Ostatnia sesja w tym składzie – radni podsumowali kadencję

We wtorkowe popołudnie (6 listopada) rumscy radni oficjalnie zakończyli kadencję. Okazją do uroczystego podsumowania minionych 4 lat była 55. sesja rady. Nie obyło się bez wzruszeń i wyrazów wdzięczności.

Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia miejskich gadżetów zawodnikom oraz kadrze trenerskiej drużyny rugby Arka Rumia. Żółto-niebieskim udało się zdobyć w tym sezonie tytuł mistrza pierwszej ligi. Nagrody i podziękowania wręczali sportowcom burmistrz Michał Pasieczny oraz przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji Tomasz Urbaniak-Dzienisz.

Myślę, że to dla nas wyjątkowo przyjemny i nobilitujący moment. Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie i otrzymane upominki. To znak, że jesteśmy dostrzegani i doceniani na forum miasta – mówi Krzysztof Bogdanis, trener oraz zawodnik klubu RC Arka Rumia. – Traktujemy ten gest jako nagrodę za wysiłek, który wkładamy w treningi oraz rywalizację – dodaje.

Sportowcy odwdzięczyli się burmistrzowi, wręczając medal, który otrzymali zdobywając mistrzostwo pierwszej ligi.

Mamy wielkie szczęście, że możemy się pochwalić taką drużyną. Arka Rumia to klub, który nie tylko osiąga wspaniałe wyniki sportowe, ale ma również olbrzymi wkład w wychowanie dzieci oraz młodzieży w duchu sportu. Są to ludzie zaangażowani także w działania społeczne i charytatywne, za co bardzo dziękuję – podkreśla Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Po sportowym akcencie radni przeszli do podjęcia ostatnich uchwał, wśród których pojawiły się między innymi: przyjęcie wieloletniej prognozy finansowej, udzielenie dotacji Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni na zakup drukarki do karetki pogotowia obsługującej Rumię, a także przyjęcie programu współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi na rok 2019.

Na koniec obrad burmistrz miasta oraz przewodniczący rady miejskiej podziękowali całemu zespołowi za zaangażowanie we wszelkie działania podejmowane na rzecz mieszkańców Rumi.

To były 4 lata naprawdę ciężkiej i wytężonej pracy, która przyniosła znakomite efekty. Współpraca przebiegała w zgodzie, czego we wcześniejszych latach bardzo brakowało – zaznacza Ariel Sinicki, przewodniczący miejskiej rady. – Bardzo dziękuję radnym za ogromne zaangażowanie. Myślę, że do tej pory w Rumi nie było takiego zespołu – dodaje.

Samorządowcy otrzymali pamiątkowe zdjęcia, albumy oraz zestawy piśmiennicze. Przedstawiciele rady również podziękowali zarządowi miasta za dobrą współpracę. Zwieńczeniem sesji było wykonanie wspólnego pamiątkowego zdjęcia.