Niedziela, 25 Lipiec 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia


Rumianka brązową medalistką mistrzostw Polski w pływaniu

Rumianka brązową medalistką mistrzostw Polski w pływaniu22.07.2021
Karolina Szalast, 16-letnia zawodniczka klubu Tri-Team Rumia, powraca ze stolicy z brązowym medalem mistrzostw Polski. czytaj całość »

Ekologiczna gra mobilna „Uratuj las”

Ekologiczna gra mobilna „Uratuj las”20.07.2021
W lesie przy rumskiej dzielnicy Zagórze zapanował ostatnio niepokój. Zwierzęta – mieszkańcy lasu – nie są pewni swojej przyszłości, krążą plotki, że nadciąga coś złego, że las stoi na progu katastrofy i że tylko ludzie mogą temu zaradzić! Czy chcesz zostać superbohaterką/superbohaterem przygody, któ... czytaj całość »

Zmiana godzin pracy Stacji Kultura

Zmiana godzin pracy Stacji Kultura15.07.2021
Informujemy, że od poniedziałku 19 lipca Stacja Kultura będzie czynna w dni powszednie (z wyłączeniem środy, kiedy biblioteka jest nieczynna) w godzinach od 10.00 do 18.00. Natomiast w soboty biblioteka będzie czynna od 10.00 do 15.00. Pozostałe ustalenia – dostęp do czytelni oraz internetu – pozost... czytaj całość »

O wilku, który wypadł z książki – rodzinne warsztaty kreatywne z Agnieszką Rączkowską

O wilku, który wypadł z książki – rodzinne warsztaty kreatywne z Agnieszką Rączkowską15.07.2021
Stacja Kultura zaprasza 21 lipca o godz. 17:00 na rodzinne warsztaty kreatywne, które poprowadzi Agnieszka Rączkowska. czytaj całość »

Stacja Kultura laureatką ogólnopolskiej nagrody Zwyrtała

Stacja Kultura laureatką ogólnopolskiej nagrody Zwyrtała14.07.2021
Rumska biblioteka drugi raz z rzędu odebrała główną nagrodę za najlepszą akcję promującą czytanie. W ubiegłym roku był to projekt „Obłoki jasne nad tobą. Słowo Obraz Taniec”. Tym razem nagrodzony został projekt „Od baśni do fantasy”, w ramach którego powstały m.in. Kaszubajki, czyli opowieści o potw... czytaj całość »

Charytatywna misja zakończona sukcesem: Piotr Biankowski przepłynął Kanał La Manche

Charytatywna misja zakończona sukcesem: Piotr Biankowski przepłynął Kanał La Manche12.07.2021
Piotr Biankowski – rumianin, sportowiec ekstremalny, pływak zimowy – przepłynął Kanał La Manche. Dokonał tego jako jedenasty Polak w historii. Mężczyzna zmierzył się z silnymi prądami, lodowatą wodą i ogromnym zmęczeniem, by propagować zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda, która pro... czytaj całość »

Nauczyciele stworzyli stowarzyszenie, by wspierać dzieci i rodziców

Nauczyciele stworzyli stowarzyszenie, by wspierać dzieci i rodziców10.07.2021
Pół roku temu w Rumi powstało Stowarzyszenie Ludzi Innowacyjnych „Chcę. Umiem. Pomagam”. Tworzy je grupa pasjonatów, głównie pracownicy szkół i przedszkoli. Jak mówią, chcą się przyczynić do rozwoju miejskiej społeczności, a w szczególności dzieci i młodzieży. Już dziś mogą się pochwalić pewnymi suk... czytaj całość »

Po rocznej przerwie powraca Kino Letnie

Po rocznej przerwie powraca Kino Letnie09.07.2021
Już za kilka tygodni ruszy tegoroczne Kino Letnie w Rumi. Przez trzy weekendy na plenerowym ekranie będą wyświetlane topowe produkcje filmowe ostatnich lat. Wśród zaproponowanych przez miasto tytułów pojawiły się bajki, komedie, dramaty, animacje, a także filmy akcji i obyczajowe. O doborze repertua... czytaj całość »

Senior z Rumi biega już od 50 lat

Senior z Rumi biega już od 50 lat06.07.2021
Ani wiek, ani kule nie przeszkadzają Edmundowi Pałaszowi w realizowaniu sportowej pasji. Rumianin skończył 74 lata, startuje w biegach na różnych dystansach w całym kraju i nie zamierza rezygnować. czytaj całość »

Mamo, a czterdzieści to dużo czy mało?

Mamo, a czterdzieści to dużo czy mało?06.07.2021
W cyfry zawsze byłam słaba, ale jako nastolatka (rocznik 1980) prosto wyliczyłam, że czterdziecha stuknie mi w 2020 roku. To był kosmos, coś absolutnie niewyobrażalnego. Kiedy moja córka zadała mi pytanie o tę magiczną liczbę, w głowie miałam tylko słowa serialowego szlagieru „Czterdzieści lat minęł... czytaj całość »

MOSiR Rumia startuje z Akcją Lato 2021

MOSiR Rumia startuje z Akcją Lato 202128.06.2021
MOSiR Rumia startuje z Akcją Lato 2021. W programie liczne atrakcje, m.in. tenis ziemny i stołowy, liga piątek piłkarskich, nauka pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. czytaj całość »

Hiszpańskie środy w Stacji Kultura

Hiszpańskie środy w Stacji Kultura28.06.2021
Z odległej Hiszpanii do Rumi przybył nowy wolontariusz Emilio Jose Hernandez Valero. W lipcu poprowadzi cykl spotkań z językiem i kulturą swojego kraju. czytaj całość »

Zakończyła się 5. edycja Rumskiego Wokalu

Zakończyła się 5. edycja Rumskiego Wokalu28.06.2021
Zakończyła się 5. edycja Rumskiego Wokalu. Zapraszamy do oglądania programu z udziałem finalistów poprzednich edycji. czytaj całość »

Popłynie przez Kanał La Manche dla Fundacji Ronalda McDonalda

Popłynie przez Kanał La Manche dla Fundacji Ronalda McDonalda28.06.2021
Piotr Biankowski, mieszkający w Rumi sportowiec ekstremalny, przygotowuje się do przepłynięcia Kanału La Manche. Do tej pory dokonało tego mniej ludzi niż wspięło się na Mount Everest. Rumianin chce się zmierzyć z silnymi prądami, lodowatą wodą i ogromnym zmęczeniem. Podejmie się tego wyzwania w szc... czytaj całość »

Lotto Challenge Gdańsk. Rumia Team podjął triathlonowe wyzwanie

Lotto Challenge Gdańsk. Rumia Team podjął triathlonowe wyzwanie22.06.2021
Upalna pogoda nie ułatwiła życia uczestnikom zawodów triathlonowych Lotto Challenge Gdańsk. W sobotę 19 czerwca rywalizowano indywidualnie i w sztafetach na dystansie sprinterskim. Na trasie pojawili się m.in. zastępcy prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz burmistrz Rumi Michał Pasieczny. czytaj całość »

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego uczcił 100-lecie konsekracji

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego uczcił 100-lecie konsekracji21.06.2021
Turniej piłki nożnej, gry i zabawy rekreacyjne, koncert, wystawa historyczna, pokaz lotu gołębi, konkursy oraz okolicznościowy poczęstunek – to tylko część spośród atrakcji, które 20 czerwca czekały na uczestników wydarzenia organizowanego przez Parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. Okazj... czytaj całość »

Za spędzone wspólnie dziesięciolecia otrzymali prezydenckie medale

Za spędzone wspólnie dziesięciolecia otrzymali prezydenckie medale21.06.2021
Stabilna sytuacja epidemiczna pozwoliła na uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie 14 parom z Rumi. Odznaczeni mieszkańcy świętowali 50. oraz 60. rocznice ślubu podczas ceremonii, która odbyła się 18 czerwca w Dworku pod Lipami. czytaj całość »

Przy MDK-u stanęła plenerowa wystawa o rumskim lotnisku

Przy MDK-u stanęła plenerowa wystawa o rumskim lotnisku15.06.2021
Zachęcamy do obejrzenia plenerowej wystawy pt. „Skrzydła nad Rumią”. Na dziesięciu planszach przedstawione zostały interesujące opowieści, nieznane dotąd źródła historyczne oraz rzadkie fotografie rumskiego lotniska. Wystawa jest dostępna przy Miejskim Domu Kultury w Rumi. czytaj całość »

Nowe godziny otwarcia Stacji Kultura

Nowe godziny otwarcia Stacji Kultura14.06.2021
Od 14 czerwca Stacja Kultura wraca do pracy w godzinach od 9:00 do 20:00. Czytelnia i dostęp do komputerów ciągle w ograniczonym zakresie. Nadal obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk. czytaj całość »

Arka Rumia podejmowała warszawską Legię

Arka Rumia podejmowała warszawską Legię14.06.2021
W sobotę 12 czerwca odbyła się druga kolejka fazy play-off pierwszej ligi rugby, w której Rugby Club Arka Rumia podejmowała warszawską Legię. Dla obu drużyn był to bardzo ważny mecz, gdyż wynik mógł zadecydować o utrzymaniu lub spadku z ligi. czytaj całość »

Najlepsi sportowcy i trenerzy w Rumi zostali nagrodzeni

Najlepsi sportowcy i trenerzy w Rumi zostali nagrodzeni11.06.2021
Za nami rumska Gala Sportu połączona z rozstrzygnięciem Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku. Nagrody zostały wręczone w siedmiu kategoriach. Z powodu pandemii wydarzenie odbyło się w kameralnym gronie, nie zabrakło jednak wzruszeń i emocji. czytaj całość »

Diabły-Rumia o włos od podium

Diabły-Rumia o włos od podium09.06.2021
W niedzielę 6 czerwca w Krakowie, w ramach finału Mistrzostw Polski Rugby 7 Kobiet U16, drużyna Diabelnych Gladiatorek, zwanej inaczej Diabły-Rumia (połączona drużyna Diablic Ruda Śląska z Gladiatorkami Rumia) zajęła 4. miejsce. czytaj całość »

Fundacja Pomysłodalnia z Rumi na festiwalach w Bydgoszczy i Wrocławiu

Fundacja Pomysłodalnia z Rumi na festiwalach w Bydgoszczy i Wrocławiu08.06.2021
Zmniejszanie obostrzeń aktywizuje także kulturę pozainstytucjonalną. Rumska Fundacja Pomysłodalnia po plenerowej premierze „Naszej bajki” rozpoczyna prezentacje swoich najnowszych dzieł na festiwalach we Wrocławiu i Bydgoszczy. czytaj całość »

Rugbyści rywalizowali podczas turnieju w Rumi

Rugbyści rywalizowali podczas turnieju w Rumi08.06.2021
Emocje po Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży trochę opadły, czas na podsumowanie i kilka słów! Tradycyjnie już zawody odbywały się na obiektach MOSiR-u: na płycie głównej boisk przy ul. Mickiewicza i ul. Bukowej. Atmosfera oraz uśmiech wszystkich uczestników od samego początku spotęgowały piękn... czytaj całość »

Czy w Rumi rośnie następca Roberta Kubicy?

Czy w Rumi rośnie następca Roberta Kubicy?07.06.2021
Ziemowit Werra jest uczniem Szkoły Podstawowej numer 9 w Rumi. Mimo że ma zaledwie 11 lat, zdążył już spróbować swoich sił w kilku sportach: grał w piłkę nożną, biegał i pływał. W czerwcu 2019 roku po raz pierwszy usiadł za kierownicą gokarta, i to właśnie wtedy okazało się, że jego największą pasją... czytaj całość »

Festiwal Dworów i Pałaców Północnych Kaszub

Festiwal Dworów i Pałaców Północnych Kaszub02.06.2021
Program Festiwalu Dworów i Pałaców Północnych Kaszub, który odbędzie się w terminie 4-6 czerwca 2021. czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń