Środa, 12 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Władze miasta


Burmistrz miasta

Michał Pasieczny, burmistrz Rumi  jest absolwentem dwóch kierunków Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Gdyni: Inżynierii Zarządzania Remontami oraz Eksploatacji Siłowni Okrętowych. Z Rumią jest związany od ponad 20 lat. Wieloletni zawodnik Arki Gdynia, od 2004 roku działa (także jako trener) w Rugby Club Arka Rumia.

W 2010 roku został radnym VI kadencji Rady Miejskiej Rumi. Pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Sportu, Kultury i Rekreacji, pracował w Komisji Finansowo-Budżetowej, a od września 2013 roku pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej Rumi. 

30 listopada 2014 roku mieszkańcy Rumi wybrali go na burmistrza miasta po raz pierwszy. W 2018 roku rumianie zdecydowali, że obejmie to stanowisko przez kolejną kadencję, a w 2024 po raz trzeci został burmistrzem Rumi.

 

Zastępca burmistrza

Ariel Sinicki, I zastępca burmistrza – mieszkaniec Rumi od blisko 40 lat, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Nauk Społecznych oraz Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej na Wydziale Administracji. Wybrany przez mieszkańców na radnego VI, VII oraz VIII kadencji Rady Miejskiej Rumi.

Przez te 10 lat zaangażowany był w pracę Komisji Sportu, Kultury i Rekreacji, Komisji Polityki Przestrzennej, Komisji Polityki Gospodarczej, Komisji Oświaty i Wychowania, Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Zdrowia.

Od grudnia 2014 roku do lutego 2020 roku pełnił obowiązki Przewodniczącego Rady Miejskiej Rumi. Inicjator miejskich akcji społecznych, patriotycznych i charytatywnych, takich jak: Parada Niepodległości w Rumi, „Krew i szpik w Rumi”, Bieg Tropem Wilczym, „Radny Mikołajem” czy też „Podwórko Talentów Nivea w Rumi”.

 

Zastępca burmistrza

Piotr Wittbrodt, II zastępca burmistrza – absolwent Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Ekonomiki Transportu oraz Politechniki Gdańskiej Wydziału Zarządzania i Ekonomii, gdzie ukończył studia podyplomowe. Od 2014 roku był radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego. Członek Pomorskiej Rady Oświatowej oraz Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku, a także Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rodziny Sejmiku.

W 2016 roku zwycięzca plebiscytu organizowanego przez Dziennik Bałtycki pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego – „Radny na medal” w kategorii Radny Sejmiku.

 

 

Skarbnik miasta

Celina Pałasz, skarbnik miasta – ukończyła studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, uzyskując dyplom magistra o specjalności: bankowość, finanse publiczne i przedsiębiorstw. Tam również ukończyła studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i finansów, które pozwoliły jej uzyskać Certyfikat Księgowego wydany przez Ministerstwo Finansów.

Przez ponad piętnaście lat pracowała w Spółdzielni Pracy „Mercur” w Gdyni na stanowisku inspektora ds. handlowych, a następnie przez 2 lata u prywatnego przedsiębiorcy na stanowisku managera ds. produkcji i dystrybucji. Od wielu lat pracuje w Wydziale Finansowo-Budżetowym Urzędu Miasta Rumi, gdzie rozpoczynała pracę jako inspektor. Zanim została skarbnikiem miasta Rumi, pełniła funkcję zastępcy skarbnika.

 

Sekretarz miasta

Marcin Kurkowski, sekretarz miasta – administratywista, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Dawniej karierę zawodową wiązał z Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku, gdzie pełnił funkcję asystenta i doradcy wojewody pomorskiego, jak również zastępował dyrektora biura wojewody pomorskiego.

Zaangażowany w realizację licznych projektów i przedsięwzięć m.in. organizację wizyt krajowych i zagranicznych wojewody pomorskiego, koordynację konferencji międzynarodowych „Rozmowy Gdańskie”, inaugurację polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, brał udział w pracach roboczych związanych z przeprowadzeniem na Pomorzu turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „EURO 2012”. Uczestnik stażu zawodowego w Niemczech (Schwerin), podczas którego zapoznał się z funkcjonowaniem administracji publicznej kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie.

W latach 2015-2019 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Rumi.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń