Czwartek, 19 Wrzesień 2019

Zbliża się kolejna zbiórka krwi


08.06.2019 r.


W najbliższą sobotę (15 czerwca) odbędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w Rumi. Tego dnia, w godzinach od 9:00 do 14:00, na wszystkich chętnych będzie czekał personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku oraz przychodni NZOZ „Panaceum”. Ośrodek mieści się przy ulicy Katowickiej 16 w Rumi Janowie.

Celem akcji, organizowanej pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego oraz przewodniczącego rady miejskiej Ariela Sinickiego, jest propagowanie wzorowej postawy obywatelskiej oraz honorowego oddawania krwi na rzecz osób przewlekle chorych.

Krew jest potrzebna zawsze, ale zwłaszcza w wakacje, ponieważ okres ten wiąże się z większą liczbą wypadków i zdarzeń losowych. Dlatego zachęcam wszystkich, którzy mogą czynnie uczestniczyć w akcji, by to zrobili – apeluje Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi. – Dzisiaj my pomożemy innym, a jutro może czyjaś krew uratuje życie nam lub naszym bliskim – podkreśla.

Wszyscy dawcy, w podziękowaniu za udział w akcji, oprócz standardowych zestawów podarunkowych otrzymają miejskie workoplecaki z odblaskami.

Przypomnijmy, że Rumia jest liderem wśród pomorskich organizatorów zbiórek krwi. Tylko podczas styczniowej akcji, odbywającej się pod hasłem „Krew i szpik w Rumi”, udało się zebrać dokładnie 72 litry życiodajnego płynu. Więcej na ten temat pisaliśmy pod tym linkiem.

Kalendarz wydarzeń