Piątek, 02 czerwca 2023
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi02.06.2023
Burmistrz Miasta Rumi ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Majkowskiego w Rumi przy ul. Sienkiewicza 30, dla której jest organem prowadzącym jest Gmina Miejska Rumia. czytaj całość »

Ruszył projekt „Samoobrona Kobiet – Zaufaj Wojsku”

Ruszył projekt „Samoobrona Kobiet – Zaufaj Wojsku”01.06.2023
Projekt „Samoobrona Kobiet – Zaufaj Wojsku” to bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek, których głównymi organizatorami są: Ministerstwo Obrony Narodowej, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. czytaj całość »

Kilkuset zawodników walczyło o puchar Pomorza w cheerleadingu

Kilkuset zawodników walczyło o puchar Pomorza w cheerleadingu01.06.2023
W sobotę 20 maja w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi rozegrane zostały V Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders. Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem burmistrza Rumi i Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. Turniej był kolejnym z cyklu grand prix Po... czytaj całość »

Rumscy uczniowie wygrali ogólnopolski konkurs na film krótkometrażowy

Rumscy uczniowie wygrali ogólnopolski konkurs na film krótkometrażowy01.06.2023
W VI Ogólnopolskim Konkursie Filmów Krótkometrażowych w Języku Hiszpańskim „Ele En Corto” uczniowie ósmej klasy Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Rumi zdobyli pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nagrodą jest tygodniowe stypendium w szkole języka znajdującej się w Salamance, gdzie mogą poj... czytaj całość »

Rumia wśród samorządowych liderów inwestycji

Rumia wśród samorządowych liderów inwestycji01.06.2023
Ogólnopolska Wyszukiwarka Gospodarcza przyznała Rumi tytuł „Brązowego Samorządowego Lidera Inwestycji”. W zestawieniu ujęte zostały 49694 regiony, a zdobyta przez nasze miasto punktacja uplasowała je w gronie podmiotów mających widoczny wpływ na aktywność inwestycyjną kraju. czytaj całość »

Dzieci przez jeden dzień rządziły Rumią

Dzieci przez jeden dzień rządziły Rumią01.06.2023
O tym, co działoby się w mieście, gdyby to kilkulatki przejęły władzę, można się było przekonać podczas VII Dziecięcej Sesji Rady Miejskiej Rumi. Choć odbywające się z okazji Dnia Dziecka obrady prowadzili dorośli, to wyłącznie najmłodsi mogli prezentować swoje projekty uchwał i to oni mieli decyduj... czytaj całość »

Informacja o sprzedaży końcowej węgla dla gospodarstw domowych

Informacja o sprzedaży końcowej węgla dla gospodarstw domowych01.06.2023
Informujemy, że od czerwca rusza sprzedaż końcowa węgla posiadanego przez gminę, sprowadzonego w ramach preferencyjnej ceny zakupu. Takie możliwości wprowadza podpisana 27 kwietnia 2023 r. przez prezydenta RP nowelizacja ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe. czytaj całość »

Raport o stanie miasta Rumi w 2022 roku

Raport o stanie miasta Rumi w 2022 roku31.05.2023
Konieczność opracowania raportu wynika z przepisów prawa oraz chęci zaprezentowania mieszkańcom Rumi obiektywnych informacji ukazujących nie tylko potencjał i wskaźniki rozwoju miasta, ale i zagrożenia, z którymi na co dzień mierzy się samorząd. czytaj całość »

Miłośnicy psów po raz drugi spotkali się na rumskim zlocie

Miłośnicy psów po raz drugi spotkali się na rumskim zlocie29.05.2023
Druga edycja „Psot na Błoniach”, czyli rumskiego zlotu psiarzy, przyciągnęła kilkuset miłośników zwierząt. Uczestnicy wydarzenia mogli nie tylko zakupić specjalistyczną karmę czy akcesoria, ale i skonsultować się ze specjalistami oraz wziąć udział w bezpłatnych prelekcjach i pokazach. czytaj całość »

W czwartek 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka i z tej okazji, młodzi pasażerowie pojadą pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i Przewozów Regionalnych za darmo

W czwartek 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka i z tej okazji, młodzi pasażerowie pojadą pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i Przewozów Regionalnych za darmo29.05.2023
Żeby skorzystać z bezpłatnego przejazdu w godzinach od 6.00 do 22.00, pasażer musi mieć maksymalnie 16 lat i posiadać dokument ze zdjęciem. Młodsi nie muszą posiadać dokumentu, ale powinni podróżować z rodzicem lub opiekunem. Opiekunowie mogą korzystać z indywidualnych uprawnień do ulg lub innych bi... czytaj całość »

Ogródek edukacyjny przy ul. Katowickiej oficjalnie otwarty

Ogródek edukacyjny przy ul. Katowickiej oficjalnie otwarty22.05.2023
Była przerażająca ruina, jest ekologiczna kraina – tak przedstawiciele Urzędu Miasta Rumi podsumowują zmiany, jakie zaszły na terenie przy ul. Katowickiej. Przez wiele lat była to prywatna działka, na której stał niszczejący pustostan przyciągający osoby bezdomne i uzależnione od alkoholu czy narkot... czytaj całość »

Rumscy pływacy ekstremalni rywalizowali w Manchesterze

Rumscy pływacy ekstremalni rywalizowali w Manchesterze22.05.2023
Za nami Great Manchester Swim – zawody w pływaniu na wodach otwartych, które odbyły się 20 maja w Manchesterze. Wydarzenie zostało zorganizowane w centrum miasta, a do rywalizacji przystąpiło ponad 300 zawodników, którzy ściągali się na dystansach 500 metrów, 1 mili oraz 3 mil morskich. W dniu start... czytaj całość »

Rusza ostatni etap prac na węźle Centrum. Będą utrudnienia

Rusza ostatni etap prac na węźle Centrum. Będą utrudnienia19.05.2023
W czerwcu ma się zakończyć modernizacja układu drogowego w rejonie rumskiego dworca. Zanim to nastąpi, wykonawca będzie zmuszony wprowadzić na terenie inwestycji tymczasowe ograniczenia w przemieszczaniu się pojazdów i pasażerów komunikacji miejskiej. Zmiana organizacji ruchu jest związana z układan... czytaj całość »

Przed nimi Unia Europejska nie ma tajemnic

Przed nimi Unia Europejska nie ma tajemnic19.05.2023
W jakim kraju wykonano to zdjęcie? Jak brzmi motto Unii Europejskiej? Ilu przewodniczących Parlamentu Europejskiego miała Polska? Między innymi z tymi pytaniami zmierzyli się uczestnicy organizowanego przez Urząd Miasta Rumi interaktywnego turnieju wiedzy o Unii Europejskiej. W kategorii klas IV-V n... czytaj całość »

Piłkarki z Rumi mistrzyniami województwa pomorskiego

Piłkarki z Rumi mistrzyniami województwa pomorskiego19.05.2023
Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi zwyciężyły w wojewódzkim finale piłkarskich rozgrywek o Puchar Tymbarku. Uczennice rywalizowały w kategorii dziewczynek urodzonych po 1 stycznia 2013 roku, nie przegrywając ani jednego meczu. W czerwcu młode piłkarki pojadą do stolicy, by zawalczyć w ogó... czytaj całość »

Regulamin konkursu „Drugie życie odpadów – wykonanie ekologicznego środka transportu z surowców wtórnych”

Regulamin konkursu „Drugie życie odpadów – wykonanie ekologicznego środka transportu z surowców wtórnych”16.05.2023
Regulamin konkursu „Drugie życie odpadów – wykonanie ekologicznego środka transportu z surowców wtórnych” czytaj całość »

„Podaruj książce drugie życie” – miejskie radne zachęcają do udziału w akcji

„Podaruj książce drugie życie” – miejskie radne zachęcają do udziału w akcji16.05.2023
Na półce zalegają ci książki i nie wiesz, co z nimi zrobić? Chcesz je wyrzucić, ale szkoda, bo są przecież w dobrym stanie. Może komuś jeszcze by posłużyły? Mamy na to sposób. Trwa rumska zbiórka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. czytaj całość »

Grupa „Odkrywców” z Dziesiątki poznaje tajniki nauki poprzez eksperymentowanie

Grupa „Odkrywców” z Dziesiątki poznaje tajniki nauki poprzez eksperymentowanie16.05.2023
W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi po raz kolejny biorą udział w VII już edycji programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program ten został objęty honorowym patronatem ministra edukacji i nauki. czytaj całość »

Ponad 400 osób wspólnie biegało po rumskiej bieżni

Ponad 400 osób wspólnie biegało po rumskiej bieżni15.05.2023
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi zorganizował kolejną edycję wydarzenia „Rumia Biega”. Celem tej sportowej imprezy jest zachęcanie mieszkańców do aktywności fizycznej. czytaj całość »

„Aktywność Sportowa Seniora” – ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty

„Aktywność Sportowa Seniora” – ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty15.05.2023
9 maja 2023 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Aktywność Sportowa Seniora” złożona przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Re... czytaj całość »

Chcesz mieć wpływ na rozwój miasta? Zostań członkiem komitetu rewitalizacji

Chcesz mieć wpływ na rozwój miasta? Zostań członkiem komitetu rewitalizacji12.05.2023
Ruszył nabór na członków Komitetu Rewitalizacji Gminy Miejskiej Rumia drugiej kadencji. Władze miasta poszukują 15 aktywnych osób, które chcą tworzyć forum dialogu między różnymi środowiskami zainteresowanymi rewitalizacją. Potencjalni kandydaci mogą składać wnioski do 5 czerwca. czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Koncert uwielbienia Bogu-Chwała!”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Koncert uwielbienia Bogu-Chwała!”11.05.2023
5 maja 2023 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Koncert uwielbienia Bogu-Chwała!” złożona przez Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni M... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. Leczenie i rehabilitacja dzikich zwierząt z terenu miasta Rumi

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. Leczenie i rehabilitacja dzikich zwierząt z terenu miasta Rumi11.05.2023
28 kwietnia 2023 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19 a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Leczenie i rehabilitacja dzikich zwierząt z terenu miasta Rumi”, złożona przez Fundację Pomor... czytaj całość »

„Warszawa powinna stanąć na wysokości zadania, by całą mocą wesprzeć samorządy”

„Warszawa powinna stanąć na wysokości zadania, by całą mocą wesprzeć samorządy”10.05.2023
Rozmowa z Marią Bochniak, wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Rumi, na temat idei samorządności, wyzwań oraz problemów, z jakimi mierzą się aktualnie polskie miasta – w tym Rumia. czytaj całość »

Zestawienie miejskich inwestycji – kwiecień 2023

Zestawienie miejskich inwestycji – kwiecień 202309.05.2023
W ostatnich tygodniach postępowała bądź zakończyła się realizacja miejskich inwestycji związanych między innymi z transportem, rekreacją, kulturą i pomocą społeczną. Szczegółowe informacje na temat tych przedsięwzięć można znaleźć w poniższym zestawieniu. czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń