Poniedziałek, 06 Lipiec 2020

Pokonał 100 kilometrów, biegnąc po bieżni miejskiego stadionu


17.01.2020 r.


To kolejny dowód na to, że rumianie kochają biegać. Niedawno miłośnicy długich dystansów wzięli udział w testowaniu 160-kilometrowej trasy Ultramaratonu „Ultra Way”. Teraz jeden z mieszkańców podjął się niecodziennego wyzwania i postanowił przebiec 100 kilometrów na bieżni miejskiego stadionu. Wysiłek polegający na pokonaniu 250 okrążeń został zwieńczony sukcesem.

Bieg miał być samotnym wyzwaniem, ale przemienił się w wydarzenie, w którym spontanicznie wzięli udział biegacze z Rumi i Redy. Jedna z biegaczek wpadła na pomysł, by przy tej okazji zrobić zbiórkę charytatywną na rzecz niepełnosprawnego Maćka z Redy. I tak narodził się pomysł akcji „Maciek biegnie dla Maćka”.

Od samego świtu zawsze ktoś był ze mną i biegł u boku – relacjonuje Maciej Zakrzewski, który podjął się 100-kilometrowego biegu. – Przyłączali się starsi, młodsi, każdy chciał „pokręcić” parę kółek, by przyczynić się do sukcesu. Pokazaliśmy, że jesteśmy wielką rodziną biegową i potrafimy się zintegrować, a pomaganie mamy we krwi – dodał.

Kolejną okazją do przetestowania swoich możliwości będzie Festiwal Biegowy „Ultra Way”, który odbędzie się w terminie 29-30 maja.

Kalendarz wydarzeń