielę zorganizowana zostanie również honorowa zbiórka krwi. Personel medyczny będzie czekał na krwiodawców na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi (ul. Stoczniowców 9) w godzinach od 9:00 do 14:00. Akcja będzie połączona z rejestracją dawców szpiku. Osoby, które chcą dołączyć do bazy Fundacji DKMS, mogą to zrobić także w późniejszych godzinach – od 14:00 do 20:00 na antresoli hali MOSiR. W ten sposób można pomóc mieszkańcowi Rumi, 24-letniemu Damianowi Bojarowi, który cierpi na anemię aplastyczną, a jedynym sposobem na przywrócenie mu zdrowia jest przeszczep szpiku.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich w Rumi, Miejski Dom Kultury w Rumi, Dom Kultury Janowo oraz Urząd Miasta Rumi. Partnerami akcji są: Bank Rumia Spółdzielczy, Hotel Faltom oraz Creative Dance Rumia.

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznego finału, dzięki zaangażowania mieszkańców Rumi udało się zebrać 77 294 zł, pobijając dotychczasowy rekord (61 960, 50 zł). Fundusze zostały wówczas przeznaczone na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.

Dla Wielkiej Orkiestry zagra także salon fryzjerski „Studio Wiola”, zlokalizowany przy ulicy Dębogórskiej 38. W dniu finału tamtejsi fryzjerzy będą pracować charytatywnie. Przekażą także profesjonalny sprzęt fryzjerski na licytację. Zebrane środki powędrują do puszki WOŚP.