Niedziela, 14 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Dzieci zachwycone Festiwalem Dmuchańców


Dzieci zachwycone Festiwalem Dmuchańców03.06.2019 r.


Każdy lubi być nagradzany za wykonanie powierzonego zadania, a zwłaszcza z okazji Dnia Dziecka. Wiedząc o tym, miasto po raz kolejny zorganizowało Festiwal Dmuchańców, gdzie nagrodą za udział w szeregu sportowych konkurencji było bezpłatne skorzystanie z atrakcji. Wydarzenie przyciągnęło setki najmłodszych mieszkańców Rumi, wraz z całymi rodzinami.

Festiwal odbywał się w minioną niedzielę (2 czerwca) na terenie boiska wielofunkcyjnego, zlokalizowanego przy ulicy Bukowej. Na miejscu czekało wiele atrakcji, ale główną z nich było piętnaście dmuchanych zamków i zjeżdżalni, z których można było bezpłatnie skorzystać.

Zanim tłumy dzieci oddały się zabawie, musiały jednak wykonać sportowe zadania, dostosowane do ich wieku i możliwości. Wyzwania, jakie przygotowano, to między innymi: strzał na bramkę, przejście tunelem, "unihokejowy slalom", czołganie się czy rzuty ringo. Chętni mogli także zagłosować na Podwórko Talentów w Rumi.

Nad przebiegiem 10 konkurencji czuwali wolontariusze z klubu sportowego Arka Rumia, pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz urzędu miasta, a także przedstawiciele rady miejskiej. Wszyscy doceniali zaangażowanie najmłodszych, nagradzając ich opaskami uprawniającymi do bezpłatnego skorzystania z atrakcji. Ponadto, z myślą również o rodzicach, rozstawione zostały leżaki oraz strefa gastronomiczna.

Gratuluję wszystkim, którzy zaliczyli sportowe konkurencje „na wesoło”. Mam nadzieję, że się podobało – mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – Ogromne podziękowania należą się organizatorom i wolontariuszom: klubowi Arka Rumia, pracownikom MOSiR-u, radnym oraz sponsorowi imprezy, czyli firmie Euro Styl, która wspiera finansowo wiele działań społecznych w Rumi – podsumowuje.

Choć planowo Festiwal Dmuchańców miał się zakończyć o godzinie 18:00, to ze względu na niesłabnące zainteresowanie i frekwencję, został wydłużony o kilkadziesiąt minut. Inicjatorem wydarzenia był burmistrz Michał Pasieczny.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń