Czwartek, 19 Wrzesień 2019

Kolejne małżeństwa obchodziły złote gody


17.05.2019 r.


W Miejskim Domu Kultury w Rumi ponownie gościły pary obchodzące okrągłą rocznicę ślubu. Prezydenckie odznaczenia oraz upominki od urzędu miasta otrzymało sześć małżeństw, mogących się pochwalić 50-letnim stażem.

Krystyna i Józef Osińscy, Anna i Leon Krauzowie, Marianna i Józef Rybakowie, Cecylia i Jerzy Sugajscy, Renata i Czesław Szlagowie oraz Róża i Jerzy Henseleitowie – właśnie te pary w miniony czwartek (16 maja) oficjalnie świętowały złote gody, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie zostały nadane przez prezydenta RP, a wręczał je jubilatom zastępca burmistrza Marcin Kurkowski. Wiceburmistrz podarował również parom kwiaty oraz upominki. O oprawę muzyczną uroczystości zadbali wspólnie Anna Osior i Krzysztof Brzozowski, którzy wykonali utwory z lat młodości jubilatów. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek.


Odznaką „Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” jest medal w kształcie stylizowanej, sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy o średnicy 35 mm z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie, w środku medalu, na okrągłej tarczy pokrytej różową emalią, umieszczone są dwie srebrzone, oksydowane róże. Na odwrotnej stronie w środku umieszczony jest monogram RP, a w otoku napis – „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medal zawieszony jest na różowej wstążce o szerokości 35 mm z pionowym białym paskiem pośrodku.

Kalendarz wydarzeń