Środa, 03 Czerwiec 2020

Rowerowy Maj w Rumi


06.05.2019 r.


Ruszyła ogólnopolska kampania „Rowerowy Maj”. Od 6 maja ponad 300 uczestników z Rumi będzie dojeżdżać do przedszkola i szkoły na rowerze, hulajnodze czy rolkach. Na najaktywniejszych uczestników projektu czekają atrakcyjne nagrody. 

To już VI edycja największej kampanii w Polsce promującej zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Łącznie w projekcie bierze udział 48 miast. W tym roku, po raz pierwszy, do programu przystąpiła Rumia. Kampania pilotażowo jest realizowana w dwóch placówkach: Przedszkolu pod Topolą oraz Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego.  

Inauguracja kampanii odbyła się w Przedszkolu pod Topolą, gdzie zastępca burmistrza Piotr Wittbrodt wręczał dzieciom odblaski, mające poprawić ich widoczność na drodze. Podobna akcja planowana jest również w Szkole Podstawowej numer 1. Dodatkowo do placówek zostały przekazane stojaki rowerowe, co ma usprawnić przebieg programu.  

To dla nas bardzo ważne, aby uczyć dzieci zdrowych nawyków i promować aktywne spędzanie czasu. W tym roku program realizujemy pilotażowo, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku obejmie on wszystkie miejskie placówki – mówi zastępca burmistrza Piotr Wittbrodt

Uczestnicy kampanii otrzymali książeczki, w których będą zbierać naklejki przyznawane za każdy przyjazd do placówki edukacyjnej rowerem, ale też hulajnogą, na rolkach, wrotkach lub łączony z podróżą komunikacją miejską bądź samochodem. Najaktywniejsze klasy, oddziały przedszkolne oraz indywidualni uczestnicy otrzymają nagrody.

Kampania potrwa do końca maja, a jej podsumowanie, połączone z wręczeniem nagród, odbędzie się 15 czerwca podczas festynu stanowiącego zwieńczenie projektu „Rumia oczami dzieci”. 

Kalendarz wydarzeń