Pierwsze spotkanie dotyczyć będzie najliczniejszej grupy całkowicie zależnych od człowieka zwierząt, czyli tych żyjących w hodowlach przemysłowych. Kury nioski, kurczaki hodowane na mięso, krowy, świnie, ryby, lisy i norki – to jedne z najbardziej popularnych gatunków żyjących za murami ferm przemysłowych. Liczne śledztwa i badania regularnie przynoszą nam kolejne informacje o problemach dobrostanowych.
Przemysł hodowlany w Polsce i na świecie się rozrasta. Jednocześnie organizacje walczące o prawa zwierząt prowadzą szereg działań, które mają szanse znacząco zmniejszać cierpienie zwierząt. Podczas części wykładowej dowiesz się:
Po wykładzie będzie czas rozmowy i zadawanie pytań. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą lepszego świata dla zwierząt!
Kilka słów o prowadzącej:
Kasia Sokołowska – od kilku lat działa aktywnie na rzecz zwierząt żyjących w hodowlach przemysłowych w Otwartych Klatkach, jako wolontariuszka. Główny obszar, którym się zajmuje to ludzie, usprawnianie i zoperacjonalizowanie działania organizacji, przede wszystkim rzeczy związanych z wolontariatem, a także projektowanie graficzne. Wcześniej zajmowała się koordynacją działań wolontariackich na obszarze Trójmiasta: organizowaniem lokalnych benefitów, protestów, wydarzeń.
Info o Otwartych Klatkach:
Stowarzyszenie Otwarte Klatki powstało w 2012 roku, aby zapobiegać cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. W 2018 roku Otwarte Klatki stały się częścią międzynarodowej organizacji Anima International, która już w 2019 roku została wyróżniona tytułem Top Charity przez Animal Charity Evaluators, będąc tym samym w czołówce najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie. Otwarte Klatki prowadzą kampanie poświęcone poprawie losu zwierząt hodowlanych, m.in. Jak one to znoszą?, Frankenkurczak, Koalicja Społeczna Stop Fermom Przemysłowym. Organizacja walczy także o zakaz hodowli zwierząt na futro w Polsce w ramach kampanii Cena Futra oraz dąży do powołania Rzecznika Ochrony Zwierząt. Otwarte Klatki promują również dietę roślinną i ograniczanie konsumpcji produktów odzwierzęcych w kampanii RoślinnieJemy.
Serdecznie Zapraszamy!