Niedziela, 19 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Góra Markowca


Góra Markowca03.04.2024 r.


Chcesz złapać oddech i zachwycić się piękną panoramą miasta oraz zatoki, poznać historię tego miejsca i jego tajemniczych fortyfikacji, a może po prostu dać się ponieść aktywności na świeżym powietrzu? Góra Markowca w Rumi czeka na zdobywców, którzy chcą zobaczyć miasto i jego okolice z wysokości – sięgającej nawet ponad 112 metrów nad poziomem morza!

Planując spędzanie wolnego czasu na rumskiej Górze Markowca, polecamy zdobywanie jej wierzchołka z pomocą mapy. Warto skorzystać ze specjalnie przygotowanego przewodnika, aby nie przeoczyć żadnego z ciekawych miejsc, które znalazły się na zrewitalizowanym terenie.

Na całym obszarze czeka łącznie kilkanaście punktów – w tym miejsca do zabawy dla dzieci, infrastruktura rekreacyjna i sportowa, platformy i wieża widokowa czy historyczne pozostałości fortyfikacji z tablicami informacyjnymi.

Odkrywanie z przewodnikiem pomoże spędzić czas w taki sposób, na jaki akurat masz ochotę!

 

Pobierz przewodnik, aby mieć go pod ręką

Mapa dostępna poniżej (przybliż, aby zobaczyć więcej szczegółów) lub w wersji PDF (pobierz przewodnik w wersji PDF), którą można samodzielnie wydrukować lub bez problemu otworzyć np. na smartfonie, będąc na miejscu.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń