Sobota, 06 Czerwiec 2020

Policjanci apelują – „Nie daj się oszukać metodą na BLIK-a”


18.07.2019 r.

Wejherowscy policjanci ostrzegają przed nową metodą oszustów na tzw. "BLIK-a. Oszuści wykradają dane do kont na profilach społecznościowych, po czym logują się do nich. Kolejnym krokiem przestępców jest znalezienie na liście znajomych osoby, do której wysyłają wiadomość z prośbą o pożyczenie pieniędzy na zakupy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie ostrzegają przed nową metodą oszustwa internetowego. Metoda wyłudzenia pieniędzy metodą "BLIK" polega na uzyskaniu kodu BLIK ofiary. Oszust włamuję się na konto portalu społecznościowego wybranej przez siebie osoby, a następnie wysyła poprzez komunikator do jej znajomych wiadomość z prośbą o pożyczenie pieniędzy. Najczęściej  w treści wiadomości przestępcy proszą o pożyczkę, tłumacząc się nagłą potrzebą, np. że właśnie stoi przed kasą, a okazało się, że zapomniał wziąć ze sobą portfela. W dalszej kolejności oszust prosi osobę o podanie kodu BLIK, co umożliwia mu wypłacenie gotówki z bankomatu.

Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności. Uważajmy komu udostępniamy nasze kody upoważniające do wypłaty pieniędzy z naszego konta.

 

Kalendarz wydarzeń