Czwartek, 05 Grudzień 2019

Znamy finalistów Rumskiego Wokalu 2019


13.05.2019 r.


Już po raz czwarty do Miejskiego Domu Kultury zgłosili się wielbiciele śpiewu, aby sprawdzić swoje możliwości i zyskać szansę na dalszy rozwój wokalnej drogi. 

W castingu, który odbył się 10 maja wzięli udział wokaliści z całego województwa. Chętni przyjechali m.in. z Gdańska, Gdyni, Wejherowa, Redy ale przede wszystkim wśród osób biorących udział w castingu znaleźli się rozśpiewani rumianie. Po trwającym blisko 5 godzin przesłuchaniu, jury wybrało finałową dziesiątkę. 

Finalistami Projektu Rumski Wokal 2019 zostali: Anna Semerling, Aleksandra Raduła, Benita Baczewska, Nela Szmelter, Kinga Włodarkiewicz, Łukasz Myszk, Maciej Bartecki, Julia Potrykus, Wioletta Słodka, Magdalena Mrówczyńska. 

Wszyscy kandydaci wezmą udział w obowiązkowych warsztatach dotyczących wokalu, technik oddechowych oraz interpretacji piosenki. Zajęcia poprowadzą Krzysztof Brzozowski oraz Marzena Graczyk. Zwieńczeniem będzie występ podczas gali finałowej konkursu, który odbędzie się w czerwcu. Tegorocznym tematem przewodnim są piosenki bardów polskiej i zagranicznej estrady, w finale usłyszymy utwory m.in Bułata Okudżawy, Kaczmarskiego, czy Wysockiego. Gościem specjalnym wydarzenia będzie ukraiński pieśniarz Volodymyr Bilokur. 

„Cieszę się, że po raz kolejny będziemy mieli okazję dać szansę i pomóc ludziom pełnym pasji w ich artystycznym rozwoju. To wielki skarb mieć takie hobby, któremu człowiek w pełni się oddaje. Poprzednie edycje pokazały jak fantastycznie potoczyły się losy wokalne niektórych naszych finalistów, myślę że w tym roku  swoimi możliwościami także zaskoczy nas niejeden uczestnik. Czasem wystarczy nacisnąć w człowieku odpowiedni guzik, a on potem sam wznosi się co raz wyżej i wyżej- pięknie się na to patrzy”- mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

Finaliści otrzymają nagrody rzeczowe, a zwycięzca możliwość nagrania demo w profesjonalnym studio nagrań. W dalszej perspektywie wokaliści będą mogli również zaprezentować się szerszej publiczności podczas miejskich wydarzeń.

     

Kalendarz wydarzeń