Sobota, 27 Luty 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia


Rząd przedłuża dotychczasowe obostrzenia

Rząd przedłuża dotychczasowe obostrzenia 25.02.2021
We wszystkich województwach – oprócz warmińsko-mazurskiego, gdzie sytuacja jest szczególnie trudna i wprowadzono dodatkowe obostrzenia – rząd przedłużył do 14 marca dotychczasowe zasady bezpieczeństwa. czytaj całość »

Ruszyła rekrutacja do projektu Klub Integracji Społecznej „Zagórze”

Ruszyła rekrutacja do projektu Klub Integracji Społecznej „Zagórze” 23.02.2021
Projekt skierowany jest do mieszkańców Zagórza, którzy są osobami nieaktywnymi zawodowo, bezrobotnymi, z niepełnosprawnościami. Podczas gdy rodzice będą uczestniczyć w zajęciach projektowych, dzieci mogą zostać w stworzonym specjalnie na ich potrzeby „Klubie Malucha”. czytaj całość »

Rumscy sportowcy docenieni przez burmistrza

Rumscy sportowcy docenieni przez burmistrza22.02.2021
Sportowcy z Rumi, którzy w minionym roku osiągali sukcesy we współzawodnictwie, otrzymali nagrody burmistrza. Laureaci zostali docenieni nie tylko za osiągnięcia sportowe, ale i wzorowe zachowanie. Uroczystość odbyła się 22 lutego na antresoli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. czytaj całość »

Uwaga na potencjalnych oszustów!

Uwaga na potencjalnych oszustów!22.02.2021
Osoby powołujące się na współpracę z Urzędem Miasta Rumi odwiedzają domy mieszkalne, prosząc o udostępnianie m.in. faktur za zużycie prądu oraz gazu. Zdaniem tych osób wgląd do rachunków jest konieczny, jeśli mieszkańcy chcą uzyskać dofinansowanie na wymianę źródła ciepła bądź ocieplenia budynku. Zg... czytaj całość »

Dzień Myśli Braterskiej – życzenia dla harcerzy

Dzień Myśli Braterskiej – życzenia dla harcerzy22.02.2021
Dziś (22 lutego) harcerki i harcerze na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej, święto przypominające o braterstwie i przyjaźni łączącej skautów – bez względu na dzielące ich kilometry czy przekonania. Z tej okazji chcemy podziękować wszystkim harcerzom hufca ZHP Rumia oraz środowiska harcer... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty – zajęcia integracyjne dla seniorów

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty – zajęcia integracyjne dla seniorów19.02.2021
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do do uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego pt. "Zajęcia integracyjne dla seniorów". czytaj całość »

Transmisja online z otwarcia ofert – zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych

Transmisja online z otwarcia ofert – zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych19.02.2021
Transmisja online z otwarcia ofert „Zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych w indywidualnych budynkach jednorodzinnych w Gminie Miejskiej Rumia i Gminie Szemud”. czytaj całość »

Zmiana organizacji ruchu na krajowej szóstce

Zmiana organizacji ruchu na krajowej szóstce19.02.2021
Od 22 lutego na drodze krajowej numer 6 obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Zmiana polegać będzie na wyłączeniu z ruchu jezdni północnej (do Wejherowa). Ruch będzie się odbywał tylko po jezdni południowej (do Gdyni) – w dwóch kierunkach. czytaj całość »

Uwaga, ptasia grypa – apel do hodowców ptactwa

Uwaga, ptasia grypa – apel do hodowców ptactwa18.02.2021
Powiatowy lekarz weterynarii w Wejherowie wydał rozporządzenie nr 1/2021 z 11 lutego 2021 r. w sprawie określenia obszaru zagrożenia wystąpieniem „Wysoce zjadliwej grypy ptaków” wywołanej przez wirus grypy ptaków podtyp H5N8 oraz nakazów i zakazów obowiązujących na tym obszarze. Na podstawie art. 45... czytaj całość »

Godziny otwarcia kasy Banku Spółdzielczego – 22 lutego

Godziny otwarcia kasy Banku Spółdzielczego – 22 lutego17.02.2021
W poniedziałek 22 lutego kasa Banku Spółdzielczego, znajdująca się w siedzibie Urzędu Miasta Rumi, otwarta będzie w godzinach 12:00-15:00. czytaj całość »

Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos

Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos17.02.2021
W czasie pandemii ważna jest współpraca różnych środowisk, które na co dzień pracują i funkcjonują na jednym terenie. Razem łatwiej jest zadbać o edukację online, monitoring stanu drzew w gminie czy dobry projekt do budżetu obywatelskiego. Wszystkich gotowych do takiego zaangażowania wspiera program... czytaj całość »

Gdynię, Rumię, Redę i Wejherowo czekają naloty samolotowe. Powstaną termowizyjne mapy strat ciepła

Gdynię, Rumię, Redę i Wejherowo czekają naloty samolotowe. Powstaną termowizyjne mapy strat ciepła15.02.2021
Przedstawiciele Gdyni, Rumi, Wejherowa i Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (OPEC) podpisali porozumienie w sprawie stworzenia lotniczych map termicznych zabudowanych terenów. Innowacyjne mapy, które obejmą także Redę, umożliwią zlokalizowanie strat ciepła w publicznych i prywatnych bud... czytaj całość »

Bezpłatne badanie mammograficzne – marzec 2021

Bezpłatne badanie mammograficzne – marzec 202115.02.2021
LUX MED, jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi, zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne. czytaj całość »

Twój PIT robi różnicę

Twój PIT robi różnicę12.02.2021
Władze miasta, jak co roku, zwracają się do mieszkańców z prośbą, aby w swoich zakładach pracy oraz podczas rozliczania uzyskanych w minionym roku dochodów (PIT-37, PIT-36, PIT-36L) wskazywali Rumię jako aktualne miejsce zamieszkania. Zgodnie z przepisami 38% tej kwoty może zasilić budżet miasta, po... czytaj całość »

Kaszubajki/Kaszëbôjczi – darmowy audiobook po polsku i kaszubsku

Kaszubajki/Kaszëbôjczi – darmowy audiobook po polsku i kaszubsku12.02.2021
Stacja Kultura zaprasza dzieci i rodziny do dalszego odkrywania przygód bohaterów Kaszubajek. Audiobook w dwóch wersjach językowych to już kolejne spotkanie ze zbiorem fantastycznych opowieści, których bohaterami są kaszubskie stwory. Nagrania dostępne są bezpłatnie na stronie internetowej bibliotek... czytaj całość »

Te licealistki wiedzą, jak poprawić bezpieczeństwo rowerzystów

Te licealistki wiedzą, jak poprawić bezpieczeństwo rowerzystów10.02.2021
Rumskie finalistki XIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie zostały docenione przez władze miasta. Zadaniem licealistek było zdiagnozowanie największych problemów dotyczących bezpieczeństwa rowerzystów w swoim mieście oraz zaproponowanie odpowiednich rozwiązań. Za swoją wiedzę i kreatywność laureatki... czytaj całość »

Transmisja online z otwarcia ofert – usługa pełnienia nadzoru inwestorskiego

Transmisja online z otwarcia ofert – usługa pełnienia nadzoru inwestorskiego10.02.2021
Ze względu na występowanie zagrożenia epidemicznego, otwarcie ofert przetargowych na zadanie „Usługa pełnienia nadzoru inwestorskiego przy realizacji inwestycji pn. „Zaprojektowanie, dostawa i montaż systemów fotowoltaicznych wraz z systemem monitorowania dla budynków użyteczności publicznej w Gmini... czytaj całość »

Zestawienie miejskich inwestycji – luty 2021

Zestawienie miejskich inwestycji – luty 202108.02.2021
W styczniu postępowała bądź zakończyła się realizacja miejskich inwestycji związanych między innymi z rekreacją i transportem. Szczegółowe informacje na temat tych przedsięwzięć można znaleźć w poniższym zestawieniu. czytaj całość »

Rumia w archiwalnej prasie – „Na lotnisku w Rumji”

Rumia w archiwalnej prasie – „Na lotnisku w Rumji” 08.02.2021
„Rumia w archiwalnej prasie” to cykl oryginalnych artykułów dotyczących Rumi, które ukazały się w prasie regionalnej od końca XIX wieku po 1989 rok. W prezentowanych tekstach zachowujemy oryginalną ortografię i interpunkcję, która często różni się od tej współczesnej. Artykuły selekcjonuje Dariusz R... czytaj całość »

Skarb z Rumi – monety odnalezione w ruinach cysterskiego kościoła

Skarb z Rumi – monety odnalezione w ruinach cysterskiego kościoła08.02.2021
W połowie lat dziewięćdziesiątych w obrębie ruin cysterskiego kościoła przy ul. Kościelnej przeprowadzono kompleksowe badania archeologiczne, które ujawniły wiele nieznanych faktów z dziejów tej wiekowej świątyni. Prace archeologów przyniosły też sensacyjne odkrycie: pod zachowaną szczątkowo posadzk... czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń