Bilety: 25 zł (ulgowy), 30 zł (normalny) do nabycia w sekretariacie MDK-u Rumia.
Występują:
Po raz czwarty w Rumi świętować będziemy jednocześnie Dzień Kobiet i Mężczyzn. Tegoroczny koncert zabierze państwa do świata relacji pomiędzy obojgiem płci, delikatne niuanse w zachowaniu zarówno kobiet jak mężczyzn mogą doprowadzić do śmiechu, łez lub śmiechu przez łzy. O tym wszystkim poprzez piosenkę opowiadać będą zaproszeni artyści. Komu? Niezwykle wyrozumiałemu barmanowi, w którego wcieli się utalentowany polski kabareciarz Szymon Jachimek. Podczas kolejnych zwierzeń zranionych serc, awantur pomiędzy kochankami oraz opowieści miłosnych zabrzmią melodie polskich i zagranicznych kompozytorów, gdzie gatunki muzyczne będą mieszać się ze sobą niczym artystyczny koktajl. Na scenie artyści z całej Polski Kasia Cygan- Kraków, Justyna Jasiulewicz- Warszawa, Michał Kowalski- Elbląg oraz z Pomorza Szymon Jachimek, Maciej Łyszkiewicz, Krzysztof Brzozowski oraz pomysłodawczyni Aga Skawińska. Zapraszamy na ten wyjątkowy wieczór wszystkich spragnionych wrażeń artystycznych widzów.
O artystach:
Szymon Jachimek (ur. 1982) – dramatopisarz, improwizator, artysta kabaretowy. Do 2014 roku był członkiem nieistniejącego już Kabaretu Limo, od 2015 roku zajmuje się głównie pisaniem oraz improwizacją komediową. Piastuje stanowisko kierownika literackiego Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Jest lauretem kilku konkursów dramaturgicznych w kraju, jego sztuki były wystawiane m.in. przez Teatr Miejski w Gdyni, Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Kameralny w Bydgoszczy. Jest współautorem dwóch odcinków serialu „Planeta singli - antologia”. Ponadto jest członkiem grup improwizacyjnych „Dzikie węże” i „Jachimek-Tremiszewski Trio”. W lutym 2020 r. odbyła się premiera jego autorskiego recitalu piosenki kabaretowej „Z dala od tonacji”. W 2020 r. otrzymał stypendium artystyczne Marszałka Województwa Pomorskiego, a w 2021 r. został uhonorowany teatralną Nagrodą Prezydenta Miasta Gdyni. W 2020 r. został stałym komentatorem „Szkła kontaktowego” emitowanego w TVN24.
Justyna Pieńko – od najmłodszych lat uczęszczała do szkoły muzycznej pierwszego i drugiego stopnia. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, na wydziale śpiewu solowego. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Gdyni , gdzie ukończyła Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej. Współpracowała z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Współpracowała z Operą Leśną w Sopocie oraz Teatrem Polskim w Warszawie, gdzie obecnie założyła swój Teatr Letni nad Wisłą. Prowadzi Fundację „Sztuka Nad Wisłą” oraz koncertuje w całej Polsce.
Maciej Łyszkiewicz – gdyński pianista, kompozytor i autor tekstów. Laureat wielu nagród za swoją twórczość m.in. Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni. Twórca zespołów Leszcze, No Limits, Iza&Latynoscy
Brothers i The Q. Swój czas poświęca również na działania charytatywne, m.in. koncert Muzycy dla Hospicjum. Jego muzyka prezentowana jest w Polsce i w stacjach radiowych na całym świecie. Autor przebojów „Ta dziewczyna”, „Kombinuj dziewczyno”. Współpracuje z artystami z całego świata, od 2020 roku prowadzi autorską audycję muzyczną w Radio Gdańsk.
Michał Majki Kowalski – wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista. Pochodzący z Chełmna n/Wisłą na stałe mieszkający w Redzie. Pasjonat akustycznego brzmienia. Zwycięzca Rumskiego Wokalu 2022 efektem czego zrealizowany został utwór pt. „Utkany”. Miłośnik gitary, instrumentów klawiszowych.
Krzysztof Brzozowski – dyrygent, wokalista, pedagog, animator kultury, artysta śpiewak Opery Bałtyckiej. Od 2002 r. dyrygent i kierownik artystyczny Chóru św. Cecylii w Rumi. Jest pomysłodawcą i realizatorem szeregu wydarzeń kulturalnych w Rumi i na terenie powiatu wejherowskiego, które zdobyły uznanie mieszkańców i zostały wpisane do kalendarza imprez jako cykliczne wydarzenia, w tym corocznych koncertów wokalno-instrumentalnych z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz cyklu audycji „Historia pisana językiem tonów” odbywających się od 2003 r. W 2017 r. odznaczony został Medalem „Za Zasługi dla Powiatu Wejherowskiego”, a w 2022 roku odznaczony został Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
Kasia Cygan – aktorka, wokalistka, autorka tekstów i scenariuszy, reżyser spektakli muzycznych np. „Klenczon – poemat rockowy” z M. Piekarczykiem i „Szpilki - piosenki mojego taty”- granych w wielu miastach Polski i za granicą, realizator wielkich koncertów charytatywnych np. Dla Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego, „Dla Marka P. ”- w Filharmonii Krakowskiej, z plejadą znanych polskich artystów. We wrześniu 2023 miała zaszczyt śpiewać monodram jazzowy „Bona Sforza D’Aragona” / M. Zabłockiegio i K. Stankiewicza/ na dziedzińcu arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie, w towarzystwie muzycznych gwiazd jazzu. Kiedyś była aktorką Jerzego Gruzy, grała główne role w jego musicalach w Teatrze Muzycznym w Gdyni/ Eponina -Las Miserables, córka – „Skrzypek na dachu”, Polly – „Opera za 3 grosze” i wiele innych/; oraz w filmie: Angelika - w „Pierścieniu i róży”. W teatrze w Gdyni pierwszy raz reżyserowała, pod okiem J. Gruzy, spektakl: „ Nie płacz kiedy odjadę’. Od lat prowadzi własną działalność artystyczną jako „Teatr Muzy”, a od roku jako „Scena Na Dolinie”- która jest jej prywatną sceną w odrestaurowanej Stodole, nad rzeką, pośród lanckorońskich wzgórz; tu prezentowani są ciekawi artyści i przyjeżdżają goście z okolic, z Krakowa i innych miast. Od 10 lat jako prezes Fundacji „Bona” zajmuje się działalnością charytatywną i warsztatową dla osób potrzebujących. Wydała 4 płyty. Pracuje nad następną, z najważniejszym autorskim programem / z muz. Macieja Łyszkiewicza/ p.t. „Tajemnice”. „Szpilki Koki i Nierozcieńczony perhydrol” - to ostatnia jej produkcja, komedia muzyczna, spektakl - żart.
Aga Skawińska – dyplomowana aktorka, wokalistka, zadebiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Współpracowała m.in. z Teatrem Polskim w Szczecinie, Teatrem Gdynia Główna oraz innymi pomorskimi scenami. Występowała dla Polonii w Szwecji, Niemczech, Rumunii i Kanadzie. W latach 2016-2023 roku dyrektorka Miejskiego Domu Kultury w Rumi, zaś od 2023 wicedyrektor ds. artystycznych. Współzałożycielka Pomorskiego Teatru Nobilis w Rumi. Gościnnie występowała na międzynarodowych i ogólnokrajowych festiwalach. Otrzymała nagrodę publiczności za spektakl "Noc Helvera" podczas X Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego "Bamberka" w Gorzowie Wielkopolskim oraz drugą nagrodę na XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej "Reflektor" w Koszalinie gdzie przewodniczącą jury była Hanna Śleszyńska. W plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego" otrzymała tytuł "Osobowość Roku 2018" w kategorii kultura. W 2022 otrzymała nagrodę Burmistrza Miasta Rumi za dotychczasowe dokonania artystyczne.