Piątek, 19 Lipiec 2019

Rozliczasz PIT w Rumi? Czekają nagrody


03.04.2019 r.


Voucher na asortyment kawowo-herbaciany, bon do restauracji, karty podarunkowe na siłownię, zaproszenia do kina, masaż leczniczy, spacer po mieście z przewodnikiem oraz zestawy miejskich gadżetów. Wszystko to czeka na osoby, które rozliczają PIT w Rumi. Wystarczy wziąć udział w zabawie. 

Do końca kwietnia należy rozliczyć uzyskane w 2018 roku dochody za pośrednictwem formularza PIT. Należy pamiętać, że roczny podatek dochodowy osób fizycznych nie trafia w całości do Skarbu Państwa. Zgodnie z przepisami aż 38% podatku, który płacony jest przez czynnych zawodowo mieszkańców, może trafić do gminnego budżetu. Fundusze te pozwalają m.in. na realizację nowych dróg, chodników, placów zabaw, obiektów sportowych, a także organizację rozmaitych wydarzeń.

Aby zapewnić Rumi dodatkowe wpływy do budżetu, należy złożyć PIT do Urzędu Skarbowego w Wejherowie. Na pierwszej stronie formularza, w części B, należy zgodnie z prawdą wskazać Rumię jako aktualne miejsce zamieszkania. Adres zameldowania nie ma znaczenia. Jeśli rozliczenie PIT zostało już wysłane, możliwa jest jego modyfikacja za pomocą jednostronicowego dokumentu ZAP-3. Wystarczy go wypełnić, a następnie przesłać do Urzędu Skarbowego w Wejherowie.

Miasto chcąc podziękować mieszkańcom wskazującym Rumię jako miejsce zamieszkania, zorganizowało zabawę dla użytkowników Facebooka.

Dzięki wzrastającej świadomości mieszkańców, Rumia od kilku lat uzyskuje coraz większe środki z podatku dochodowego od osób fizycznych. W 2016 roku było to niespełna 45,7 miliona złotych, rok później kwota urosła do ponad 50,8 miliona, natomiast w roku 2018 było to już prawie 56,8 miliona.

– Wypełnienie formularza jest bardzo proste, zajmuje tylko chwilę, a jego znaczenie dla rozwoju miasta jest ogromne. Dzięki temu gmina zyska dodatkowe środki finansowe, które będzie mogła przeznaczyć na przedsięwzięcia ułatwiające nam wszystkim życie. Śmiało można powiedzieć, że są to pieniądze, które wracają do mieszkańców – podsumowuje radna Magdalena Mrowicka, przewodnicząca Komisji Finansowo-Budżetowej.

Kalendarz wydarzeń