Środa, 23 Wrzesień 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Rumia na rolkach – za nami jedyne takie zawody w Polsce


Rumia na rolkach – za nami jedyne takie zawody w Polscef10.06.2019 r.

Rumia na rolkach – za nami jedyne takie zawody w Polsce

Zakończyły się zmagania w ramach drugich ogólnopolskich Zawodów Rolkarstwa Figurowego o Puchar Rumi. Wydarzenie odbywało się w minioną sobotę (8 czerwca) na terenie MOSiR-u.

Ta dyscyplina sportu staje się w naszym kraju coraz popularniejsza, o czym świadczy fakt, iż w tegorocznym wydarzeniu uczestniczyło trzykrotnie więcej zawodników niż w poprzedniej edycji.

Po raz pierwszy Ogólnopolskie Zawody Rolkarstwa Figurowego o Puchar Rumi odbyły się we wrześniu 2018 roku. Nigdy wcześniej pasjonaci tego sportu nie mieli możliwości zaprezentowania swoich umiejętności na terenie kraju, gdyż mistrzostwa w tej dyscyplinie odbywały się wyłącznie za granicą.

Za pierwszym razem o puchar Rumi walczyło ponad dwadzieścioro miłośników i miłośniczek rolkarstwa z całej Polski, w różnych kategoriach wiekowych. Zawodniczki z rumskiego klubu wypadły wówczas bardzo dobrze.

Tym razem Rumię reprezentowało 19 zawodniczek, które od wielu miesięcy przygotowywały się do tego wydarzenia. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach solo oraz par sportowych. Nie zabrakło także pokazów grupowych, a publiczność dopingowała swoich faworytów z trybun.

Zwieńczeniem starań rumskich zawodniczek były pierwsze miejsca w kategorii bieniaminków, młodziczek, juniorek oraz drugie miejsca wśród kadetek i seniorek.

Organizatorami wydarzenia byli Klub Jazdy Figurowej Spin on Rolls oraz MOSiR Rumia.

 


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń