Piątek, 19 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Odyseja Umysłu: Sukces uczniów szkoły ekologicznej


Odyseja Umysłu: Sukces uczniów szkoły ekologicznej08.04.2019 r.


Dzieci z Rumi mają szansę reprezentować miasto oraz Polskę podczas światowych finałów Odysei Umysłu, odbywających się w Stanach Zjednoczonych. By kontynuować udział w projekcie potrzebują kilkudziesięciu tysięcy złotych. Każdy może pomóc w realizacji marzenia rumskich uczniów.


Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Przedsięwzięcie ma uczyć dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy w twórcze rozwiązywanie problemów. Stawiane przed uczestnikami wyzwania wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, a także zdolności manualnych.

Hanna, Julia, Lena, Natalia, Hubert i Kordian z Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi odegrali spektakl, do którego samodzielnie wymyślili scenariusz, napisali dialogi, wykonali scenografię i kostiumy, a także skonstruowali pojazd napędzany wkrętarką. Wszystko pod okiem trenerek – pani Moniki oraz pani Marioli. Dzięki półrocznym przygotowaniom dzieci oraz wychowawców, rumianie zostali mistrzami Polski. Teraz potrzebne im są pieniądze na podróż do Stanów.  

Całkowity koszt wyjazdu drużyny to ponad 70 tysięcy złotych. Jako, że kwota przekracza możliwości rumian, zorganizowali oni zbiórkę na stronie www.zrzutka.pl. W pomoc włączył się między innymi burmistrz Michał Pasieczny.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń