Środa, 06 lipca 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Jedenaste śniadanie wielkanocne dla potrzebujących


Jedenaste śniadanie wielkanocne dla potrzebującychf03.04.2018 r.

Jedenaste śniadanie wielkanocne dla potrzebujących

Kilkadziesiąt osób skorzystało z zaproszenia na śniadanie wielkanocne, które przygotowano w minioną sobotę (31 marca) w Domu Harcerza w Rumi. Dzięki organizowanemu od 11 lat przedsięwzięciu osoby potrzebujące i samotne miały okazję uczestniczyć w świątecznej uroczystości.

Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących i samotnych organizowane jest od 2007 roku. Inicjatorami byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz harcerze z hufca ZHP Rumia. Zaczęło się od skromnego, kilkuosobowego spotkania. Obecnie z tej formy pomocy korzysta cyklicznie kilkudziesięciu potrzebujących. Wszystkie te osoby mogą liczyć również na paczki żywnościowe, pozyskane między innymi ze Związku Stowarzyszeń „Bank Żywności”.

– Miasto stara się, jak tylko może, pomagać mieszkańcom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Co roku poprzez MOPS przeznaczane są na ten cel środki finansowe, a dzięki nim osoby te choć przez chwilę mogą poczuć świąteczną i rodzinną atmosferę – podkreśla Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi.

W organizację śniadania wielkanocnego zaangażowani są pracownicy socjalni, społecznicy, harcerze, księża oraz samorządowcy. Inicjatywa jest w pełni finansowana ze środków Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń