Piątek, 14 Maj 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze UE BIP Rumia

Komunikaty


Zmiana organizacji ruchu na ul. Sobieskiego i Żeglarzy

Zmiana organizacji ruchu na ul. Sobieskiego i Żeglarzy13.05.2021
W najbliższych dniach zmieni się organizacja ruchu na ul. Sobieskiego i Żeglarzy. czytaj całość »

Aktywność Sportowa Seniora

Aktywność Sportowa Seniora12.05.2021
W dniu 10 maja 2021r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy  z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Aktywność Sportowa Seniora” złożona przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidó... czytaj całość »

Wstrzymanie dostawy wody na Szmelcie – planowane wyłączenie

Wstrzymanie dostawy wody na Szmelcie – planowane wyłączenie10.05.2021
W związku z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie w czwartek 13 maja w godzinach 8:00-18:00 na terenie całej dzielnicy Szmelta nastąpi wstrzymanie dostawy wody. Za utrudnienia przepraszamy. czytaj całość »

Bank Rumia Spółdzielczy będzie nieczynny

Bank Rumia Spółdzielczy będzie nieczynny06.05.2021
Informujemy, że 4.06.2021 (piątek) będzie dniem wolnym dla wszystkich pracowników Banku Rumia Spółdzielczego. Taką decyzję podjął zarząd banku. Oznacza to, że wszystkie kasy, w tym urzędowa, będą nieczynne. Za wszelkie niedogodności z góry przepraszamy. czytaj całość »

ZUS kontynuuje cykl dyżurów telefonicznych

ZUS kontynuuje cykl dyżurów telefonicznych06.05.2021
Zakład Ubezpieczeń Społecznych kontynuuje cykl dyżurów telefonicznych, które w szczególny sposób są skierowane do klientów Punktu Informacyjnego w Rumi. czytaj całość »

Komunikat zarządu województwa pomorskiego o udziale społeczeństwa w opracowaniu zmiany uchwały w sprawie Programu ochrony powietrza

Komunikat zarządu województwa pomorskiego o udziale społeczeństwa w opracowaniu zmiany uchwały w sprawie Programu ochrony powietrza 06.05.2021
Komunikat zarządu województwa pomorskiego o udziale społeczeństwa w opracowaniu zmiany uchwały w sprawie Programu ochrony powietrza dla strefy pomorskiej, w której został przekroczony poziom dopuszczalny pyłu zawieszonego PM10 oraz poziom docelowy benzo(a)pirenu. czytaj całość »

Integracja – Sport – Zabawa

Integracja – Sport – Zabawa05.05.2021
W dniu 28 kwietnia 2021r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy  z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Integracja – Sport – Zabawa”  złożona przez Klub Sportowy Karate „SAKURA” z siedzib... czytaj całość »

Otwarty Konkurs Ofert na realizację zadań publicznych w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży LATO 2021 r.

Otwarty Konkurs Ofert na realizację zadań publicznych w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży LATO 2021 r.05.05.2021
Szanowni Państwo, Gmina Miejska Rumia ogłasza Otwarty Konkurs Ofert na zadania publiczne Gminy w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży LATO w 2021r. czytaj całość »

Przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości położonej w rejonie ul. Kazimierskiej

Przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości położonej w rejonie ul. Kazimierskiej30.04.2021
Burmistrz Miasta Rumi ogłasza pierwszy przetarg ustny ograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w Rumi, stanowiącej własność Gminy Miejskiej Rumia. czytaj całość »

Rząd stopniowo łagodzi zasady bezpieczeństwa

Rząd stopniowo łagodzi zasady bezpieczeństwa28.04.2021
Jak podkreślają przedstawiciele rządu, dane z ostatnich dni pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Odpowiedzialne zachowanie, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i coraz większa liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 dają rezultaty. W ostatnim czasie obserwowany jest spadek dziennej liczb... czytaj całość »

Wyraź opinię na temat krajobrazu Pomorza. Wystarczy wypełnić internetową ankietę

Wyraź opinię na temat krajobrazu Pomorza. Wystarczy wypełnić internetową ankietę27.04.2021
Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego zachęca mieszkańców regionu do wypełnienia ankiety. Można się w niej podzielić opinią na temat miejsca swojego zamieszkania. Wszystkie odpowiedzi będą pomocne przy sporządzaniu audytu krajobrazowego. czytaj całość »

Odłowy zwierząt z terenu Gminy Miejskiej Rumia

Odłowy zwierząt z terenu Gminy Miejskiej Rumia26.04.2021
Urząd Miasta Rumi informuje, iż na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Miejską Rumia a Gminą Miasta Gdyni na terenie Rumi przeprowadzane są odłowy bezdomnych psów. czytaj całość »

Sterylizacja wolno żyjących kotów

Sterylizacja wolno żyjących kotów26.04.2021
Gmina Miejska Rumia współpracuje z Fundacją „Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva” jak i z Fundacją Dobrych Zwierząt w zakresie odławiania i przewożenia wolno żyjących kotów do lekarza weterynarii, w celu wykonania zabiegu sterylizacji bądź kastracji. Zabiegi kastracyjne bądź sterylizacyjne ... czytaj całość »

Utrudnienia na DK nr 6 w związku z budową węzła Janowo – aktualizacja

Utrudnienia na DK nr 6 w związku z budową węzła Janowo – aktualizacja26.04.2021
Dziś (26 kwietnia) około godziny 13:00, na wysokości budowanego węzła integracyjnego w Rumi Janowie, otwarte zostaną wszystkie pasy drogi krajowej numer 6. czytaj całość »

Zamknięcie ulic w związku z organizacją Mistrzostw Polski w Duathlonie

Zamknięcie ulic w związku z organizacją Mistrzostw Polski w Duathlonie22.04.2021
W niedzielę 25 kwietnia, w związku z organizacją na terenie Rumi Mistrzostw Polski w Duathlonie, w godzinach: 9:30-11:45 oraz 12:40-16:20 zamknięte dla ruchu zostaną: czytaj całość »

Wspólnie zadbajmy o czystość naszego miasta!

Wspólnie zadbajmy o czystość naszego miasta!22.04.2021
Urząd Miasta Rumi zachęca do aktywnego świętowania Dnia Ziemi! W najbliższą sobotę (24 kwietnia) odbędzie się społeczne sprzątanie śmieci z publicznej przestrzeni. Akcja zostanie zorganizowana zgodnie z reżimem sanitarnym. Urząd zapewnia worki na odpady oraz jednorazowe rękawiczki. czytaj całość »

Zbiórka książek „Kupiłeś – Przeczytałeś – Podaruj Bibliotece”

Zbiórka książek „Kupiłeś – Przeczytałeś – Podaruj Bibliotece”21.04.2021
Szkoła Podstawowa nr 8 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi zaprasza do udziału w akcji „Kupiłeś – Przeczytałeś – Podaruj Bibliotece”. Przedsięwzięcie ma służyć promocji czytelnictwa oraz zachęcać do oddania przeczytanych już książek, aby były one w obiegu i mogło z nich korzystać jak najwięcej osó... czytaj całość »

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 75 – silny wiatr

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 75 – silny wiatr21.04.2021
Zbiorczo ostrzeżenie meteorologiczne nr 75 wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. czytaj całość »

Od 26 kwietnia rząd łagodzi obostrzenia w woj. pomorskim

Od 26 kwietnia rząd łagodzi obostrzenia w woj. pomorskim21.04.2021
Od 26 kwietnia rząd zdecydował się poluzować część obostrzeń w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń. Ponownie zostaną tam otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Oprócz tego dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. Pozostałe ograniczenia zos... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pt. Leczenie i rehabilitacja dzikich zwierząt z terenu miasta Rumi

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pt. Leczenie i rehabilitacja dzikich zwierząt z terenu miasta Rumi20.04.2021
14 marca 2021 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19 a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Leczenie i rehabilitacja dzikich zwierząt z terenu miasta Rumi”, złożona przez Fundację Pomorski... czytaj całość »

Zwolnienie z podatku od nieruchomości i opłat za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych

Zwolnienie z podatku od nieruchomości i opłat za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych20.04.2021
Rada Miejska Rumi podjęła uchwałę (nr XXVII/388/2021 z 25 marca 2021 r.) w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2021 roku wskazanych grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekono... czytaj całość »

Ulica Ceynowy zostanie częściowo zamknięta

Ulica Ceynowy zostanie częściowo zamknięta15.04.2021
Ze względu na awarię kanalizacji sanitarnej – pęknięcie kanału powodujące zalewanie okolicznych mieszkańców – w sobotę 17 kwietnia w godzinach porannych zamknięta zostanie część ul. Ceynowy. Na czas robót nieprzejezdny będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi i ul. Sienkiewicza do skrzy... czytaj całość »

Rząd otwiera żłobki i przedszkola, ale przedłuża inne obostrzenia

Rząd otwiera żłobki i przedszkola, ale przedłuża inne obostrzenia14.04.2021
Wciąż odnotowujemy dużą liczbę zajętych respiratorów i łóżek w szpitalach, a także zgonów z powodu COVID-19. Ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli, zadecydowaliśmy o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpie... czytaj całość »

Zbliża się zbiórka elektrośmieci

Zbliża się zbiórka elektrośmieci12.04.2021
Uczennice Szkoły Podstawowej numer 1 w Rumi zapraszają wszystkich, którzy chcą się pozbyć niepotrzebnych elektroodpadów. Małe i duże AGD, RTV, świetlówki, baterie, akumulatory – generalnie wszystko, co jest na prąd – można przynosić od 13 kwietnia do szkolnej szatni. Sama zbiórka odbędzie się 15 kwi... czytaj całość »

„Zielona Ławeczka” – zdobądź dofinansowanie i zmień zaniedbany teren w zielony zakątek

„Zielona Ławeczka” – zdobądź dofinansowanie i zmień zaniedbany teren w zielony zakątek08.04.2021
Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) do udziału w VII edycji konkursu grantowego „Zielona Ławeczka”!. czytaj całość »

Rząd przedłużył obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia

Rząd przedłużył obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia07.04.2021
Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia. Więcej szczegółowych informacji: https://www.gov.pl/web/koronawirus/ czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń