Piątek, 19 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Chodkiewicza gotowa – mieszkańcy podziękowali za dotrzymane słowo


Chodkiewicza gotowa – mieszkańcy podziękowali za dotrzymane słowo01.04.2019 r.


W upalne dni kurz, a jesienią i zimą zalewane posesje oraz brak możliwości przejazdu. Tak przez kilkadziesiąt lat wyglądała rzeczywistość mieszkańców ulicy Chodkiewicza. W połowie marca zakończyła się inwestycja, dzięki której te problemy to już przeszłość. Teraz rumianie postanowili oficjalnie podziękować przedstawicielom samorządu.

Kilkadziesiąt osób w minioną sobotę (30 marca) spotkało się przy wyremontowanej ulicy z burmistrzem Michałem Pasiecznym, przewodniczącym rady miejskiej Arielem Sinickim oraz radną Marią Bochniak. To między innymi dzięki ich staraniom, po ponad 40 latach ulica Chodkiewicza zyskała nową nawierzchnię oraz kanalizację deszczową.

Dawniej to był dramat. Zimą błoto uniemożliwiające wejście na posesję, latem kurz pokrywający samochód i okna, po prostu wstyd było kogoś zaprosić – mówi Adam Świderski, który mieszka przy ulicy Chodkiewicza od 37 lat. – Dzisiaj mamy inny komfort życia, trzeba było kilka razy odwiedzić urząd i przy pomocy radnej pani Marii Bochniak udało się wprowadzić tu XXI wiek – dodaje. 

Inwestycja, warta ponad 2,3 miliona złotych, została zrealizowana dzięki zdobytemu dofinansowaniu oraz w porozumieniu z mieszkańcami. To oni zdecydowali między innymi o tym, że zamiast chodników pojawił się ciąg pieszo-jezdny.

Problem z tą ulicą przechodził z kadencji na kadencję. Przyszedł w końcu taki moment, około 2 lata temu, kiedy mieszkańcy się skrzyknęli, zaczęli nas systematycznie odwiedzać i wspólnie szukaliśmy na to środków. Ostatecznie, dzięki wsparciu burmistrza Michała Pasiecznego i całej rady miejskiej, udało się zrealizować tę inwestycję – wyjaśnia Maria Bochniak, radna. – Mieszkańcy bardzo się ucieszyli, gdy droga została oddana do użytku, dlatego wyszli z inicjatywą spotkania, podczas którego podziękują miejskim władzom. Tak też się stało – dodaje.

Zwieńczeniem sobotniego spotkania było symboliczne przecięcie wstęgi oraz otwarcie szampana.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń