Sobota, 01 października 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


Bezpłatne bilety dla rumskich seniorów na koncert Ryszarda Rynkowskiego

Bezpłatne bilety dla rumskich seniorów na koncert Ryszarda Rynkowskiego30.09.2022
Z okazji Rumskiego Dnia Seniora w hali MOSiR-u wystąpi słynny artysta Ryszard Rynkowski. Biletowane koncerty odbędą się 23 października o godzinie 16:00 i 18:30. Dystrybucja bezpłatnych wejściówek rozpocznie się 3 października w urzędzie miasta. czytaj całość »

Jesień z historią Rumi

Jesień z historią Rumi 28.09.2022
Jesień 2022 roku przebiegnie pod znakiem promowania lokalnego dziedzictwa historycznego. Wszystko za sprawą dofinansowania, jakie pozyskała Biblioteka Rumia w ramach konkursu „Patriotyzm Jutra 2022”. Jednostka na realizację dwóch projektów zdobyła 65 tysięcy złotych. Za tę kwotę zrealizowane zostaną... czytaj całość »

Stowarzyszenie Artystów „Pasjonat” zaprasza na wystawę „W Krainie Baśni”

Stowarzyszenie Artystów „Pasjonat” zaprasza na wystawę „W Krainie Baśni”19.09.2022
Stowarzyszenie Artystów Pasjonat ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy „W Krainie Baśni”, który odbędzie się 13 października 2022 roku o godzinie 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Rumi. czytaj całość »

Parkrun Rumia zaprasza do akcji „Szóstka za szóstkę”

Parkrun Rumia zaprasza do akcji „Szóstka za szóstkę”19.09.2022
Razem spacerujemy, maszerujemy, truchtamy, biegamy i organizujemy spotkanie. Nie zauważyliśmy, kiedy nasze życie przejęły maszyny i aplikacje. Ruszamy się stanowczo za mało. Nasze pociechy wygodnie wozimy do szkoły, by potem mogły 8 godzin siedzieć w ławce. Elektryczne hulajnogi, rowery z akumulator... czytaj całość »

Rowerzyści opanowali Rumię. Za nami przejazdy z udziałem dzieci i dorosłych

Rowerzyści opanowali Rumię. Za nami przejazdy z udziałem dzieci i dorosłych19.09.2022
Trwa Europejski Tydzień Mobilności 2022, który co roku przypada w terminie 16-22 września. Celem zainicjowanej przez Komisję Europejską kampanii jest nakłonienie mieszkańców miast do zerwania z niekorzystnymi dla zdrowia i środowiska naturalnego przyzwyczajeniami komunikacyjnymi. Jednocześnie akcja ... czytaj całość »

Literackie zakończenie lata z biblioteką

Literackie zakończenie lata z biblioteką19.09.2022
Pierwsza odsłona Festiwalu Literackie Janowo spotkała się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem mieszkańców. czytaj całość »

Bilety na rozgrywane w Rumi mecze Mistrzostw Europy U-19 w Piłce Nożnej

Bilety na rozgrywane w Rumi mecze Mistrzostw Europy U-19 w Piłce Nożnej14.09.2022
MOSiR Rumia ma doskonałą wiadomość dla wszystkich fanów futbolu. Już od 15 września w recepcji MOSiR-u będzie można odbierać bilety na 3 mecze Mistrzostw Europy U-19 w Piłce Nożnej. Do rozdysponowania będzie pula biletów na pierwszy mecz Włochy – Estonia, który odbędzie się 21 września (środa) w god... czytaj całość »

Pierwszaki złożyły przysięgę w obecności dyrektorów i przedstawicieli władz miasta

Pierwszaki złożyły przysięgę w obecności dyrektorów i przedstawicieli władz miasta14.09.2022
Ponad sześćset rumskich dzieci kilka tygodni temu po raz pierwszy rozpoczęło rok szkolny. Najpierw pierwszaki otrzymały listowne zaproszenia, a później uczestniczyły w uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na ucznia. W odbywającym się na hali MOSiR-u wydarzeniu, oprócz dzieci, wzięli udział także rodzic... czytaj całość »

Trwają przygotowania do Mistrzostw Europy U-19 w Rumi

Trwają przygotowania do Mistrzostw Europy U-19 w Rumi12.09.2022
Na stadionie miejskim w Rumi trwają przygotowania do eliminacji Mistrzostw Europy U-19 w Piłce Nożnej. Obiekt musi spełnić wysokie wymogi stawiane przez UEFA przy tego rodzaju rozgrywkach. czytaj całość »

Jubileuszowa edycja festiwalu komiksowego Rumia Comic Con za nami!

Jubileuszowa edycja festiwalu komiksowego Rumia Comic Con za nami!12.09.2022
Już od pięciu lat Rumia Comic Con zamienia Stację Kultura w polską stolicę komiksu. Twórcy i miłośnicy gatunku tłumnie zjeżdżają się do Rumi z najodleglejszych stron kraju. Spotkania autorskie, premiery, panele dyskusyjne, warsztaty dla dzieci i dorosłych, gry retro czy też sesje gier bitewnych i fa... czytaj całość »

Oni o metropolii wiedzą najwięcej

Oni o metropolii wiedzą najwięcej11.09.2022
Poznaliśmy laureatów III Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii. Mistrzem wiedzy o metropolii został Kajetan Lewandowski z Gdyni zgarniając nagrodę główną w wysokości 5 tys. złotych. Wydarzenie odbyło się w sobotę 10 września na 34. piętrze najwyższego budynku na Pomorzu, Olivia Star w Gdańsku. Do walk... czytaj całość »

Reprezentacja Rumi na Stadionie Narodowym

Reprezentacja Rumi na Stadionie Narodowym 07.09.2022
Po dwóch latach przerwy tenis stołowy wrócił na największy stadion w Polsce. Wydarzenie „Pingpongowy PGE Narodowy” zgromadziło zawodników z całego kraju. Nasze miasto i Redę reprezentowała grupa dzieci z Akademii Tenisa Stołowego Małe Trójmiasto wraz z trenerem. czytaj całość »

Kolejna wystawa plenerowa w Rumi. Autorami zdjęć są mieszkańcy

Kolejna wystawa plenerowa w Rumi. Autorami zdjęć są mieszkańcy02.09.2022
Urząd Miasta przygotował kolejną wystawę zdjęć opublikowanych w grupie „Z aparatem po Rumi”. Spośród kilku tysięcy autorskich fotografii wybrano te, które wzbudzały największe zainteresowanie, intrygowały odbiorców bądź prezentowały miasto w ciekawy sposób. Eksponowane kadry zostały uchwycone w okre... czytaj całość »

Rumia upamiętniła 83. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej

Rumia upamiętniła 83. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej02.09.2022
W 83. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej władze Rumi upamiętniły zmarłych, składając kwiaty na mogiłach żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku, grobach rotmistrza Hipolita Roszczynialskiego i porucznika Tadeusza Zleśnego, a także pod obeliskiem poświęconym bohaterom walk z faszyzmem niemiec... czytaj całość »

Siedemnastolatka z Rumi zdobyła prestiżowe stypendium. Wylatuje do Anglii, by zostać genetykiem molekularnym

Siedemnastolatka z Rumi zdobyła prestiżowe stypendium. Wylatuje do Anglii, by zostać genetykiem molekularnym02.09.2022
Pola Jakubowicz, 17-letnia mieszkanka Rumi, została laureatką ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez British Alumni Society (Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich). W ramach nagrody licealistka otrzymała miejsce stypendialne w Adcote School for Girls – prywatnej brytyjskiej szk... czytaj całość »

Tanecznym krokiem pożegnali lato

Tanecznym krokiem pożegnali lato30.08.2022
Miejski Dom Kultury w Rumi zaprosił mieszkańców do wspólnego pożegnania lata podczas Leśnej Potańcówki. Impreza odbyła się 27 sierpnia na terenie dawnej strzelnicy, miejsca historycznie związanego z tego rodzaju wydarzeniami. czytaj całość »

Nauczyciele zakończyli wakacje zawodowymi awansami

Nauczyciele zakończyli wakacje zawodowymi awansami30.08.2022
Rumscy nauczyciele wykorzystali wakacje, by poszerzyć swoje kompetencje i zdobyć zawodowe awanse. Odpowiedni staż pracy i zdany egzamin umożliwiły dwudziestu jeden pedagogom wspięcie się na kolejny szczebel kariery – uzyskali oni tytuł nauczyciela mianowanego. czytaj całość »

Z kulturą na Ty – Gooral i Paprodziad na zakończenie wakacji

Z kulturą na Ty – Gooral i Paprodziad na zakończenie wakacji30.08.2022
Miejski Dom Kultury w Rumi zaproponował mieszkańcom aktywne wakacje – a że pogoda sprzyjała, to można je krótko podsumować jako udane. czytaj całość »

Akademia Tenisa Stołowego „Małe Trójmiasto” rozpoczęła sezon

Akademia Tenisa Stołowego „Małe Trójmiasto” rozpoczęła sezon25.08.2022
Od 14 do 24 sierpnia w Górowie Iławeckim Akademia Tenisa Stołowego „Małe Trójmiasto” organizowała zgrupowanie dla 10 dzieci. Tym samym klub rozpoczął sezon sportowy 2022/2023. czytaj całość »

Stacja Kultura zaprasza na jubileuszową edycję Rumia Comic Con

Stacja Kultura zaprasza na jubileuszową edycję Rumia Comic Con25.08.2022
Stacja Kultura zaprasza 10 września 2022 roku na 5. edycję festiwalu komiksowego Rumia Comic Con. Ruszamy o godzinie 10:30. Stawiamy na komiks, skupiamy się na historiach, sztuce, procesie twórczym, autorach i czytelnikach. Wśród atrakcji między innymi spotkania autorskie, panele dyskusyjne, prelekc... czytaj całość »

Artur Andrus i Cezary Harasimowicz gośćmi Festiwalu Literackie Janowo

Artur Andrus i Cezary Harasimowicz gośćmi Festiwalu Literackie Janowo25.08.2022
Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza 17 września o godzinie 15:00 do parku przy ulicy Filtrowej na pierwszą odsłonę Festiwalu Literackie Janowo. Biblioteka planuje zakończyć lato, zapraszając czytelników na wydarzenie plenerowe, którego gośćmi będą Artur Andrus i Cezary Harasimowicz. Z myślą... czytaj całość »

Mali rugbiści trenowali w sercu Kaszub

Mali rugbiści trenowali w sercu Kaszub22.08.2022
Zawodnicy z Rugby Club Arka Rumia wzięli udział w obozie treningowym. Tym razem blisko 50 dzieci wylądowało w samym sercu malowniczych Kaszub – w ośrodku Osada 49. W ciągu 6 dni 5 trenerów przeprowadziło ponad 20 mocnych treningów. czytaj całość »

Wakacje rumskich karateków z KSK Sakura

Wakacje rumskich karateków z KSK Sakura22.08.2022
Wakacje to zwyczajowo czas odpoczynku i relaksu, ale nie dla wszystkich. Sportowcy KSK Sakura Rumia w tym okresie nie odkładają karateg (kimon) do szaf ani nie odwieszają pasów. Wykorzystując warunki pogodowe i letnią aurę (oraz fakt, iż mogą więcej czasu poświecić swojej sportowej pasji), trenują, ... czytaj całość »

Potrafisz zmienić nieestetyczny budynek w dzieło sztuki? Zgłoś się do konkursu

Potrafisz zmienić nieestetyczny budynek w dzieło sztuki? Zgłoś się do konkursu19.08.2022
Urząd Miasta Rumi wspólnie ze spółką Energa Operator poszukują artystów, którzy chcieliby stworzyć murale na elewacjach stacji transformatorowych. Malunki mają nie tylko dodać tym budynkom uroku, ale i propagować szeroko rozumianą segregację odpadów. Autorzy zwycięskich projektów i realizacji otrzym... czytaj całość »

Bezpłatne treningi rugby dla rumskich dzieci

Bezpłatne treningi rugby dla rumskich dzieci19.08.2022
Stowarzyszenie Rugby Club „Arka Rumia” zaprasza dzieci z Rumi do udziału w bezpłatnych treningach. czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń