Środa, 22 Styczeń 2020

Władze miasta


Burmistrz miasta

Michał Pasieczny, burmistrz Rumi  jest absolwentem dwóch kierunków Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Gdyni: Inżynierii Zarządzania Remontami oraz Eksploatacji Siłowni Okrętowych. Z Rumią jest zwiazany od ponad 20 lat. Przez szereg lat był zawodnikiem Arki Gdynia. Od 2004 roku działa (także jako trener) w Rugby Club Arka Rumia.

W 2010 roku został radnym VI kadencji Rady Miejskiej Rumi. Pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Sportu, Kultury i Rekreacji, pracował w Komisji Finansowo-Budżetowej, a od września 2013 roku pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej Rumi. 

30 listopada 2014 roku mieszkańcy Rumi wybrali go na burmistrza miasta, a w 2018 roku rumianie zdecydowali, że obejmie to stanowisko przez kolejną kadencję.

Zastępca burmistrza

 

burmistrz_nowe_wynikPiotr Wittbrodt, zastępca burmistrza – absolwent Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Ekonomiki Transportu oraz Politechniki Gdańskiej Wydziału Zarządzania i Ekonomii, gdzie ukończył studia podyplomowe. Od 2014 roku był radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego. Członek Pomorskiej Rady Oświatowej oraz Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku, a także Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rodziny Sejmiku. W 2016 roku zwycięzca plebiscytu organizowanego przez Dziennik Bałtycki pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego – „Radny na medal” w kategorii Radny Sejmiku.

 

Skarbnik miasta

burmistrz_nowe_wynik

Celina Pałasz, skarbnik miasta – ukończyła studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, uzyskując dyplom magistra o specjalności: bankowość, finanse publiczne i przedsiębiorstw. Tam również ukończyła studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i finansów, które pozwoliły jej uzyskać Certyfikat Księgowego wydany przez Ministerstwo Finansów.

Przez ponad piętnaście lat pracowała w Spółdzielni Pracy „Mercur” w Gdyni na stanowisku inspektora ds. handlowych, a następnie przez 2 lata u prywatnego przedsiębiorcy na stanowisku managera ds. produkcji i dystrybucji. Od wielu lat pracuje w Wydziale Finansowo-Budżetowym Urzędu Miasta Rumi, gdzie rozpoczynała pracę jako inspektor. Zanim została skarbnikiem miasta Rumi, pełniła funkcję zastępcy skarbnika.

 

Sekretarz miasta

burmistrz_nowe_wynikMarcin Kurkowski, sekretarz miasta – administratywista, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Dawniej karierę zawodową wiązał z Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku, gdzie pełnił funkcję asystenta i doradcy wojewody pomorskiego, jak również zastępował dyrektora biura wojewody pomorskiego.

Zaangażowany w realizację licznych projektów i przedsięwzięć m.in. organizację wizyt krajowych i zagranicznych wojewody pomorskiego, koordynację konferencji międzynarodowych „Rozmowy Gdańskie”, inaugurację polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, brał udział w pracach roboczych związanych z przeprowadzeniem na Pomorzu turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „EURO 2012”. Uczestnik stażu zawodowego w Niemczech (Schwerin), podczas którego zapoznał sięz funkcjonowaniem administracji publicznej kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie.

W latach 2015-2019 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Rumi.

Kalendarz wydarzeń