Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Zawodnicy Arki Rumia rozpoczęli kolejny sezon

Zawodnicy Arki Rumia rozpoczęli kolejny sezon08.04.2019 r.

W sobotę (6 kwietnia) meczem Arki Rumia z Alfą Bydgoszcz odbyła się inauguracja sezonu rugbowego.

Drużyna z Rumi, będąc aktualnym mistrzem ligi, wystąpiła w tym meczu jako faworyt. Jednak już pierwsze minuty pokazały, że debiutujący w pierwszej lidze bydgoszczanie, nie oddadzą meczu bez walki. Żelazna obrona i błyskawiczne kontrataki pozwoliły Alfie zyskać niewielką przewagę nad Arką i w rezultacie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14-10 dla bydgoszczan. Po przerwie obraz gry się zmienił i to Arka była drużyną, która dominowała w każdym elemencie gry, co odzwierciedla końcowy wynik, czyli 38-21 dla Arki Rumia.

Tekst opracował asystent trenera drużyny Arkadiusz Soporowski. Autorką zdjęcia jest Natalia Drusewicz.