Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Pudełko życia


Pudełko życia26.07.2018 r.

„Pudełko Życia” to program, którego realizacja rozpoczęła się w mieście 11 kwietnia 2018 roku. Jest on dedykowany seniorom powyżej 65. roku życia i osobom niepełnosprawnym.

Głównym celem projektu jest ułatwienie niesienia pomocy wspomnianym mieszkańcom w sytuacji zagrożenia ich zdrowia lub życia.

 

Zestaw, który jest bezpłatnie przekazywany zainteresowanym, składa się z plastikowego pojemnika, oznaczonego specjalnym nadrukiem, karty informacyjnej oraz dwóch naklejek do umieszczenia na lodówce i wewnętrznej stronie drzwi wejściowych do mieszkania. Oznaczenie pozwala służbom zlokalizować pudełko. Najważniejsze jest, by wypełnioną kartę informacyjną włożyć do pudełka,  a pudełko do lodówki.

W pojemniku służby ratownicze znajdą informacje, takie jak: kontakt do rodziny, zdiagnozowane choroby i uczulenia, nazwy leków przypisanych na stałe przez lekarza oraz wskazanie miejsca, w którym senior przechowuję pełną dokumentację medyczną.

Przejrzysty system przechowywania informacji medycznej pozwala na szybsze i łatwiejsze udzielanie pomocy, a co za tym idzie – rośnie szansa na efektywne działania ratujące życie i zdrowie poszkodowanych.

Pudełko życia można odebrać w pokoju 010 w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Rumi przy ulicy Sobieskiego 7.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń