Poniedziałek, 25 Styczeń 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia


Lokatorzy wprowadzają się do nowych mieszkań komunalnych

Lokatorzy wprowadzają się do nowych mieszkań komunalnych20.07.2020
Nowy budynek komunalny przy ul. Żwirki i Wigury zaczyna tętnić życiem. Oficjalne przekazanie lokali, z udziałem przedstawicieli władz miasta oraz lokatorów, odbyło się w poniedziałkowe (20 lipca) popołudnie. czytaj całość »

Pierwsze od 30 lat nowe mieszkania komunalne są już gotowe

Pierwsze od 30 lat nowe mieszkania komunalne są już gotowe04.06.2020
Zakończyła się realizacja budynku komunalnego przy ul. Żwirki i Wigury. Pierwsi lokatorzy zamieszkają w nowym miejskim obiekcie najprawdopodobniej w drugiej połowie czerwca tego roku. To długo wyczekiwana inwestycja – ostatnie mieszkania komunalne w Rumi wybudowano 30 lat temu, przy ulicy Stoczniowców. czytaj całość »

Umowa podpisana, rusza budowa mieszkań komunalnych

Umowa podpisana, rusza budowa mieszkań komunalnych14.09.2018
W najbliższym tygodniu ma się rozpocząć budowa komunalnego budynku mieszkalnego przy ulicy Żwirki i Wigury w Rumi. Umowa w tej sprawie została podpisana w piątek (14 września) w urzędzie miasta. Wykonawcą jest przedsiębiorstwo Volfram. czytaj całość »

Powstaną nowe mieszkania komunalne – podpisano umowę

Powstaną nowe mieszkania komunalne – podpisano umowę15.03.2018
Dzięki konsekwentnym działaniom, skierowanym na pozyskanie środków zewnętrznych, w Rumi przybędzie mieszkań komunalnych. Umowę w tej sprawie podpisał 15 marca z Bankiem Gospodarstwa Krajowego burmistrz miasta Michał Pasieczny. czytaj całość »

Zaległości czynszowe

Zaległości czynszowe04.12.2015
Uchwała nr LII/575/2014 Rady Miejskiej Rumi z dnia 29 maja 2014r. w sprawie zasad umarzania i udzielania ulg w spłacaniu należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym przysługujących Gminie Miejskiej Rumia i jej jednostkom organizacyjnym, warunków dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną oraz wskazania organu lub osób uprawnionych do udzielania tych ulg czytaj całość »

Dodatki mieszkaniowe i energetyczne

Dodatki mieszkaniowe i energetyczne04.12.2015
Zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (Dz. U. z 2012 roku poz. 1059 z późn. zmianami) odbiorcy wrażliwemu energii elektrycznej przysługuje dodatek energetyczny, przez którą rozumie się osobę, która: 1) otrzymuje dodatek mieszkaniowy, zgodnie z ustawą z dnia 21 czerwca 2001 roku o dodatkach, 2) jest stroną umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej zawartej z przedsiębiorstwem energetycznym. czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń