Poniedziałek, 25 Maj 2020

Zawodnicy z Arki Rumia wicemistrzami Polski


18.06.2018 r.


W minioną sobotę (16 czerwca) na obiektach AWF w Warszawie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży, kończący cykl kilkunastu Regionalnych TDiM. Do stolicy zjechały drużyny z najdalszych zakątków kraju, reprezentując takie miasta jak Częstochowa, Lublin, Warszawa czy Sochaczew. Nie zabrakło też Rumi.

Turniej rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych – mini żak, żak i młodzik. Klub RC Arka Rumia wystawił dwie drużyny najmłodszych zawodników, czyli mini żak. W fazie eliminacyjnej obie drużyny pokazały się z dobrej strony, wygrywając mecze często z bardzo trudnymi przeciwnikami.

Po fazie eliminacyjnej, w pojedynkach o miejsca, lepiej wiodło się drużynie nr 1, która wygrywając wszystkie mecze, przebojem wdarła się do finału. Niestety w meczu finałowym rumianie musieli uznać wyższość kolegów zza miedzy –Arki Gdynia.

Choć RC Arka Rumia przegrała 2:5, to zawodnicy klubu zostali wicemistrzami Polski. To jednak nie koniec dobrych informacji. Zawodniczka z rumskiej drużyny – Hanna Rodak – została uznana MVP turnieju w tej kat. wiekowej. Karolina Herta zdobyła tytuł MVP w kategorii żak. Natomiast troje zawodników w kategorii żak zasila szeregi zaprzyjaźnionej Arki Gdynia, także zdobywając wicemistrzostwo Polski. Odnotować jeszcze należy, że nasz drugi, mniej doświadczony, zespół zajął bardzo dobre 14. miejsce w Polsce.

OpracowałArkadiusz Soporowski, asystent trenera drużyny RC Arka Rumia.

Kalendarz wydarzeń