Wtorek, 25 Czerwiec 2019

Samorządowcy zachęcają do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego


03.04.2019 r.


Blisko stu przedstawicieli pomorskich jednostek samorządowych oraz organizacji pozarządowych – w tym marszałek województwa, prezydenci Trójmiasta oraz zastępca burmistrza Rumi – podpisało we wtorek 2 kwietnia „Deklarację na rzecz aktywizacji społecznej i wysokiej frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego”. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie Pomorzan do udziału w majowych wyborach.

Zmiany, jakie zaszły w Polsce, dzięki członkostwu w Unii Europejskiej, widać w każdym zakątku naszego województwa. I w dużych miastach, i w mniejszych miasteczkach oraz wsiach. Dziś trudno nam sobie wyobrazić nasz świat bez tych wszystkich zrealizowanych inwestycji. Trudno sobie przypomnieć czasy zamkniętych granic, kiedy nawet nie marzyliśmy o zagranicznych studiach i o podróżowaniu po całej Europie. Europa to dziś nasza wspólnota i musimy zrobić wszystko, by w tej wspólnocie nadal być i mądrze z tej obecności korzystać. Dlatego tak wiele zależy od naszego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, do których zostało już tylko około 50 dni. My – samorządowcy i przedstawiciele NGOs-ów – chcemy w tym okresie przypominać i zachęcać wszystkich pomorzan do udziału w wyborach – mówił Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

W spotkaniu, które odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności, uczestniczyło kilkudziesięciu samorządowców oraz wielu przedstawicieli organizacji pozarządowych z Pomorza. Wszyscy zgodnie zadeklarowali aktywny udział w promocji wyborów do europarlamentu.

Za ponad półtora miesiąca dokonamy bardzo ważnego wyboru. Nie zostawiajmy tej decyzji innym. Weźmy sprawy we własne ręce – zachęca Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi.

 

Kalendarz wydarzeń