Piątek, 19 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Zorganizowali turniej, by pomóc strażakowi odzyskać zdrowie


Zorganizowali turniej, by pomóc strażakowi odzyskać zdrowie08.04.2019 r.


Samorządowcy, strażacy, policjanci, strażnicy miejscy oraz przedsiębiorcy – wszyscy spotkali się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, by rozegrać charytatywny turniej w piłkę nożną. Celem wydarzenia było wsparcie finansowe druha z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rumi, który uległ wypadkowi. Udało się zebrać kilkanaście tysięcy złotych.


Druga edycja Charytatywnego Turnieju Służb Mundurowych odbyła się w piątkowe popołudnie (5 kwietnia). Do rozgrywek przystąpiło 7 drużyn, wszyscy chcieli wspomóc Artura Szczepańskiego, który uległ wypadkowi uniemożliwiającemu dalszą służbę. Uraz spowodował, że konieczna okazała się operacja kręgosłupa oraz rehabilitacja, dlatego sportowym zmaganiom towarzyszyła kwesta oraz charytatywna licytacja.

Podczas walki z chorobą czy skutkami wypadku niezwykle ważne jest nie tylko wsparcie finansowe, ale i zwykła ludzka życzliwość. Tym bardziej, jeśli osoba, którą spotkało to nieszczęście, dawniej ryzykowała swoje życie dla innych – podkreśla przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki. – Bardzo się cieszę, że w mieście cyklicznie odbywają się charytatywne wydarzenia. W ten sposób pokazujemy, że w Rumi nikt nie jest sam – dodaje.

W drużynie „Przyjaciół Artura” znaleźli się m.in. komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie Jacek Niewęgłowski oraz jego zastępca Grzegorz Kmiecik, burmistrz Michał Pasieczny, a także przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki. Ostatecznie udało się zebrać kilkanaście tysięcy złotych, które mają pomóc Arturowi Szczepańskiemu powrócić do samodzielnego funkcjonowania. Zbiórka pieniędzy będzie kontynuowana za pośrednictwem Fundacji Dobroczyńca.

 

 


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń