Czwartek, 19 Wrzesień 2019

W Rumi stanęły ławki dla karmiących matek


17.05.2019 r.


Spacerujące po Rumi mamy od niedawna mają możliwość komfortowego karmienia i przewijania maluchów na świeżym powietrzu. Przeznaczone do tego specjalne ławki z przewijakami stanęły w parku Starowiejskim i Żelewskiego. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.

Takie ławki powstały już w kilku dużych polskich miastach, między innymi w Krakowie, Warszawie, Białymstoku i Poznaniu, a także, po sąsiedzku, w zaprzyjaźnionym Pucku. Nasze miasto również wyszło naprzeciw oczekiwaniom karmiących mam oraz naszych najmłodszych mieszkańców – wyjaśnia Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej.

Wyposażone w przewijaki wygodne ławki są zlokalizowane w dwóch miejskich parkach, nieopodal placów zabaw. Z obiektów mogą korzystać także opiekujący się dziećmi ojcowie czy dziadkowie.

Jeżeli ławki się sprawdzą, mieszkańcy będą z nich korzystać i wciąż będzie taka potrzeba, wówczas postaramy się je zamontować również w innych częściach miasta. Na przykład przy tzw. zielonych wyspach czy na Szmelcie – uzupełnia pomysłodawca przedsięwzięcia.

Zakup jednej ławki wraz z montażem to koszt około 10 tysięcy złotych.

Kalendarz wydarzeń