Czwartek, 28 Maj 2020

Dzieci zachwycone Festiwalem Dmuchańców


03.06.2019 r.


Każdy lubi być nagradzany za wykonanie powierzonego zadania, a zwłaszcza z okazji Dnia Dziecka. Wiedząc o tym, miasto po raz kolejny zorganizowało Festiwal Dmuchańców, gdzie nagrodą za udział w szeregu sportowych konkurencji było bezpłatne skorzystanie z atrakcji. Wydarzenie przyciągnęło setki najmłodszych mieszkańców Rumi, wraz z całymi rodzinami.

Festiwal odbywał się w minioną niedzielę (2 czerwca) na terenie boiska wielofunkcyjnego, zlokalizowanego przy ulicy Bukowej. Na miejscu czekało wiele atrakcji, ale główną z nich było piętnaście dmuchanych zamków i zjeżdżalni, z których można było bezpłatnie skorzystać.

Zanim tłumy dzieci oddały się zabawie, musiały jednak wykonać sportowe zadania, dostosowane do ich wieku i możliwości. Wyzwania, jakie przygotowano, to między innymi: strzał na bramkę, przejście tunelem, "unihokejowy slalom", czołganie się czy rzuty ringo. Chętni mogli także zagłosować na Podwórko Talentów w Rumi.

Nad przebiegiem 10 konkurencji czuwali wolontariusze z klubu sportowego Arka Rumia, pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz urzędu miasta, a także przedstawiciele rady miejskiej. Wszyscy doceniali zaangażowanie najmłodszych, nagradzając ich opaskami uprawniającymi do bezpłatnego skorzystania z atrakcji. Ponadto, z myślą również o rodzicach, rozstawione zostały leżaki oraz strefa gastronomiczna.

Gratuluję wszystkim, którzy zaliczyli sportowe konkurencje „na wesoło”. Mam nadzieję, że się podobało – mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – Ogromne podziękowania należą się organizatorom i wolontariuszom: klubowi Arka Rumia, pracownikom MOSiR-u, radnym oraz sponsorowi imprezy, czyli firmie Euro Styl, która wspiera finansowo wiele działań społecznych w Rumi – podsumowuje.

Choć planowo Festiwal Dmuchańców miał się zakończyć o godzinie 18:00, to ze względu na niesłabnące zainteresowanie i frekwencję, został wydłużony o kilkadziesiąt minut. Inicjatorem wydarzenia był burmistrz Michał Pasieczny.

Kalendarz wydarzeń