Czwartek, 28 Maj 2020

Zawodowi tancerze zawładnęli halą MOSiR


25.03.2019 r.


Najlepsze pary taneczne z całego kraju w miniony weekend (23 i 24 marca) prezentowały swoje umiejętności w Rumi. Wszystko w ramach Mistrzostw Polski FTS w 10 Tańcach, które odbywały się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Głównymi atrakcjami wydarzenia organizowanego przez studio Creative Dance, oprócz sportowych zmagań, były wieczorne gale oraz obecność wieloletniej tancerki oraz telewizyjnej osobowości – Iwony Pavlović.

Pary taneczne rywalizowały w siedmiu kategoriach: juniorzy 12-14 lat, młodzież 16-18 lat, młodzież starsza 16-21 lat, dorośli powyżej 18 lat, senior I, senior II oraz senior III. Przedstawiciele młodszych kategorii zaprezentowali swoje umiejętności podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Rumi, który odbył się w ramach mistrzostw.

– Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Widać gołym okiem, jak piękna jest sala, jak wszystko zostało przygotowane – podkreślała Iwona Pavlović. – Zauważyłam, że w Rumi poziom jest naprawdę wysoki. Przyjeżdżają tu najlepsze pary z Federacji Tańca Sportowego, widzowie mają więc „top of the top”. W nomenklaturze programu „Taniec z gwiazdami” imprezę oceniam na 10 punktów – dodała wieloletnia tancerka i jurorka we wspomnianym programie.

Podczas sobotnich zawodów wśród seniorów najlepsi okazali się Ewa i Mieczysław Cichy z Rumi. Natomiast w niedzielnym konkursie na zwycięstwo w tej samej kategorii wiekowej zasłużyli Róża i Tomasz Kucharczyk z Warszawy. Z kolei Nikola Ziętowska i Maciej Kloskowski z Sopotu pokonali konkurencję w Mistrzostwach Polski FTS Młodzieży Starszej. Pełne wyniki można znaleźć na tej stronie.

Zawody przyciągnęły mnóstwo osób, to było naprawdę wyjątkowe widowisko. Jestem pełen podziwu dla wszystkich tancerzy oraz organizatorów – powiedział Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – Warto docenić też, jak wspaniale prezentowała się hala MOSiR, co z pewnością kosztowało ogrom pracypodsumował.

Kalendarz wydarzeń