Środa, 23 Wrzesień 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Zawodowi tancerze zawładnęli halą MOSiR


Zawodowi tancerze zawładnęli halą MOSiRf25.03.2019 r.

Zawodowi tancerze zawładnęli halą MOSiR

Najlepsze pary taneczne z całego kraju w miniony weekend (23 i 24 marca) prezentowały swoje umiejętności w Rumi. Wszystko w ramach Mistrzostw Polski FTS w 10 Tańcach, które odbywały się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Głównymi atrakcjami wydarzenia organizowanego przez studio Creative Dance, oprócz sportowych zmagań, były wieczorne gale oraz obecność wieloletniej tancerki oraz telewizyjnej osobowości – Iwony Pavlović.

Pary taneczne rywalizowały w siedmiu kategoriach: juniorzy 12-14 lat, młodzież 16-18 lat, młodzież starsza 16-21 lat, dorośli powyżej 18 lat, senior I, senior II oraz senior III. Przedstawiciele młodszych kategorii zaprezentowali swoje umiejętności podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Rumi, który odbył się w ramach mistrzostw.

– Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Widać gołym okiem, jak piękna jest sala, jak wszystko zostało przygotowane – podkreślała Iwona Pavlović. – Zauważyłam, że w Rumi poziom jest naprawdę wysoki. Przyjeżdżają tu najlepsze pary z Federacji Tańca Sportowego, widzowie mają więc „top of the top”. W nomenklaturze programu „Taniec z gwiazdami” imprezę oceniam na 10 punktów – dodała wieloletnia tancerka i jurorka we wspomnianym programie.

Podczas sobotnich zawodów wśród seniorów najlepsi okazali się Ewa i Mieczysław Cichy z Rumi. Natomiast w niedzielnym konkursie na zwycięstwo w tej samej kategorii wiekowej zasłużyli Róża i Tomasz Kucharczyk z Warszawy. Z kolei Nikola Ziętowska i Maciej Kloskowski z Sopotu pokonali konkurencję w Mistrzostwach Polski FTS Młodzieży Starszej. Pełne wyniki można znaleźć na tej stronie.

Zawody przyciągnęły mnóstwo osób, to było naprawdę wyjątkowe widowisko. Jestem pełen podziwu dla wszystkich tancerzy oraz organizatorów – powiedział Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – Warto docenić też, jak wspaniale prezentowała się hala MOSiR, co z pewnością kosztowało ogrom pracypodsumował.


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń