Czwartek, 18 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Halowe Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce – Toruń (Grzegorz oraz Iwona Gri

Punkt17.04.2019 r.

Małżeństwo rumskich sportowców zdobyło komplet medali podczas Halowych Mistrzostw Świata Masters w Lekkiej Atletyce, które odbywały się pod koniec marca w Toruniu (24-30.03.2019) . W rywalizacji wzięło udział przeszło 4 tysiące sportowców z 88 krajów. – Wraz z żoną Iwoną reprezentowałem Polskę oraz nasze miasto w konkurencji chodu sportowego. Do Rumi wróciłem ze złotym, srebrnym i brązowym medalem mistrzostw świata, a żona z brązowym medalem – mówi Grzegorz Grinhiolc, sportowiec będący na co dzień nauczycielem wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi. Na dystansie 3000 metrów w kategorii M40 rumianin 25 marca wywalczył wicemistrzostwo świata. Dzień później z tym samym dystansem zmierzyła się Iwona Grinholc, bijąc swój życiowy rekord, uplasowała się na 4. miejscu w kategorii W40. – Po przerwie, 29 marca, stanęliśmy do rywalizacji na dystansie 10 km. Jako pierwsza startowała żona. Od startu do mety narzuciła bardzo mocne tempo. Po niesamowitej walce przekroczyła linię mety jako 3. zawodniczka świata – relacjonuje Grzegorz Grinhiolc. Później przyszła kolej rumskiego nauczyciela, który wywalczył 3. miejsce, rywalizując z Włochem Francesco Scafuro. – Ostateczny atak przeprowadziłem na 500 m przed metą i oderwałem się od rywala. Linię mety przekroczyłem jako brązowy medalista. Dodatkowo wraz z Rafałem Fedaczyńskim i Konradem Morawczyńskim wywalczyliśmy drużynowo mistrzostwo świata w chodzie sportowym – podsumowuje sportowiec.