Środa, 28 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


Ruszają zapisy seniorów na basen – edycja 2024

Ruszają zapisy seniorów na basen – edycja 202428.02.2024
Ruszają zapisy seniorów na basen. Zapisów można dokonać wyłącznie telefonicznie pod numerem 58 679 65 39 we wtorek 5 marca 2024 roku w godzinach 8:00-12:00. czytaj całość »

Darmowe przejazdy pociągami dla psów od 15 marca

Darmowe przejazdy pociągami dla psów od 15 marca28.02.2024
Od 15 marca psy będą mogły podróżować pociągami POLREGIO i PKP Szybkiej Kolei Miejskiej za darmo. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego poinformował o wprowadzeniu bezpłatnego przewozu dla czworonożnych pasażerów. czytaj całość »

Drugie posiedzenie Komitetu Rewitalizacji drugiej kadencji

Drugie posiedzenie Komitetu Rewitalizacji drugiej kadencji28.02.2024
W trakcie spotkania, do którego doszło 21 lutego, omówiono działania prowadzone w Rumi w zakresie planowania i prowadzenia rewitalizacji oraz znaczenia gminnego programu rewitalizacji. Zaprezentowane zostały też jego podstawowe elementy oraz działania związane z aktualizacją gminnego programu rewita... czytaj całość »

Rusza program „Kot na swoim – pomóż przetrwać kotom wolno żyjącym” (edycja 2024)

Rusza program „Kot na swoim – pomóż przetrwać kotom wolno żyjącym” (edycja 2024)28.02.2024
Informujemy, że 27 lutego 2024 roku rozpoczynamy nabór wniosków o wydanie domku dla kota wolno żyjącego z terenu Rumi. Program w całości finansowany jest z budżetu miasta, a jego celem jest zapewnienie schronienia kotom wolno żyjącym, których populacje bytują na terenie miejskim. czytaj całość »

Zmiany w ruchu podczas Biegu Tropem Wilczym – niedziela 3 marca

Zmiany w ruchu podczas Biegu Tropem Wilczym – niedziela 3 marca27.02.2024
W niedzielę 3 marca tymczasowo zmienia się organizacja ruchu na ulicach: Gdańskiej (od ronda Pileckiego do ronda Lecha Kaczyńskiego), Dębogórskiej (do wys. ul. Mickiewicza) i Kościelnej (do wys. Szkoły Podstawowej nr 1). Ze względu na odbywający się uliczny Bieg Tropem Wilczym wymienione odcinki zos... czytaj całość »

Z Nigerii do Polski. Wyjątkowa wystawa z pomocą w tle

Z Nigerii do Polski. Wyjątkowa wystawa z pomocą w tle27.02.2024
Co wspólnego z Rumią mają obrazy nigeryjskiego artysty amatora? Na to pytanie odpowiada wystawa „Love & Humanity”, która pod koniec lutego zawitała do Stacji Kultura. Unyime Linus Etuk to talent, który od dłuższego czasu rozwija się dzięki wsparciu otrzymywanemu z Polski, w tym z rumskiej parafii pw... czytaj całość »

Strażacy chwycili za rakietki

Strażacy chwycili za rakietki27.02.2024
Na co dzień ratują ludzkie życie i mienie przed pożarami i innymi zagrożeniami, a w weekend spotkali się przy pingpongowych stołach. W hali MOSiR-u odbyła się pierwsza edycja Wojewódzkiego Turnieju Tenisa Stołowego Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Blisko 60 strażaków rywalizowało o nagrody, a z rak... czytaj całość »

Japończycy szukali inspiracji w Rumi

Japończycy szukali inspiracji w Rumi26.02.2024
Armwrestlingowe mistrzostwa świata, które kilka lat temu odbywały się w hali rumskiego MOSiR-u stały się inspiracją dla Japończyków. Kilkuosobowa delegacja z Tokio, które szykuje się do organizacji kolejnej edycji międzynarodowej imprezy w siłowaniu na rękę odwiedziła Rumię, aby przyjrzeć się temu, ... czytaj całość »

Nie żyje Elżbieta Rogala-Kończak, burmistrz Rumi w latach 2002-2014

Nie żyje Elżbieta Rogala-Kończak, burmistrz Rumi w latach 2002-201423.02.2024
W wieku 71 lat zmarła Elżbieta Rogala-Kończak – burmistrz Rumi w latach 2002-2014. czytaj całość »

Pomorskie Badania Ruchu 2024 – ankieterzy będą zbierać informacje

Pomorskie Badania Ruchu 2024 – ankieterzy będą zbierać informacje22.02.2024
Od połowy lutego do połowy czerwca 2024 w wylosowanych gospodarstwach domowych z terenu województwa pomorskiego ankieterzy zapytają mieszkańców o sposoby przemieszczania się do pracy, szkoły, na zakupy lub do domu. Ankiety będą zbierane w ramach Pomorskiego Badania Ruchu 2024, realizowanych na zlece... czytaj całość »

„Oleńka” skończyła 102 lata

„Oleńka” skończyła 102 lata22.02.2024
Aleksandra Sychowska (z domu Dąbrowska), czyli „Oleńka”, uczestniczka Powstania Warszawskiego mieszkająca od kilkudziesięciu lat w Rumi, obchodziła swoje 102. urodziny. Solenizantkę odwiedził przy tej okazji wiceburmistrz Rumi Ariel Sinicki, przekazując kwiaty i upominki od miasta. czytaj całość »

Pracodawcy Pomorza pomogą przygotować kadry dla farm wiatrowych

Pracodawcy Pomorza pomogą przygotować kadry dla farm wiatrowych21.02.2024
Największa w województwie organizacja pracodawców oficjalnie wspiera ideę Pomorskiego Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej w Rumi. Zawarto list intencyjny między miastem Rumia, spółką Rumia Invest Park i Pracodawcami Pomorza, który sformalizował wspólną pracę nad kształceniem przyszły... czytaj całość »

Konkurs plastyczny „20-lecie Polski w Unii Europejskiej”

Konkurs plastyczny „20-lecie Polski w Unii Europejskiej”19.02.2024
Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” Biuro Miejscowe w Gdańsku ogłosiło konkurs plastyczny pt. „20-lecie Polski w Unii Europejskiej”! czytaj całość »

Kończą podstawówkę i nie wiedzą, co dalej? Rumia zaprasza młodzież do branży morskiej energetyki wiatrowej

Kończą podstawówkę i nie wiedzą, co dalej? Rumia zaprasza młodzież do branży morskiej energetyki wiatrowej19.02.2024
Około 900 uczniów bierze udział w programie edukacyjnym „Energia wiatru – energia wolności” organizowanym przez Urząd Miasta w Rumi. Od 19 lutego przez dwa tygodnie w tutejszych podstawówkach oraz wybranych szkołach ponadpodstawowych powiatu wejherowskiego, słupskiego i lęborskiego są prowadzone war... czytaj całość »

Weź udział w bezpłatnym kursie pierwszej pomocy przedmedycznej

Weź udział w bezpłatnym kursie pierwszej pomocy przedmedycznej19.02.2024
Urząd Miasta Rumi razem ze spółką Szpitale Pomorskie zachęca do udziału w bezpłatnym kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. czytaj całość »

Protestujący rolnicy przejadą przez Rumię

Protestujący rolnicy przejadą przez Rumię19.02.2024
Ostrzegamy o utrudnieniach w ruchu drogowym, które mogą wystąpić we wtorek 20 lutego w związku z akcją protestacyjną rolników. czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Mistrzostwa Świata Federacji IWSA w lodowym pływaniu w Tallinnie”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Mistrzostwa Świata Federacji IWSA w lodowym pływaniu w Tallinnie”19.02.2024
19 lutego 2024 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Mistrzostwa Świata Federacji IWSA w lodowym pływaniu w Tallinnie” złożona przez Stowarzysze... czytaj całość »

Zarządzenie w sprawie unieważnienia otwartego konkursu ofert na „Prowadzenie centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Rumi”

Zarządzenie w sprawie unieważnienia otwartego konkursu ofert na „Prowadzenie centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Rumi”16.02.2024
Zarządzenie nr 2331/37/2024 Burmistrza Rumi z 30 stycznia 2024 roku w sprawie unieważnienia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Miejskiej Rumia w zakresie działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami w 2024 roku pod nazwą „Prowadzenie centrum opiekuńczo-mieszkalneg... czytaj całość »

Zarządzenie w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania w zakresie pomocy społecznej (rodziny i osoby w trudnej sytuacji życiowej)

Zarządzenie w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania w zakresie pomocy społecznej (rodziny i osoby w trudnej sytuacji życiowej)16.02.2024
Zarządzenie nr 2353/59/2024 Burmistrza Rumi z 9 lutego 2024 roku w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Miejskiej Rumia w 2024 roku w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych osó... czytaj całość »

„Dajemy ludziom nowy początek”. Tu bezdomni mogą się wykąpać, przebrać i ogrzać

„Dajemy ludziom nowy początek”. Tu bezdomni mogą się wykąpać, przebrać i ogrzać13.02.2024
Czysta bielizna, maszynka do golenia i dostęp do prysznica – czasem tylko tyle potrzeba, by pomóc człowiekowi odzyskać godność. Boża Przystań to działająca w Rumi od 2020 roku łaźnia dla potrzebujących, która otrzymuje wsparcie finansowe między innymi od miasta. Tej zimy fundacja po raz pierwszy uru... czytaj całość »

Triathloniści najlepsi podczas Rumskiej Gali Sportu

Triathloniści najlepsi podczas Rumskiej Gali Sportu12.02.2024
Trenerem roku – Mykola Maistruk, sportowcem roku – Kamil Kulik. Triathlonowa ekipa UKS Tri-Team zgarnęła przysłowiową pełną pulę podczas tegorocznej Rumskiej Gali Sportu, sięgając po dwie najważniejsze nagrody. Poznaliśmy też laureatów wyróżnień dla najlepszych drużyn, zawodników i zawodniczek ze sz... czytaj całość »

Rumia ponownie „Liderem powiatu wejherowskiego”

Rumia ponownie „Liderem powiatu wejherowskiego”07.02.2024
Jak radzi sobie Rumia w sferze gospodarczej i społecznej? Zdaniem ekspertów najlepiej spośród wszystkich gmin powiatu wejherowskiego. Tak wynika z rankingu, który został przygotowany przez Urząd Statystyczny w Gdańsku oraz Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego. czytaj całość »

Zestawienie miejskich inwestycji – styczeń 2024

Zestawienie miejskich inwestycji – styczeń 202406.02.2024
W styczniu postępowała bądź zakończyła się realizacja miejskich inwestycji związanych między innymi z rekreacją, transportem, mieszkalnictwem komunalnym czy biznesem. Szczegółowe informacje na temat tych przedsięwzięć można znaleźć w poniższym zestawieniu. czytaj całość »

Program „Powstrzymajmy bezdomność zwierząt – sterylizacje i kastracje psów oraz kotów” (edycja 2024)

Program „Powstrzymajmy bezdomność zwierząt – sterylizacje i kastracje psów oraz kotów” (edycja 2024)06.02.2024
Informujemy, że 12 lutego 2024 roku rozpoczynamy nabór wniosków w ramach kolejnej, ósmej już edycji programu sterylizacji i kastracji psów i kotów należących do mieszkańców Rumi pn. „Powstrzymajmy bezdomność zwierząt – sterylizacje i kastracje psów oraz kotów”, który będzie finansowany z budżetu mia... czytaj całość »

Zagłosuj na Górę Markowca. Rumia walczy o tytuł „Inwestycji z perspektywą”

Zagłosuj na Górę Markowca. Rumia walczy o tytuł „Inwestycji z perspektywą”06.02.2024
Do poniedziałku 19 lutego można elektronicznie oddawać głosy na rumską rewitalizację Góry Markowca. Projekt – dzięki któremu powstała m.in. wieża i platformy widokowe, miejsca rekreacji, amfiteatr czy plenerowe ścieżki – znalazł się wśród nominacji do „Inwestycji z perspektywą 2024”. To konkurs Serw... czytaj całość »

Rumscy strażacy ratują życie na wysokościach i głęboko pod ziemią. Są jedyni w województwie

Rumscy strażacy ratują życie na wysokościach i głęboko pod ziemią. Są jedyni w województwie05.02.2024
Niewiele ponad pół roku temu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rumi zaczęła funkcjonować specjalistyczna grupa ratownictwa wysokościowego. Strażacy przez niespełna dwa lata szkolili się i gromadzili specjalistyczny sprzęt pozwalający dotrzeć wszędzie tam, gdzie potrzebna jest ich pomoc – bez w... czytaj całość »

Podziel się z urzędem swoją opinią o obszarze rewitalizacji

Podziel się z urzędem swoją opinią o obszarze rewitalizacji05.02.2024
Urząd Miasta Rumi przystąpił do aktualizacji „Gminnego Programu Rewitalizacji” stanowiącego podstawę realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych, ale również ubiegania się o dofinansowanie ze środków krajowych i zagranicznych na ten cel. czytaj całość »

Rumianka bezkonkurencyjna w pływaniu lodowym

Rumianka bezkonkurencyjna w pływaniu lodowym05.02.2024
Mieszkanka Rumi, Karolina Szalast zdeklasowała rywalki podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski 2024 w zimowym pływaniu. Wszystkie pięć startów w wodach gdyńskiej mariny zakończyła na pierwszym miejscu w kobiecej kategorii open, zdobywając pięć złotych medali. Pływaczka, której niestraszne ekstrem... czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń