Piątek, 30 Październik 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Wielkie święto siatkówki na urodziny Rumi!


Wielkie święto siatkówki na urodziny Rumi!f14.10.2019 r.

Wielkie święto siatkówki na urodziny Rumi!

„W 65. urodziny Rumi wszyscy gramy w siatkówkę!” – takie hasło towarzyszyło kolejnej z cyklu imprez, zorganizowanych z okazji jubileuszu. MOSiR Rumia wraz z mieszkańcami obchodzili urodziny naszego miasta na sportowo.

Wielkie święto siatkówki uświetnił tort, a nawet dwa, konfetti oraz prawdziwe sportowe emocje i gorący doping z trybun. Turniej odbył się w hali MOSiR-u w sobotę 12 października 2019 roku, w godz. 10.00-18.00 (z oficjalnym otwarciem i poczęstunkiem ok. godz. 14.00). Celem imprezy było przede wszystkim uczczenie 65. rocznicy nadania praw miejskich Rumi oraz popularyzacja piłki siatkowej jako dyscypliny sportu stanowiącej doskonałe urozmaicenie wolnego czasu.

Tradycyjnie, wszystkie zespoły zostały podzielone na dwa kolory (czerwony i niebieski). O kolorze koszulek danej drużyny zadecydowało losowanie. Mini mecze odbywały na 3 boiskach równocześnie, zawsze pomiędzy czerwonymi a niebieskimi. Podczas imprezy zostało rozegranych 65 setów. Organizatorami jubileuszowego turnieju byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi oraz Urząd Miasta Rumi. Wynik „65 setów na 65-lecie Rumi” to 37-28 dla czerwonych.

Przypomnijmy, że pierwszy 50-setowy mecz siatkarski odbył się w 2004 r. z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Rumi. Pomysłodawcą wydarzenia był Tadeusz Piątkowski. W kolejnych latach rozgrywano o jeden set więcej, czyli za każdym razem tyle, ile lat liczy Rumia.
Wyniki pokazują, że na przestrzeni lat zwycięzcom bardziej sprzyjała czerwień. Wynik wszystkich spotkań to 9:7 dla czerwonych.

 


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń