Ponad 400 cheerleaderek rywalizowało w Rumi

Zakończyła się, odbywająca na terenie MOSiR Rumia, rywalizacja w ramach II Otwartych Mistrzostw Pomorza Cheerleaders. Turniej był kolejnym z cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders 2018.

Do zmagań stanęło ponad 400 zawodniczek i zawodników, którzy konkurowali w dwóch dywizjach tanecznych: pom dance elite i premiere oraz cheer dance freestyle pom i jazz. Uczestnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych : dzieci, junior młodszy, junior, senior i senior II.

Sportowcy przyjechali między innymi z Tarnowa, Słupska, Kobylnicy, Gdyni, Elbląga Olsztyna, Płocka, Sząbruka i Gdańska. W gościnnych pokazach zaprezentowały się również formacje z Rumi: Szkoła Tańca „Spin” i Szkółka Gimnastyczna „Gim & Fun”.

Wszystkie zawodniczki i zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom, a dynamiczne choreografie przesycone skokami, akrobacjami, szelestem kolorowych pomponów i niesamowitą energią na długo zapadną w pamięć publiczności – przekonuje Izabela Sobiecka, koordynator mistrzostw.

Wszystkie zespoły oceniało profesjonalne dziewięcioosobowe jury, składające się z sędziów Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. Rywalizację obserwowała też liczna publiczność, która składała się z mieszkańców Rumi, rodzin zawodniczek, zaproszonych gości i licznych kibiców tej widowiskowej dyscypliny, jaką jest cheerleading.

Organizatorami mistrzostw byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Fundacja „For Dream”, UKS „Active 10 Gdynia”, Mazurenko Amwrestling Promotion oraz Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders.

Wyniki turnieju:

 

DYWIZJA  POM  DANCE – ZESPOŁY

 

Pom Dance Elite – Dzieci

 

I miejsce – Minidziesiateczka – Gdynia – Izabela Sobiecka / Agata Kass

 

Pom Dance Elite – Junior Młodszy

 

I miejsce – Cheerleaders Cadmans – Pola Stołowska

II miejsce – Stars – Sząbruk – Monika Pukis

III miejsce – Soltare Mini Basic – Olsztyn – Patrycja Wieczorek / Natalia Wasiak

IV miejsce – Maxi  Hit Kobylnica – Kobylnica – Paulina Chadrysiak

V miejsce Junior Atiga – Tarnów – Agata Drwal

 

Pom Dance Elite – Junior

 

I miejsce – Fantazja – Gdynia – Małgorzata Frącek

 

Pom Dance Elite – Senior

 

I miejsce – Imp-Art – Płock – Płock – Katarzyna Sylwestrzak

II miejsce – Impuls Płock – Płock – Katarzyna Sylwestrzak

III miejsce – Baltica Aqua Domina – Gdańsk – Marta Taras / Klaudia Węgrzynowska

 

Pom Dance Elite – Senior II

 

I miejsce – Uksactive 10 Gdynia – Starszaki – Gdynia – Izabela Sobiecka

 

Pom Dance Premier – Junior Młodszy

 

I miejsce – Uksactive 10 Gdynia – Dziesiąteczka – Gdynia – Izabela Sobiecka

 

Pom Dance Premier – Junior

 

I miejsce – Baltica Atlantica – Gdańsk – Marta Taras / Karolina Landowska / Klaudia Węgrzynowska

II miejsce – Uks „Active 10 Gdynia – Dziesiątka” – Gdynia – Izabela Sobiecka

 

Pom Dance Premier – Senior

 

I miejsce – SILVER TEAM – Gdańsk – Anita Zelent / Halina Koput

II miejsce – SOLTARE SENIOR – Olsztyn – Patrycja Wieczorek / Natalia Wasiak

III miejsce – BALTICA NEPTUNEA – Gdańsk –  Marta Taras / Klaudia Węgrzynowska

 

Pom Dance Premier – Senior II

 

I miejsce – ZŁOTA ATIGA – Tarnów – Agata Drwal

 

DYWIZJA  POM  DANCE – DUETY

 

Pom Dance Elite – Junior Młodszy

 

I miejsce – Wiktoria Szałachowska i Weronika Iwanicka – Elbląg – Pola Stołowska

II miejsce – Natalia Cechowska i Alicja Ignaczak – Elbląg – Pola Stołowska

III miejsce – Kornelia Markuszewska i Amelia Kurowska – Elbląg – Pola Stołowska

 

Pom Dance Premier – Senior

 

I miejsce – Marta Augustyniak i Paulina Rocławska – Gdańsk – Anita Zelent / Halina Koput

II miejsce – Nicol Różańska i Daria Borkowska – Elbląg – Pola Stolowska

 

DYWIZJA CHEER DANCE

 

Cheer Dance Freestyle Pom – Junior Młodszy

 

I miejsce – Mini Maxi – Słupsk – Aleksandra Koprowicz / Natalia Kurowska

II miejsce – Maximki – Słupsk – Daria Brodzik

 

Cheer Dance Freestyle Pom – Junior

 

I miejsce – Restart – Tarnów – Agata Drwal

II miejsce – Imperia – Płock – Katarzyna Sylwestrzak

 

Cheer Dance Freestyle Pom – Senior

 

I miejsce – Senior Maxi – Słupsk – Kamila Zalewska / Ewa Zalewska

II miejsce – Swpw Impact – Płock – Katarzyna Sylwestrzak

III miejsce – Baltica Stars – Gdańsk – Magdalena Kowalska / Dominika Szweda

 

Cheer Dance Jazz – Junior Młodszy

 

I miejsce – Calypso – Gdynia – Monika Poleniewicz

II miejsce – Unlimited – Gdynia – Monika Poleniewicz

 

Cheer Dance Jazz – Junior

 

I miejsce – KORRIGANS – Gdynia – Kamila Hamerska

II miejsce – TILT – Gdynia – Monika Poleniewicz

 

DYWIZJA CHEER DANCE – DUETY

 

Cheer Dance Freestyle Pom – Junior

 

I miejsce – Zuzanna Frankiewicz i Kaja Sikora – Tarnów – Agata Drwal

II miejsce – Ewelina Mosur i Gabriela Górak – Tarnów – Agata Drwal

III miejsce – Karolina Frankiewicz i Julia Niewidziajło – Tarnów – Agata Drwal

 

Cheer Dance Jazz – Junior

 

I miejsce – Erin Richter i Julianna Sykuła – Gdynia – Kamila Hamerska

II miejsce – Julia Blok i Zuzanna Zimna – Gdynia – Kamila Hamerska