Czwartek, 08 grudnia 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Komunikaty


Zarząd województwa pomorskiego: decyzja wojewody powinna być zaskarżona

Zarząd województwa pomorskiego: decyzja wojewody powinna być zaskarżona06.12.2022
Zarząd województwa pomorskiego chce zaskarżenia decyzji wojewody pomorskiego uchylającą przyjęty przez sejmik województwa Plan ochrony dla Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Plan zakładał m.in. konieczność ograniczenia wycinki drzew, którą cały czas prowadzi Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych o... czytaj całość »

Tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na rondzie im. Jana Pawła II

Tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na rondzie im. Jana Pawła II25.11.2022
Od soboty 26 listopada (po zamknięciu Rumskiego Rynku) najpóźniej do wtorku 29 listopada – z powodu prowadzonych przez PEWIK Gdynia robót drogowych polegających na wymianie studni kanalizacyjnych – na rondzie im. Jana Pawła II w Rumi wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. czytaj całość »

Informacja dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, którzy są odbiorcami energii elektrycznej

Informacja dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, którzy są odbiorcami energii elektrycznej22.11.2022
Szczególne rozwiązania służące ochronie dla członków rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny, którzy są odbiorcami energii elektrycznej w 2023 r. czytaj całość »

Badania w mobilnej pracowni mammograficznej – Rumia, grudzień 2022

Badania w mobilnej pracowni mammograficznej – Rumia, grudzień 202221.11.2022
LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badanie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Przypominamy, że tylko do końc... czytaj całość »

Masz pomysł, jak ulepszyć transport publiczny? Zgłoś swoje uwagi

Masz pomysł, jak ulepszyć transport publiczny? Zgłoś swoje uwagi15.11.2022
Szybszy dojazd do stacji SKM i PKM, więcej połączeń autobusowych i węzłów przesiadkowych, lepsza koordynacja transportu zbiorowego, międzygminne trasy rowerowe – to rozwiązania, na które w metropolii czekamy od lat. Dzięki Planowi Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, który powstaje na zlecenie OMGGS-... czytaj całość »

Uwaga na korki! Za zgodą GDDKiA na krajowej szóstce będą prowadzone kolejne prace

Uwaga na korki! Za zgodą GDDKiA na krajowej szóstce będą prowadzone kolejne prace14.11.2022
We wtorek 15 listopada na drodze krajowej numer 6 w Rumi, na wysokości skrzyżowania z ulicą Kombatantów, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadzi zmianę organizacji ruchu spowodowaną rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy. czytaj całość »

Lista wystawców zakwalifikowanych na Jarmark Świąteczny 2022 w Rumi

Lista wystawców zakwalifikowanych na Jarmark Świąteczny 2022 w Rumi10.11.2022
Zachęcamy do zapoznania się z listą podmiotów zakwalifikowanych do udziału w tegorocznym Jarmarku Świątecznym, który odbędzie się od 16 do 18 grudnia na terenie parku Starowiejskiego, przy Miejskim Domu Kultury w Rumi. czytaj całość »

Badania marketingowe dotyczące preferencji i zachowań komunikacyjnych mieszkańców Rumi

Badania marketingowe dotyczące preferencji i zachowań komunikacyjnych mieszkańców Rumi10.11.2022
Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej, którego zadaniem jest integracja transportu publicznego na obszarze 14 miast i gmin aglomeracji trójmiejskiej, rozpoczął badania marketingowe dotyczące preferencji i zachowań komunikacyjnych mieszkańców Rumi. Realizacja badań potrwa do 10 grudni... czytaj całość »

Rumia włączy się w dystrybucję węgla

Rumia włączy się w dystrybucję węgla08.11.2022
Mając na uwadze dobro mieszkańców, Rumia zajmie się dystrybucją węgla. Opał po preferencyjnej cenie będą mogły zakupić osoby uprawnione do dodatku węglowego. Sprzedaż będzie realizowana przez współpracujący z urzędem prywatny podmiot. czytaj całość »

Utrudnienia w ruchu związane z miejskimi obchodami Święta Niepodległości

Utrudnienia w ruchu związane z miejskimi obchodami Święta Niepodległości07.11.2022
W związku z uroczystą paradą niepodległości, która odbędzie się w Rumi 11 listopada 2022 roku, w godzinach 12:00-15:00 nastąpią zmiany w organizacji ruchu. czytaj całość »

X Konkurs na Najładniejszą Szopkę Kaszubską

X Konkurs na Najładniejszą Szopkę Kaszubską03.11.2022
Tegoroczna edycja konkursu szopek jest edycją jubileuszową – już po raz dziesiąty społeczność Rumi ma możliwość udowodnienia swoich rękodzielniczych talentów. Organizatorami konkursu są: Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi, Akcja Katolicka i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Rumi.... czytaj całość »

Wszystkich Świętych 2022 – zmiany w organizacji ruchu

Wszystkich Świętych 2022 – zmiany w organizacji ruchu28.10.2022
W okresie Wszystkich Świętych – od 29 października do 1 listopada – nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicach zlokalizowanych w pobliżu cmentarza parafialnego i komunalnego w Rumi. czytaj całość »

Nie parkuj rowerów przy stacjach Mevo – rusza częściowy demontaż stacji

Nie parkuj rowerów przy stacjach Mevo – rusza częściowy demontaż stacji20.10.2022
Rozpoczął się demontaż części stacji postojowych Mevo. Przez najbliższe miesiące lepiej wstrzymać się od parkowania swoich rowerów w tych miejscach. Jeśli stacja musi trafić do wymiany, przypiętym do niej rowerom przyczepiona zostanie wiadomość z prośbą o jego usunięcie. W przeciwnym razie sprawa bę... czytaj całość »

Mycie pojemników przeznaczonych do gromadzenia odpadów bio-kuchennych (październik-listopad)

Mycie pojemników przeznaczonych do gromadzenia odpadów bio-kuchennych (październik-listopad)11.10.2022
W październiku i listopadzie będzie się odbywać mycie pojemników przeznaczonych do gromadzenia odpadów bio-kuchennych. Mycie odbywa się w dniu wywozu, po opróżnieniu pojemników, dlatego PUK Rumia prosi o pozostawianie pojemników przed posesjami do czasu ich umycia. czytaj całość »

Działania prewencyjne – plan dystrybucji tabletek jodku potasu na terenie Rumi

Działania prewencyjne – plan dystrybucji tabletek jodku potasu na terenie Rumi10.10.2022
Zgodnie z rządowymi wytycznymi, Urząd Miasta Rumi przygotowuje się do ewentualnej dystrybucji tabletek zawierających jodek potasu. Procedura może zostać uruchomiona dopiero po zaistnieniu zdarzenia uzasadniającego jego podanie, na przykład awarii ukraińskiej elektrowni jądrowej. Obecne działania maj... czytaj całość »

Nagroda Bursztynowego Mieczyka czeka, trwa nabór konkursowy

Nagroda Bursztynowego Mieczyka czeka, trwa nabór konkursowy06.10.2022
Trwa 28. edycja konkursu Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego dla pomorskich organizacji pozarządowych. Do 3 listopada, do godziny 16:00, trwa nabór wniosków. Do zdobycia są atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” jest wieloletnim pa... czytaj całość »

Straż Miejska w Rumi prowadzi nabór na stanowisko aplikanta

Straż Miejska w Rumi prowadzi nabór na stanowisko aplikanta30.09.2022
Miejsce pracy – teren miasta i siedziba Straży Miejskiej w Rumi. Wykonywanie obowiązków wiąże się z koniecznością swobodnego poruszania się w patrolach pieszych i zmotoryzowanych. Wymiar czasu pracy – pełny etat. Nie jest możliwe łączenie zatrudnienia w Straży Miejskiej w Rumi z prowadzeniem dzia... czytaj całość »

Bezpłatne bilety dla rumskich seniorów na koncert Ryszarda Rynkowskiego

Bezpłatne bilety dla rumskich seniorów na koncert Ryszarda Rynkowskiego30.09.2022
Z okazji Rumskiego Dnia Seniora w hali MOSiR-u wystąpi słynny artysta Ryszard Rynkowski. Biletowane koncerty odbędą się 23 października o godzinie 16:00 i 18:30. Dystrybucja bezpłatnych wejściówek rozpocznie się 3 października w urzędzie miasta. czytaj całość »

Rekompensaty do rachunków za ciepło – komunikat OPEC-u Gdynia

Rekompensaty do rachunków za ciepło – komunikat OPEC-u Gdynia29.09.2022
Od 1 października 2022 roku zacznie obowiązywać system rekompensat wskazanych w Ustawie z 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. 2022 poz. 1967). czytaj całość »

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu komunalnym

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu komunalnym27.09.2022
W poniedziałek 3 października wykonawca robót zajmie lewą stronę jezdni w kierunku cmentarza na potrzeby prowadzenia prac sieciowych i drogowych. Nie będzie możliwy wjazd na parking przy budynku zarządu cmentarza. Ruch pieszych będzie się odbywał po stronie prawej w kierunku cmentarza. Prace potrwaj... czytaj całość »

Jak obniżyć rachunki za energię przed najbliższą zimą?

Jak obniżyć rachunki za energię przed najbliższą zimą?22.09.2022
Forum Energii zachęca do zapoznania się z materiałem dotyczącym analizy „Jak obniżyć rachunki za energię przed najbliższą zimą?”. czytaj całość »

To ostatni moment, by zagłosować w Budżecie Obywatelskim

To ostatni moment, by zagłosować w Budżecie Obywatelskim22.09.2022
Do 26 września przyjmowane są głosy w Budżecie Obywatelskim – Rumia 2023. O tym, na co miasto przeznaczy 1,5 miliona złotych, może zdecydować każdy mieszkaniec. Wystarczy wypełnić krótki elektroniczny formularz bądź kartę do głosowania dostępną w punktach stacjonarnych: Urzędzie Miasta, Miejskim Dom... czytaj całość »

Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła22.09.2022
Komu przysługuje dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła? czytaj całość »

Sprawdź, czy jesteś zagrożony cukrzycą typu 2. Bezpłatne badania

Sprawdź, czy jesteś zagrożony cukrzycą typu 2. Bezpłatne badania22.09.2022
Sprawdź, czy jesteś zagrożony cukrzycą typu 2. Jeżeli wstępne badania okażą się niepokojące – zupełnie za darmo weźmiesz udział w rocznym programie edukacyjnym. Dzięki niemu zmienisz swój styl życia i nie dopuścisz do rozwinięcia cukrzycy. Będą cię w tym wspierać fizjoterapeuci i dietetycy. Zaprasza... czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń