Czwartek, 04 Czerwiec 2020

Aktywny weekend Arki Rumia


08.10.2018 r.


Minął kolejny bardzo aktywny weekend dla zawodników FC Arka Rumia. Najpierw, w sobotę 6 (października), na boisko wybiegli seniorzy klubu. Natomiast w niedzielę młodzi reprezentanci Arki Rumia byli gospodarzami turnieju przeznaczonego dla dzieci i młodzieży.

Przeciwnikiem seniorów był dotychczasowy lider tabeli – Sparta Jarocin. Już od pierwszego gwizdka sędziego dało się zauważyć wielką rangę tego meczu, którego stawką był fotel lidera. Obie drużyny, nastawione na grę obronną, zafundowały kibicom dużo walki w środku pola. Generalnie całe spotkanie było bardzo wyrównane, co oddaje wynik 12:10 dla naszej drużyny. Tym samym, w tabeli pierwszej ligi, wysuwamy się na pierwsze miejsce, mając dwa punkty przewagi nad zdetronizowaną Spartą.

Następnego dnia, w niedzielę 7 października, Arka Rumia była gospodarzem Regionalnego Turnieju Dzieci i Młodzieży. Jest to cykl zmagań przeznaczonych dla najmłodszych adeptów rugby. Do Rumi zjechało blisko 200 młodych zawodników z całego Pomorza. Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych: mini żak, żak i młodzik, a najliczniej reprezentowana była najmłodsza kategoria, czyli mini.

Barw rumskiego klubu broniły trzy drużyny mini i jedna żak. Jedna z drużyn mini, ta najbardziej doświadczona, rozgromiła wszystkich przeciwników, zapewniając sobie triumf w turnieju. Dwie pozostałe drużyny mini także dobrze sobie radziły, zajmując ostatecznie 8. i 9. miejsce. Warto dodać, że kilkoro naszych dzieci było turniejowymi debiutantami, a przygodę z rugby zaczęli od września w nowo powstałej klasie o profilu rugby w SP 10 w Rumi przy ul. Górniczej. Drużyna żaków zajęła 4. miejsce.

Kalendarz wydarzeń