Środa, 03 Czerwiec 2020

Jazzowe brzmienie w Dworku pod Lipami


30.04.2019 r.


W minioną sobotę w Miejskim Domu Kultury zagościło jazzowe brzmienie kontrabasu, pianina oraz głosu, które otuliło słuchaczy przyjazną barwą. 

Wokalista Krzysztof Majda zaprezentował znane utwory jazzowe z repertuaru polskich i zagranicznych list przebojów m.in "Fly me to the moon" czy "Pogoda ducha". W towarzystwie uznanych instrumentalistów (Artur Jurek- pianino, Jarosław Stokowski- kontrabas) artysta pokazał swoje umiejętności nabyte w klasie Krystyny Stańko na Gdańskiej Akademii Muzycznej, której jest absolwentem.

Krzysztof Majda choć cały czas rozwija swoją solową drogę muzyczną współpracuje również ze znanymi na polskiej estradzie gwiazdami. Śpiewając w chórkach Anny Wyszkoni czy też zespołu Zakopower nabywa doświadczenia scenicznego, które z powodzeniem wykorzystuje na swoich koncertach. 

W dworku pod lipami ujął publiczność swoją ciepłą aurą i poderwał ich do oklasków na stojąco. Rumscy widzowie chętnie uczestniczą w kameralnych koncertach MDK RUMIA  i tym razem również nie zawiedli. 

Kolejne spotkanie na koncertowej scenie domu kultury już w czerwcu, gdzie na gali finałowej projektu Rumski Wokal zaprezentują się talenty z Rumi i okolic. 
 
Kalendarz wydarzeń