Poniedziałek, 15 Lipiec 2019

Kolejne sukcesy Arki Rumia – odwiedzili trzy miasta


15.04.2019 r.


W sobotę 13 kwietnia zawodnicy klubu Arka Rumia wzięli udział w zawodach, odbywających się w trzech różnych miastach. W Gdańsku jako pierwsi zagrali nasi najmłodsi, czyli mini-żacy. Drużyna pod wodzą trenera Arkadiusza Skrzyńskiego wystartowała w pierwszym tegorocznym turnieju z cyklu Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży. W zawodach organizowanych przez RC Lechię Gdańsk uczestniczyło w sumie 17 drużyn. Rumianie uplasowali się na bardzo dobrym – piątym miejscu.

Druga impreza tego dnia to Mistrzostwa Polski Kobiet w Rugby 7, których gospodarzem był Warszawski AZS AWF. Najbardziej doświadczone rumskie zawodniczki z drużyny Gladiatorek (Maja Górska, Zuzanna Sadowska i Justyna Stawicka) zasiliły szeregi Diablic z Rudy Śląskiej, wygrywając wszystkie mecze w grupie pierwszej ligi. Tym samym dziewczęta awansowały z drużyną do najmocniejszej ligi-ekstraklasy.

Ostatni na boisko wybiegli seniorzy z RC Arki Rumia. O godzinie 14.00 na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Gdyńskiej w Rumi, wybiegły dwie najlepsze drużyny ubiegłego sezonu, czyli Arka Rumia i Sparta Jarocin. Jak przystało na mistrza i wicemistrza pierwszej ligi, rozgrywka przebiegała na bardzo wysokim poziomie. Nietuzinkowe akcje w ataku, żelazna obrona i prawdziwa walka o każdy metr ziemi po obu stronach mogły zadowolić nawet najbardziej wymagającego kibica. Mimo bardzo wyrównanej gry, szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść rumian. Mecz zakończył się wynikiem 28-22 dla Arki.

Tekst opracował asystent trenera drużyny Arkadiusz Soporowski. Zdjęcia wykonali Zofia Milewska i Dariusz Rohde.

Kalendarz wydarzeń