Sobota, 24 września 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Dla mediów


WYDZIAŁ PROMOCJI I ZIELENI MIEJSKIEJ:

  • 58 679-65-01
  • 58 679-65-71

KONTAKT DLA MEDIÓW (rzecznicy prasowi):

  • 530 613 446 – Anna Borys (a.borys@um.rumia.pl; promocja@um.rumia.pl)
  • 518 563 570 – Piotr Szymański (p.szymanski@um.rumia.pl)

Bezpłatnie sprawdź, czy jesteś zagrożony cukrzycą typu 2

Bezpłatnie sprawdź, czy jesteś zagrożony cukrzycą typu 222.09.2022
Sprawdź, czy jesteś zagrożony cukrzycą typu 2. Jeżeli wstępne badania okażą się niepokojące – zupełnie za darmo weźmiesz udział w rocznym programie edukacyjnym. Dzięki niemu zmienisz swój styl życia i nie dopuścisz do rozwinięcia cukrzycy. Będą cię w tym wspierać fizjoterapeuci i dietetycy. Zaprasza... czytaj całość »

W Rumi rusza pilotażowy program edukacji ekologicznej

W Rumi rusza pilotażowy program edukacji ekologicznej20.09.2022
Publiczne szkoły i przedszkola w Rumi wprowadzają miejski program edukacji ekologicznej, który został przygotowany przez tutejszych urzędników i nauczycieli. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych narzędzi dzieci w wieku od 3 do 7 lat będą zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności, uczestnicząc w zajęci... czytaj całość »

Parkrun Rumia zaprasza do akcji „Szóstka za szóstkę”

Parkrun Rumia zaprasza do akcji „Szóstka za szóstkę”19.09.2022
Razem spacerujemy, maszerujemy, truchtamy, biegamy i organizujemy spotkanie. Nie zauważyliśmy, kiedy nasze życie przejęły maszyny i aplikacje. Ruszamy się stanowczo za mało. Nasze pociechy wygodnie wozimy do szkoły, by potem mogły 8 godzin siedzieć w ławce. Elektryczne hulajnogi, rowery z akumulator... czytaj całość »

Rowerzyści opanowali Rumię. Za nami przejazdy z udziałem dzieci i dorosłych

Rowerzyści opanowali Rumię. Za nami przejazdy z udziałem dzieci i dorosłych19.09.2022
Trwa Europejski Tydzień Mobilności 2022, który co roku przypada w terminie 16-22 września. Celem zainicjowanej przez Komisję Europejską kampanii jest nakłonienie mieszkańców miast do zerwania z niekorzystnymi dla zdrowia i środowiska naturalnego przyzwyczajeniami komunikacyjnymi. Jednocześnie akcja ... czytaj całość »

Literackie zakończenie lata z biblioteką

Literackie zakończenie lata z biblioteką19.09.2022
Pierwsza odsłona Festiwalu Literackie Janowo spotkała się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem mieszkańców. czytaj całość »

Bilety na rozgrywane w Rumi mecze Mistrzostw Europy U-19 w Piłce Nożnej

Bilety na rozgrywane w Rumi mecze Mistrzostw Europy U-19 w Piłce Nożnej14.09.2022
MOSiR Rumia ma doskonałą wiadomość dla wszystkich fanów futbolu. Już od 15 września w recepcji MOSiR-u będzie można odbierać bilety na 3 mecze Mistrzostw Europy U-19 w Piłce Nożnej. Do rozdysponowania będzie pula biletów na pierwszy mecz Włochy – Estonia, który odbędzie się 21 września (środa) w god... czytaj całość »

Pierwszaki złożyły przysięgę w obecności dyrektorów i przedstawicieli władz miasta

Pierwszaki złożyły przysięgę w obecności dyrektorów i przedstawicieli władz miasta14.09.2022
Ponad sześćset rumskich dzieci kilka tygodni temu po raz pierwszy rozpoczęło rok szkolny. Najpierw pierwszaki otrzymały listowne zaproszenia, a później uczestniczyły w uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na ucznia. W odbywającym się na hali MOSiR-u wydarzeniu, oprócz dzieci, wzięli udział także rodzic... czytaj całość »

Trwają przygotowania do Mistrzostw Europy U-19 w Rumi

Trwają przygotowania do Mistrzostw Europy U-19 w Rumi12.09.2022
Na stadionie miejskim w Rumi trwają przygotowania do eliminacji Mistrzostw Europy U-19 w Piłce Nożnej. Obiekt musi spełnić wysokie wymogi stawiane przez UEFA przy tego rodzaju rozgrywkach. czytaj całość »

Jubileuszowa edycja festiwalu komiksowego Rumia Comic Con za nami!

Jubileuszowa edycja festiwalu komiksowego Rumia Comic Con za nami!12.09.2022
Już od pięciu lat Rumia Comic Con zamienia Stację Kultura w polską stolicę komiksu. Twórcy i miłośnicy gatunku tłumnie zjeżdżają się do Rumi z najodleglejszych stron kraju. Spotkania autorskie, premiery, panele dyskusyjne, warsztaty dla dzieci i dorosłych, gry retro czy też sesje gier bitewnych i fa... czytaj całość »

Oni o metropolii wiedzą najwięcej

Oni o metropolii wiedzą najwięcej11.09.2022
Poznaliśmy laureatów III Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii. Mistrzem wiedzy o metropolii został Kajetan Lewandowski z Gdyni zgarniając nagrodę główną w wysokości 5 tys. złotych. Wydarzenie odbyło się w sobotę 10 września na 34. piętrze najwyższego budynku na Pomorzu, Olivia Star w Gdańsku. Do walk... czytaj całość »

Ustawa metropolitalna dla Pomorza od dwóch lat w sejmowej zamrażarce

Ustawa metropolitalna dla Pomorza od dwóch lat w sejmowej zamrażarce09.09.2022
Mijają dokładnie 2 lata, od kiedy senatorowie PiS, Solidarnej Polski, Porozumienia, PSL, Lewicy oraz KO zgodnie uchwalili projekt ustawy metropolitalnej dla Pomorza. Mimo zgody ponad podziałami w senacie, posłowie tych samych partii nie spełnili obietnic złożonych mieszkańcom. – Każdy kolejny miesią... czytaj całość »

Kolejna wystawa plenerowa w Rumi. Autorami zdjęć są mieszkańcy

Kolejna wystawa plenerowa w Rumi. Autorami zdjęć są mieszkańcy02.09.2022
Urząd Miasta przygotował kolejną wystawę zdjęć opublikowanych w grupie „Z aparatem po Rumi”. Spośród kilku tysięcy autorskich fotografii wybrano te, które wzbudzały największe zainteresowanie, intrygowały odbiorców bądź prezentowały miasto w ciekawy sposób. Eksponowane kadry zostały uchwycone w okre... czytaj całość »

Rumia upamiętniła 83. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej

Rumia upamiętniła 83. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej02.09.2022
W 83. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej władze Rumi upamiętniły zmarłych, składając kwiaty na mogiłach żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku, grobach rotmistrza Hipolita Roszczynialskiego i porucznika Tadeusza Zleśnego, a także pod obeliskiem poświęconym bohaterom walk z faszyzmem niemiec... czytaj całość »

GDDKiA wprowadza tymczasowe zmiany na ul. Sobieskiego w Rumi. Będą utrudnienia

GDDKiA wprowadza tymczasowe zmiany na ul. Sobieskiego w Rumi. Będą utrudnienia02.09.2022
W najbliższy poniedziałek (5 września) na drodze krajowej numer 6 w Rumi, na wysokości skrzyżowania z ulicą Kombatantów, GDDKiA wprowadzi zmianę organizacji ruchu spowodowaną rozpoczęciem przebudowy tego skrzyżowania. czytaj całość »

Siedemnastolatka z Rumi zdobyła prestiżowe stypendium. Wylatuje do Anglii, by zostać genetykiem molekularnym

Siedemnastolatka z Rumi zdobyła prestiżowe stypendium. Wylatuje do Anglii, by zostać genetykiem molekularnym02.09.2022
Pola Jakubowicz, 17-letnia mieszkanka Rumi, została laureatką ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez British Alumni Society (Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich). W ramach nagrody licealistka otrzymała miejsce stypendialne w Adcote School for Girls – prywatnej brytyjskiej szk... czytaj całość »

Nauczyciele zakończyli wakacje zawodowymi awansami

Nauczyciele zakończyli wakacje zawodowymi awansami30.08.2022
Rumscy nauczyciele wykorzystali wakacje, by poszerzyć swoje kompetencje i zdobyć zawodowe awanse. Odpowiedni staż pracy i zdany egzamin umożliwiły dwudziestu jeden pedagogom wspięcie się na kolejny szczebel kariery – uzyskali oni tytuł nauczyciela mianowanego. czytaj całość »

Z kulturą na Ty – Gooral i Paprodziad na zakończenie wakacji

Z kulturą na Ty – Gooral i Paprodziad na zakończenie wakacji30.08.2022
Miejski Dom Kultury w Rumi zaproponował mieszkańcom aktywne wakacje – a że pogoda sprzyjała, to można je krótko podsumować jako udane. czytaj całość »

Zostań wystawcą na Zielonym Festiwalu

Zostań wystawcą na Zielonym Festiwalu25.08.2022
Zielony Festiwal to projekt, który zwyciężył w zeszłorocznym Budżecie Obywatelskim w Rumi. Jego inicjatorka chce skupić lokalną społeczność wokół szeroko pojętej ekologii, zdrowia oraz integracji. czytaj całość »

Stacja Kultura zaprasza na jubileuszową edycję Rumia Comic Con

Stacja Kultura zaprasza na jubileuszową edycję Rumia Comic Con25.08.2022
Stacja Kultura zaprasza 10 września 2022 roku na 5. edycję festiwalu komiksowego Rumia Comic Con. Ruszamy o godzinie 10:30. Stawiamy na komiks, skupiamy się na historiach, sztuce, procesie twórczym, autorach i czytelnikach. Wśród atrakcji między innymi spotkania autorskie, panele dyskusyjne, prelekc... czytaj całość »

Artur Andrus i Cezary Harasimowicz gośćmi Festiwalu Literackie Janowo

Artur Andrus i Cezary Harasimowicz gośćmi Festiwalu Literackie Janowo25.08.2022
Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza 17 września o godzinie 15:00 do parku przy ulicy Filtrowej na pierwszą odsłonę Festiwalu Literackie Janowo. Biblioteka planuje zakończyć lato, zapraszając czytelników na wydarzenie plenerowe, którego gośćmi będą Artur Andrus i Cezary Harasimowicz. Z myślą... czytaj całość »

Potrafisz zmienić nieestetyczny budynek w dzieło sztuki? Zgłoś się do konkursu

Potrafisz zmienić nieestetyczny budynek w dzieło sztuki? Zgłoś się do konkursu19.08.2022
Urząd Miasta Rumi wspólnie ze spółką Energa Operator poszukują artystów, którzy chcieliby stworzyć murale na elewacjach stacji transformatorowych. Malunki mają nie tylko dodać tym budynkom uroku, ale i propagować szeroko rozumianą segregację odpadów. Autorzy zwycięskich projektów i realizacji otrzym... czytaj całość »

Rumia miała cztery powody, by świętować

Rumia miała cztery powody, by świętować16.08.2022
Dzień Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, 102. rocznica Bitwy Warszawskiej, a także dzień patrona miasta świętego Jana Bosko – wszystkie te okoliczności obchodzono w poniedziałek 15 sierpnia w Rumi. Z tej okazji mieszkańcy wzięli udział w oficjalnych uroczystościach oraz bawili... czytaj całość »

Zorganizowali camping w parku Starowiejskim, by oglądać spadające gwiazdy

Zorganizowali camping w parku Starowiejskim, by oglądać spadające gwiazdy14.08.2022
Miejski Dom Kultury w Rumi zaprosił mieszkańców do parku Starowiejskiego na „Miejski Camping w Noc Spadających Gwiazd”. To nowość w kalendarzu wydarzeń, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Noc pod gołym niebem, namioty, ognisko z kiełbaskami, gra parkowa i wieczorne oglądanie nieba zainteresowa... czytaj całość »

„Belfer” powrócił z nagrodami. Za sterami mieszkaniec Rumi

„Belfer” powrócił z nagrodami. Za sterami mieszkaniec Rumi13.08.2022
Jacht „Belfer” wygrał tegoroczne regaty żaglowców „The Tall Ships Races” w klasie C. Zwycięzców przywitano w gdyńskiej marinie 12 sierpnia. Kapitanem jest Jarosław Goliński, mieszkaniec Rumi. czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń