Piątek, 29 Maj 2020

Zintegrowali się, by pomóc 5-letniej Wiktorii


28.05.2019 r.


Maj miesiącem wrażliwości – pod tym hasłem w Dzień Matki (26 maja) na gdyńskim bulwarze odbył się Bieg Charytatywny dla Wiktorii. W wydarzeniu uczestniczyło około 100 osób, wśród nich nie zabrakło przedstawicieli rumskiego urzędu. Uzyskany z opłat wpisowych dochód został przekazany na rzecz 5-letniej Wiktorii, która cierpi na porażenie mózgowe.

Charytatywny bieg odbywał się po raz trzeci i został zorganizowany przez Gdyńskie Centrum Sportu, OPEC oraz Biegamyrazem.pl. Pomysłodawcą wydarzenia jest Radek Maślak, a głównym zamysłem przedsięwzięcia jest integracja biegaczy z osobami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich.

Miasteczko zawodów znajdowało się na gdyńskim bulwarze, niedaleko parkingu przy al. Piłsudskiego. Startujący mogli maszerować z kijkami, przejechać się rowerem z napędem ręcznym oraz prowadzić dziecięce wózki. Na wszystkich, którzy dotarli na metę, czekały medale. Na miejscu można było również odwiedzić stoiska Biblioteki Gdyńskiej, Fundacji Adapa oraz lokalnego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Bardzo się cieszę, że jako gmina zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym przedsięwzięciu, bo to naprawdę niezwykłe wydarzenie. Na każdym kroku widać ogromne zaangażowanie, nie tylko wśród organizatorów, ale i wolontariuszy – mówi zastępca burmistrza Rumi Piotr Wittbrodt, który uczestniczył we wspólnym otwarciu wydarzenia. – Ta szlachetna inicjatywa udowadnia, że pomaganie nie ma granic – dodaje.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli między innymi przedstawiciele Gdyni, gminy Kosakowo, Redy, Wejherowa oraz burmistrz Rumi Michał Pasieczny, który reprezentował miasto na dystansie 5 kilometrów.

 

Kalendarz wydarzeń