Niedziela, 14 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumia uczciła 30. rocznicę czerwcowych wyborów


Rumia uczciła 30. rocznicę czerwcowych wyborów04.06.2019 r.


Kilkuset mieszkańców Rumi zebrało się pod Miejskim Domem Kultury w Rumi, by świętować 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w powojennej Polsce. Zwieńczeniem spotkania było oficjalne otwarcie ekspozycji pod tytułem „Solidarnie ku wolności”.

Miejskie uroczystości tego ogólnopolskiego święta odbyły się 4 czerwca o godz. 12.00 w parku Starowiejskim. W samo południe mieszkańcy odśpiewali wspólnie Mazurska Dąbrowskiego, przyłączając się do innych polskich miast. W uroczystości, oprócz szkół i przedszkoli, uczestniczyli również przedstawiciele samorządu.

Tego dnia, po raz pierwszy od wielu lat, nasz głos, głos naszych rodziców i dziadów, był brany pod uwagę. Dlatego należy tę datę czcić, starać się być dobrymi patriotami, uczestniczyć w wyborach i mieć wpływ na wolną Polskę – powiedział Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej. – Trzeba też pamiętać, że wolność nie została nam dana raz na zawsze. Z tego powodu należy o nią dbać, szanować ją i gloryfikować – dodał.

W końcowej części obchodów wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia, natomiast zwieńczeniem wydarzenia było oficjalne otwarcie wystawy plenerowej „Solidarni ku wolności”. Ekspozycja, dzięki uprzejmości Europejskiego Centrum Solidarności, będzie dostępna w parku Starowiejskim do końca czerwca.

 


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń