Poniedziałek, 18 Październik 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia


Studenci-seniorzy wracają na zajęcia

Studenci-seniorzy wracają na zajęcia11.10.2021
Po prawie półtorarocznej przerwie, spowodowanej wybuchem pandemii koronawirusa, słuchacze Rumskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wracają na zajęcia. Uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/2022 dokonał inicjator projektu i wykładowca profesor Edmund Wittbrodt. czytaj całość »

Marcin Szczygielski spotkał się z młodzieżą w Stacji Kultura

Marcin Szczygielski spotkał się z młodzieżą w Stacji Kultura11.10.2021
„Czy możemy zostać z Panem jeszcze godzinę?” – tymi słowami żegnała się z autorem młodzież uczestnicząca w spotkaniu, które odbyło się w Stacji Kultura 7 października i było częścią 8. edycji Festiwalu Literatury dla dzieci. czytaj całość »

Martyna Bunda opowiedziała o swej kaszubskiej duszy

Martyna Bunda opowiedziała o swej kaszubskiej duszy11.10.2021
W czwartek 7 października Stację Kultura odwiedziła pisarka i reporterka „Polityki” – Martyna Bunda. Za swoją debiutancką powieść pt. „Nieczułość” zdobyła pomorską nagrodę literacką „Wiatr od Morza” oraz nagrodę „Gryfia”. Natomiast za swoje teksty reporterskie była dwukrotnie nominowana do nagrody G... czytaj całość »

Rugbowych emocji ciąg dalszy – za nami Rugby Amber Cup

Rugbowych emocji ciąg dalszy – za nami Rugby Amber Cup06.10.2021
W ubiegły weekend nasza młodzież wystąpiła w renomowanym gdańskim turnieju – Rugby Amber Cup. Z uwagi na duże zainteresowanie turniej rozgrywany był w ciągu dwóch dni. Pierwszego dnia startowali najmłodsi, czyli mini żaki i żaki, a następnego starsza młodzież – młodzicy i kadeci. czytaj całość »

Unihokejowy turniej ku pamięci Lidii Lipińskiej

Unihokejowy turniej ku pamięci Lidii Lipińskiej29.09.2021
W sobotę 25 września odbył się XI Memoriał Lidii Lipińskiej, którego celem jest upamiętnienie trenerki drużyn unihokeja w Rumi i znanej propagatorki tej dyscypliny sportu. czytaj całość »

Integracja i bliskość z naturą – tak było na 28. Rajdzie Ścieżkami TPK

Integracja i bliskość z naturą – tak było na 28. Rajdzie Ścieżkami TPK27.09.2021
Przedstawiciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi oraz koła turystycznego „Włóczykij” zorganizowali rajd ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wydarzenie odbyło się 25 września, jak co roku w trzecią sobotę tego miesiąca. Rajd Ścieżkami Trójmiejskiego Park... czytaj całość »

Grając hity Beatlesów, poderwali seniorów do tańca

Grając hity Beatlesów, poderwali seniorów do tańca27.09.2021
Ponad pół wieku temu odbył się ostatni oficjalny koncert legendarnego zespołu muzycznego The Beatles. Choć grupa nigdy nie powróciła już na trasę, to jej piosenki do dziś można usłyszeć na żywo podczas różnych występów, między innymi za sprawą polskiego tribute bandu o nazwie Żuki. Wywodzący się z B... czytaj całość »

„Reduta”. Obrona Rumi-Zagórza we wrześniu 1939 roku. Spotkanie w Stacji Kultura

„Reduta”. Obrona Rumi-Zagórza we wrześniu 1939 roku. Spotkanie w Stacji Kultura21.09.2021
Stacja Kultura zaprasza w piątek 24 września o godz. 18:00 na spotkanie historyczne, które poprowadzi Dariusz Rybacki, pełnomocnik burmistrza ds. historii Rumi. Wydarzenie poświęcone będzie dziejom obrony Rumi-Zagórza i okolic podczas kampanii wrześniowej 1939 roku. czytaj całość »

Trwa dystrybucja biletów na koncert zespołu Żuki

Trwa dystrybucja biletów na koncert zespołu Żuki21.09.2021
Burmistrz Rumi Michał Pasieczny, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi Krzysztof Woźniak oraz Rumska Rada Seniorów zapraszają na miejskie obchody Dnia Seniora. Z tej okazji w niedzielę 26 września na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbędą się dwa koncerty zespołu Żuki. Występy będą bi... czytaj całość »

MDK zaprasza do udziału w castingu

MDK zaprasza do udziału w castingu21.09.2021
Zaprezentuj wiersz i zacznij swoją przygodę z aktorstwem! Miejski Dom Kultury w Rumi zachęca mieszkańców miasta i okolic, a zwłaszcza miłośników poezji i teatru, do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie projektu Wierszogadanie. Casting odbędzie się 4 października w siedzibie jednostki. Jedynym warunki... czytaj całość »

Jak mówić o książkach, aby młodzi nas słuchali? – booktalking w Stacji Kultura

Jak mówić o książkach, aby młodzi nas słuchali? – booktalking w Stacji Kultura20.09.2021
W jaki sposób zachęcać młodych do czytania? Jak rozmawiać o książkach, aby prowokować ciekawe dyskusje i rozbudzać literackie zainteresowania? – na te i inne pytania dotyczące czytania wśród dzieci i młodzieży odpowiadać będzie dr Michał Zając. Doświadczony promotor metody booktalkingu 29 września w... czytaj całość »

Czwarta edycja Rumia Comic Con za nami

Czwarta edycja Rumia Comic Con za nami16.09.2021
W sobotę 11 września w Stacji Kultura odbyła się 4. edycja festiwalu kultury komiksowej Rumia Comic Con. W tym roku, mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, impreza ponownie przyciągnęła tłumy miłośników popkultury z całej Polski. Ponadto pierwszy raz w historii festiwalu pojawił się zagraniczny... czytaj całość »

Ruszają zapisy seniorów na basen

Ruszają zapisy seniorów na basen14.09.2021
Ruszają zapisy seniorów na basen. Zapisów można dokonać telefonicznie pod numerem 58 679 65 39 – w terminie od środy (15 września) do czwartku (16 września) w godzinach od 8:00 do 15:00. Zajęcia będą się odbywać w okresie od 21 września do 15 grudnia 2021 roku na basenie hotelu Faltom we wtorki o go... czytaj całość »

Weź udział w miejskim przejeździe rowerowym

Weź udział w miejskim przejeździe rowerowym13.09.2021
Wszystkich miłośników dwóch kółek zapraszamy na miejski przejazd rowerowy. Start: 19 września (niedziela) o godzinie 16:00 z parkingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Każdy uczestnik, po ukończeniu niespełna 5-kilometrowej trasy, otrzyma zestaw rowerowych gadżetów. czytaj całość »

Olimpijczycy rywalizowali na stadionie w Rumi

Olimpijczycy rywalizowali na stadionie w Rumi13.09.2021
Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi na jeden dzień stał się areną zmagań na najwyższym szczeblu. W sobotę 11 września odbył się tam Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd z udziałem siedmiorga tegorocznych olimpijczyków, w tym sprinterek Małgorzaty Hołub-Kowalik oraz Igi Baumgart-Witan. Pomi... czytaj całość »

Hiszpańskie czwartki w Stacji Kultura

Hiszpańskie czwartki w Stacji Kultura10.09.2021
Uczyliście się hiszpańskiego, ale mało pamiętacie? A może uczycie się języka i chcielibyście poćwiczyć? Stacja Kultura zaprasza na spotkania z językiem i kulturą hiszpańską, które poprowadzi wolontariusz Emilio Jose Hernandez Valero. czytaj całość »

Warsztaty z nabywania kompetencji cyfrowych

Warsztaty z nabywania kompetencji cyfrowych10.09.2021
Stacja Kultura zaprasza na bezpłatne warsztaty z nabywania kompetencji cyfrowych. Zajęcia odbędą się 18 i 25 września, w godzinach od 11:00 do 15:00. czytaj całość »

Marcin Gortat przeprowadził w Rumi kolejny Camp

Marcin Gortat przeprowadził w Rumi kolejny Camp07.09.2021
Po raz szósty Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi był gospodarzem Marcin Gortat Campu, organizowanego przez Fundację Marcina Gortata. czytaj całość »

Zapraszamy na Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd – Rumia 2021

Zapraszamy na Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd – Rumia 202107.09.2021
Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd – Rumia 2021 rozpocznie się w sobotę 11 września o godzinie 16:00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Na czas zawodów obiekt stanie się stolicą polskiej lekkoatletyki. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny. czytaj całość »

Miejska biblioteka pod nowymi sterami

Miejska biblioteka pod nowymi sterami06.09.2021
Krystyna Laskowicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Floriana Ceynowy w Rumi, po 30 latach pracy przechodzi na emeryturę. Nowego kierownika jednostki poznamy na początku listopada tego roku. czytaj całość »

Zaprezentowali spektakl o najgorszej śpiewaczce w historii świata

Zaprezentowali spektakl o najgorszej śpiewaczce w historii świata30.08.2021
W ostatni sierpniowy weekend można było dwukrotnie zobaczyć spektakl „Florence!” w reżyserii Piotra Lewickiego. Aktorzy Teatru Zawodowego MDK-u zagościli na dwóch scenach – 28 sierpnia w parku Starowiejskim, a dzień później w parku Żelewskiego. Premiera odbyła się dzięki współpracy z Fundacją „Rodzi... czytaj całość »

Prawdziwe tłumy na festynie z okazji dnia patrona

Prawdziwe tłumy na festynie z okazji dnia patrona17.08.2021
Zespół Papa D był gwiazdą festynu rodzinnego zorganizowanego z okazji dnia patrona Rumi, czyli świętego Jana Bosko. Nie zabrakło również sportowych atrakcji oraz zabaw. czytaj całość »

Spójrz w gwiazdy z Karolem Wójcickim

Spójrz w gwiazdy z Karolem Wójcickim12.08.2021
W środę 25 sierpnia o godz. 21:00 na Scenie Letniej w Mechelinkach odbędzie się wspólne oglądanie nocnego nieba. Spotkanie poprowadzi popularyzator astronomii Karol Wójcick czytaj całość »

Dzień Patrona Rumi św. Jana Bosko – festyn i koncert zespołu Papa D

Dzień Patrona Rumi św. Jana Bosko – festyn i koncert zespołu Papa D10.08.2021
Serdecznie zapraszamy na festyn rekreacyjno-sportowy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (15 sierpnia) na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Bukowej. czytaj całość »

Wraca rodzinny piknik

Wraca rodzinny piknik09.08.2021
Kochani! Już niedługo, już niebawem – Piknik Rodzinny 2021! Przygotowania idą pełną parą, by 28 sierpnia o godzinie 12:00 spotkać się z Wami w parku Starowiejskim przy Miejskim Domu Kultury w Rumi! czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń