Piątek, 27 maja 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


Dzień Dziecka warto spędzić w Rumi 

Dzień Dziecka warto spędzić w Rumi 26.05.2022
W niedzielę 5 czerwca zapraszamy mieszkańców Rumi na boisko wielofunkcyjne przy ul. Bukowej, gdzie w godzinach 10:00-14:00 odbędzie się Miejski Dzień Dziecka – Festiwal Dmuchańców. czytaj całość »

Chór św. Cecylii zaprasza na Koncert Polskiej Muzyki Filmowej

Chór św. Cecylii zaprasza na Koncert Polskiej Muzyki Filmowej 24.05.2022
Ponad 100 osób na jednej scenie podczas Koncertu Polskiej Muzyki Filmowej na zakończenie sezonu artystycznego z plejadą Gwiazd w Rumi. czytaj całość »

Rumska biblioteka zdobyła 65 tysięcy złotych na realizację projektów promujących lokalną historię

Rumska biblioteka zdobyła 65 tysięcy złotych na realizację projektów promujących lokalną historię24.05.2022
Dzięki grantom pozyskanym z programu „Patriotyzm Jutra” biblioteka zrealizuje dwa interdyscyplinarne projekty: "Skrzydła nad polskim Wybrzeżem – dzieje lotniska w Rumi Zagórzu" oraz "Historia ukryta w ruinach – cysterskie dziedzictwo Rumi, Pomorza i Polski". Realizacja rozpocznie się wczesną jesieni... czytaj całość »

Wkrótce odbędzie się Rumska Szafa Otwarta

Wkrótce odbędzie się Rumska Szafa Otwarta23.05.2022
W sobotę 4 czerwca Rumska Szafa Otwarta odbędzie się w godzinach 10:00-16:00 na boisku przy ul. Bukowej. czytaj całość »

Zbliża się Festiwal Biegowy Ultra Way

Zbliża się Festiwal Biegowy Ultra Way23.05.2022
W dniach 27-28.05.2022 r. po raz drugi w okresie wiosennym na północnych Kaszubach odbędzie się Festiwal Biegowy ULTRA WAY. W jego ramach przewidziano start na pięciu dystansach: 10+ km, 22 km, 50+ km, 100+ km oraz 160+ km. Tak jak w poprzednim roku biuro zawodów znajdować się będzie w miejscowości ... czytaj całość »

Na Błoniach Janowskich odbył się pierwszy rumski zlot miłośników psów

Na Błoniach Janowskich odbył się pierwszy rumski zlot miłośników psów23.05.2022
Setki mieszkańców Rumi i okolic, wspólnie ze swoimi czworonożnymi pupilami, wzięły udział w organizowanym na Błoniach Janowskich zlocie psiarzy. Było to pierwsze w mieście wydarzenie, którego celem jest propagowanie wszelkich narzędzi i metod służących budowaniu pozytywnej i odpowiedzialnej relacji ... czytaj całość »

Od 1 czerwca zmieni się cena jednorazowego biletu na przewóz roweru

Od 1 czerwca zmieni się cena jednorazowego biletu na przewóz roweru20.05.2022
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego poinformował o nowej cenie biletu jednorazowego w Taryfie Pomorskiej na przewóz roweru w pociągach spółek Polregio S.A. i PKP SKM w Trójmieście sp. z o.o. Będzie ona wynosić 7 zł. czytaj całość »

Przygody Witki zafascynowały małych i dużych

Przygody Witki zafascynowały małych i dużych20.05.2022
Zorganizowana przez Miejski Dom Kultury w Rumi premiera spektaklu pt. „O Witce, co chciała być stolemką” zgromadziła w Strefie Dla Was (dawny Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo”) małych i dużych widzów. Muzyczne widowisko dla dzieci przygotował Pomorski Teatr Nobilis, który tworzą: Aga Sk... czytaj całość »

Ostrzeżenie meteorologiczne – silny wiatr (21.05.2022 r.)

Ostrzeżenie meteorologiczne – silny wiatr (21.05.2022 r.)20.05.2022
WCZKG.3170 woj. Pomorskie Zjawisko/Stopień zagrożenia Silny wiatr/2 Obszar miasta i powiaty: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, lęborski, nowodworski, pucki, słupski, wejherowski, chojnicki, gdański, kartuski, kościerski, kwidzyński, malborski, starogardzki, sztumski, tczewski, bytowski, człuchows... czytaj całość »

Dzięki wiedzy o Unii Europejskiej zdobyli nagrody

Dzięki wiedzy o Unii Europejskiej zdobyli nagrody19.05.2022
Unijne struktury, symbole narodowe, obiekty architektoniczne, słynne osoby, a nawet geografia, historia i kultura państw członkowskich – między innymi z takimi kategoriami musieli się zmierzyć uczestnicy interaktywnego quizu organizowanego przez Urząd Miasta Rumi. Po serii wymagających pytań i zadań... czytaj całość »

Wstrzymanie dostaw wody na Zagórzu i Szmelcie

Wstrzymanie dostaw wody na Zagórzu i Szmelcie19.05.2022
PEWIK Gdynia informuje, że w związku z prowadzonymi pracami remontowo-eksploatacyjnymi na magistrali wodociągowej w Rumi w dzielnicach Zagórze i Szmelta nastąpi wstrzymanie dostaw wody. czytaj całość »

Ruszyła budowa Biblioteki Kaszubskiej

Ruszyła budowa Biblioteki Kaszubskiej19.05.2022
Zgodnie ze styczniową zapowiedzią, ruszyła budowa nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi – tzw. Biblioteki Kaszubskiej. Długo oczekiwany obiekt zostanie otwarty w pierwszych miesiącach 2023 roku. czytaj całość »

Uproszczona oferta realizacji zadania – zajęcia integracyjne dla seniorów realizowane przez Stowarzyszenie „Pomóż Sąsiadowi”

Uproszczona oferta realizacji zadania – zajęcia integracyjne dla seniorów realizowane przez Stowarzyszenie „Pomóż Sąsiadowi”18.05.2022
Uproszczona oferta realizacji zadania – zajęcia integracyjne dla seniorów realizowane przez Stowarzyszenie „Pomóż Sąsiadowi”. czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania pt. „Aktywność Sportowa Seniora”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania pt. „Aktywność Sportowa Seniora” 18.05.2022
W środę 11 maja 2022 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Aktywność Sportowa Seniora” złożona przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów O... czytaj całość »

Obchody XI Ogólnopolskiego Tygodnia Świadomości Czerniaka

Obchody XI Ogólnopolskiego Tygodnia Świadomości Czerniaka18.05.2022
Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegan... czytaj całość »

Rozporządzenie w sprawie zniesienia stanu epidemii

Rozporządzenie w sprawie zniesienia stanu epidemii14.05.2022
Rozporządzenie – na mocy którego stan epidemii zostaje zastąpiony stanem zagrożenia epidemicznego – wejdzie w życie 16 maja br. Rozporządzenie opublikowano w Dzienniku Ustaw. czytaj całość »

Nabór do Kaszubskiej Nagrody Literackiej Wiatr od Morza za rok 2021

Nabór do Kaszubskiej Nagrody Literackiej Wiatr od Morza za rok 202113.05.2022
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza do zgłaszania kandydatur do Kaszubskiej Nagrody Literackiej Wiatr od Morza za rok 2021. Propozycje można przesyłać do 5 września 2022 r. Laureatów poznamy w październiku. czytaj całość »

Niemiecka luneta ZF 1x11 z Góry Markowca

Niemiecka luneta ZF 1x11 z Góry Markowca12.05.2022
Skarby Rumi to cykl artykułów prezentujących posiadane przez miasto historyczne zbiory przechowywane w Stacji Kultura. Są wśród nich pamiątki dokumentujące wielowiekowe dzieje naszej małej ojczyzny: dokumenty, fotografie, monety, przedmioty codziennego użytku, militaria. W przyszłości planowana jest... czytaj całość »

O tym, jak Bieg Wielkanocny stał się Biegiem Letnim

O tym, jak Bieg Wielkanocny stał się Biegiem Letnim12.05.2022
Bez wątpienia najbardziej radosnym, wiosennym wydarzeniem sportowym przez lata był Bieg Wielkanocny. Na szczególną atmosferę tej imprezy składały się piękne leśne trasy, wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, zaangażowanie rumskich parafii oraz atrakcyjne nagrody, wśród których nie brakowało nawe... czytaj całość »

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków12.05.2022
Wydział Polityki Gospodarczej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Rumi przypomina, iż korzystanie z przydomowej oczyszczalni ścieków w ramach zwykłego korzystania z wód wymaga... czytaj całość »

Ostrzeżenie meteorologiczne – sztorm (12.05.2022 r.)

Ostrzeżenie meteorologiczne – sztorm (12.05.2022 r.)12.05.2022
WCZKG.3160 woj.pomorskie IMGW-PIB OSTRZEGA SZTORM/2 pomorskie, środkowa i wschodnia strefa brzegowa, w dzień 12.05 i wieczorem 12.05 sztorm do 8 B. czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania – koncert profilaktyczny „Wyrwani z Niewoli”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania – koncert profilaktyczny „Wyrwani z Niewoli”12.05.2022
W czwartek 5 maja 2022 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. Koncert Profilaktyczny „Wyrwani z Niewoli” złożona przez Salezjańską Fundację „Zwiastowan... czytaj całość »

Erasmus+: Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi zapamiętają ten wyjazd do końca życia

Erasmus+: Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi zapamiętają ten wyjazd do końca życia12.05.2022
Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi, jako jedyna szkoła podstawowa w mieście, kontynuuje współpracę z partnerskimi placówkami w ramach unijnego programu Erasmus+ „Your Region Through the Middle Ages” (Twój Region w Epoce Średniowiecza). Dotychczas odbyły się trzy wizyty: we Włoszech, Portugalii i Hiszpani... czytaj całość »

Niepełnosprawność a dorosłe życie. Niecodzienna wizyta w urzędzie miasta

Niepełnosprawność a dorosłe życie. Niecodzienna wizyta w urzędzie miasta12.05.2022
Dominik, którego pasje i marzenia opisywaliśmy w 2020 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, odebrał swój dowód osobisty. Co przez niespełna dwa lata zmieniło się w życiu tego chłopca z zespołem Downa? czytaj całość »

Fontanna w Janowie została uruchomiona po rocznej przerwie

Fontanna w Janowie została uruchomiona po rocznej przerwie11.05.2022
Z początkiem maja uruchomiona została fontanna znajdująca się w janowskim parku, przy ulicy Filtrowej w Rumi. Wodotrysk jest wyłącznie ozdobnym elementem miejskiej architektury, kąpiel bądź picie wody z fontanny może stanowić zagrożenie dla zdrowia. czytaj całość »

Przy ulicy Starowiejskiej powstaje boisko

Przy ulicy Starowiejskiej powstaje boisko10.05.2022
Zlokalizowany pomiędzy parkiem Starowiejskim a miejskim stadionem teren, który przez lata stanowił nieużytek, wkrótce zostanie zagospodarowany. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi stworzy tam boisko trawiaste. Inwestycja zostanie oddana do użytku prawdopodobnie w drugiej połowie tego roku. czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń